Ім’я: Жанна Моро

Дата народження: 23 січня 1928 р. (88 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Париж, Франція

Діяльність: актриса, режисер, сценарист

Вага: 51 кг

Зріст: 165 см

Біографія Жанни Моро

Жанна Моро — це справжня ікона європейського і світового кінематографа. У свій час ця мініатюрна дівчина підкорила серця мільйонів шанувальників по всьому світу, а тому вже в молодості стала справжньою зіркою чорно-білого кіно. Сьогодні ця прекрасна француженка вже практично не знімається. Перетворившись на живе втілення минулого, вона стала працювати в якості кінокритика, педагога і члена журі на різних міжнародних кінофестивалях.

Але що ж передувало всьому цьому? Відповідь на це питання ми постараємося представити в рамках нашої біографічної статті.

Ранні роки, дитинство і родина Жанни Моро

Жанна Моро з’явилася на світ 23 січня 1928 року у французькій столиці – Парижі. Її батьки були представниками паризької інтелігенції. Мама – колишня англійська балерина – весь свій час присвячувала дому та сім’ї. А батько – власник невеликого готелю – забезпечував сім’ю всім необхідним.

Жанна Моро в молодості була актрисою епатажної

Однак, незважаючи на все це, дитинство Жанни важко назвати щасливою. Вже в ранньому віці вона пережила жахи німецької окупації, арешт матері, зникнення багатьох друзів, бачила напівголодних дітей з нашитими на одязі зірками Давида. Всі кошмари закінчилися лише після війни. Саме в цей період хмари стали повільно розповзатися над Парижем, і Жанна Моро змогла, нарешті, зітхнути спокійно.

Як і її мати, вже в юності наша сьогоднішня героїня стала захоплюватися театральним мистецтвом. Батько спочатку був проти подібного хобі, однак згодом все-таки відступив. Таким чином, вже в п’ятнадцять років майбутня знаменитість опинилася в акторській майстерні знаменитого Денні д Інеса, який і став її першим наставником. Після цього був період навчання в Консерваторії на відділенні акторського мистецтва, а також перші роботи в театрі.

Свої виступи на сцені французька актриса почала вже в дев’ятнадцять років. Визначальним у цьому плані для молодої дівчини стало знайомство з відомим режисером Жаном Виларом. Скороминуща зустріч на театральному фестивалі переросла в тривалу співпрацю. Саме французький метр запропонував Жанни Моро її першу велику роль. З цього і почалося її довгий сходження до вершин акторського мистецтва.

Кар’єра Жанни Моро в театрі

У 1947-му році наша сьогоднішня героїня зіграла свою першу головну роль у виставі «Полуднева тераса». Театральний дебют молодої актриси виявився настільки успішним, що вже на одному з старших курсів консерваторії Жанна Моро стала повноправним членом трупи легендарного «Комеді Франсэза». Саме в рамках цього театру молода француженка зросла з боязкою студентки в повноцінну зірку.

Jeanne Moreau. Paris — 1958 За чотири роки виступів актриса стала справжньою знаменитістю, а тому згодом багато режисери самі пропонували їй свої ролі.

Таким чином, театр став головною пристрастю французької актриси, а згодом і всієї її долею. Акторську гру Жанни Моро завжди відрізняла експресія, пристрасть і якась внутрішня впевненість у кожному зробленому жесті і кожному вимовленому слові. Однак, багато років потому, приймаючи в Москві нагороду імені Станіславського, постаріла француженка все ж зізналася, що виходячи на сцену, все своє життя кожен раз випробовувала боязкість, немов студент, який в сотий раз здає один і той же іспит.

Жанна Моро в кіно, кращі ролі і фільми

Що стосується ролей в кіно, то в цьому плані відправною точкою для актриси став 1949-й рік. У цей період молода парижанка зіграла одну з другорядних ролей у картині «Остання любов», яка згодом принесла їй першу популярність.

XXVII ММКФ 2005 рік. Вручення премії ім. К. С. Станіславського «Я вірю» французької актриси Жанни Моро За першою кінематографічною стрічкою було безліч інших. Актриса знімалася дуже часто, а тому її фільмографія регулярно поповнювалася новими ролями. Серед кращих робіт актриси значаться такі фільми як «Чотириста ударів», «7 днів. 7 ночей», «Ніч», «Жуль і Джим», «Згасає вогник», «Щоденник покоївки», «Віва Марія», «Підліток», «Шістка», «Сподобившийся дива», «Стара дама, що входить в море» та інші. Кожна з названих стрічок стала справжнім шедевром світового кінематографа і принесла актрисі величезну славу.

Крім того, ролі в багатьох названих фільмах принесли актрисі також і безліч різноманітних кінематографічних премій. Серед нагород великої француженки значаться дві Золотих пальмових гілки, дві премії BAFTA, три премії Сезар, приз Венеціанського кінофестивалю, а також почесний «Золотий ведмідь» Берлиналя і багато інші престижні нагороди.

Режисерська робота Жанни Моро

Утвердившись в якості популярної актриси, Жанна Моро кілька разів пробувала себе також і в інших галузях. 1976-го, 1979-го і 1983-му роках наша сьогоднішня героїня представила публіці три своїх фільму, над створенням яких француженка працювала в якості режисера. Дві з цих картин – «Підліток» і «Світло» — були також поставлені з написаним нею сценаріями.

Жанна Моро зараз майже не знімається

Крім всього іншого талановита парижанка відома також як артистка озвучування. Факультативні проекти стали важливою віхою у долі Жанни Моро, проте в даний час вона широко відома в якості актриси.

Незважаючи на похилий вік, актриса продовжувала зніматися аж до 2012-го року. Серед її останніх робіт картини «Леді в Парижі», «Жебо і тінь», а також деякі інші. Багато пізні роботи актриси отримали дуже високі оцінки глядачів і критиків. Персональним шанувальником акторки називається себе навіть Венсан Кассель.

Жанни Моро в даний час

В даний час Жанна Моро практично не знімається. Престаріла француженка часто з’являється в якості члена журі на різних фестивалях, а також виступає в якості авторитетного кінокритика.

Особисте життя Жанни Моро

Особисте життя Жанни Моро склалася досить успішно. В її житті було два шлюби. У різні періоди часу француженка була дружиною двох режисерів Жана-Луї Рішара і Вільяма Фрідкіна. Від першого шлюбу в актриси є син – Джером Рішар, який нині відомий у Франції як яскравий художник.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: