Ім’я: Жан-Поль Готьє

Дата народження: 24 квітня 1952 р. (64 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Париж, Франція

Діяльність: модельєр

Вага: 75 кг

Зріст: 178 см

Біографія Жан-Поля Готьє

Дитинство і юність Жан-Поля Готьє

Жан-Поль Готьє з’явився на світ 24 квітня 1952 року в Аркуэле, передмісті Парижа. Там минуло його дитинство. Ще з ранніх років його привертало все прекрасне. Гучним хлоп’ячим ігор він волів перегляд кіно, звідки черпав натхнення на створення своїх перших образів. Дитячі дизайнерські ідеї він втілював в костюмах для плюшевого ведмедика. Проводячи багато часу в товаристві мами, тітки й бабусі Жан-Поль вивчив усі тонкощі жіночої психології. Прогулюючи шкільні уроки, хлопчик присвячував свій час малювання і перегляду модних журналів. Батьки всіляко сприяли самореалізації дитини, а тому підтримали його бажання присвятити себе світу моди.

Жан-Поль Готьє з молодості любить епатувати публіку

У віці 18 років Готьє відіслав свої перші серйозні ескізи іменитому П’єру Кардену і у відповідь отримав не тільки високу похвалу від самого кутюр’є, але і запрошення на місце його особистого асистента. Такий успіх став для майбутнього модельєра та його рідних досконалої несподіванкою, адже Жан-Поль не мав спеціальної освіти. Запрошення, звичайно, було прийнято і юний Жан-Поль вирушив у столицю моди. У модному Будинку Кардена він залишався всього один рік, після чого працював з модельєрами Жаном Пату і Анджело Терлацци. Через чотири роки, в 1974, Готьє повернувся в модний Будинок Кардена для створення колекції одягу для Сполучених Штатів. На її розробку пішов рік.

Шлях Готьє на модний Олімп

У 1976 році Готьє заручившись підтримкою шкільних друзів Франсіса Менюжа і Дональда Потара відкрив власну фірму. Менюж зайняв пост директора, на якому залишався до смерті. У 1990 році він помер від Сніду. Тоді на його посаду був призначений другий компаньйон Д. Потар.

Вже в роботах першої лінії Жан-Поля виявилася його індивідуальність, простежувалася тяга дизайнера до змішування матеріалів і стилів. Але обставини склалися так, що на першому показі Готьє не було ні журналістів, ні знаменитостей – у той же день відбувся показ більш відомого модельєра. Готьє врахував свої помилки і зрозумів, що кращим засобом реклами є скандал і епатаж. Наступні покази своїх колекцій він влаштовував у самих незвичних місцях: у музеї каруселей, трамвайному депо, колишньої в’язниці. Він також змінив підхід до вибору моделей: на його показах на подіумі можна було побачити не тільки струнких, але і пишнотілих, низькорослих або престарілих манекенниць. Такими діями модельєр хотів показати публіці, що його одяг актуальна скрізь і для всіх. За подібні епатажні витівки Готьє отримав прізвиська «хуліган моди» і «еnfant terrible» (нестерпний дитина), а його стиль став відомий під назвою «сміттєвий дизайн», адже свої перші роботи модельєр створював з підручних засобів – серветок, батарейок, чайних ситечек. Експерименти зі всілякими матеріалами донині залишаються фірмовою рисою стилю Готьє.

1978 рік приніс молодому модельєрові хорошого спонсора – Готьє підписав контракт з японською фірмою «Кашияма», за замовленням якої в 1980 році він випустив колекцію під назвою «Джеймс Бонд». Саме завдяки цій лінії одягу Жан-Поля помітили в світі високої моди.

Прізвисько «хулігана моди» остаточно закріпилося за Готьє в 1981 році, після виходу його наступної колекції «Хай-тек». Глядачів вразила неймовірна для Франції зухвалість: моделі дефілювали в одязі з сміттєвих відер, консервних банок і в аксесуарах з котячого корму або коробок.

Наступна колекція, «Дадаїзм» 1983 року випуску, нашуміла в світі моди завдяки деякій вульгарності нарядів, що принесло Готьє славу авангардиста.

В період з 1984 по 1985 роки світ побачив ще кілька колекцій Готьє. На показі лінії одягу «Культурний шок» дівчата дефілювали у нижньому білизна – корсетах, шиньйони, гострокінцевих бюстгальтерах, що викликало хвилю невдоволення критиків. Готьє звинуватили в нарочном обезображивании жіночої краси. У колекції «Чоловік-об’єкт», розрахованої на сильну стать, модельєр представив публіці вбрання, що складаються з тельняшек і спідниць. В роботах цього періоду Готьє намагався зрівняти сильна і слабка стать, а також зламати стереотипний розділ чоловічого і жіночого вбрання.

Парфуми від Готьє користуються популярністю

За 1986 рік у Жан-Поля вийшли дві колекції: «Ляльки» (натхненний чином повії дизайнер нарядив моделей в панчохи і чорне атласне білизна) і «Російська колекція» (її головним мотивом були написи на кирилиці).

У 1987 році свою співпрацю Жан-Полю запропонувала сама Мадонна, що принесло модельєрові світову славу. З тих пір саме Готьє працює над образами співачки і шиє їй сценічні наряди, серед яких і відомий конусоподібний бюстгальтер.

У 1989 році Жан-Поль отримав декілька замовлень на розробку костюмів для кіно. Вбрання від Готьє з’явилися у фільмах «П’ятий елемент», «Кухар, злодій, його дружина і її коханець», «Кіка».

У 1993 році виходить перший парфум марки Готьє. У період з 1993 по 1994 представлені три нові колекції: «Раббі-шик» (надихнув образ хасидського рабина), «Тату» (спровокувала моду на татуаж, пірсинг і етнічні прикраси) і «Монголи».

У 1995 році світ побачила колекція «Кінець століття», присвячена колишньому сторіччя.

Перша колекція Готьє від кутюр вийшла в 1997 році. У 1999 році Готьє наважився виставити на продаж 35% акцій своєї компанії, так як для розширення бізнесу йому потрібні були гроші. Акції придбала компанія «Hermès».

З початку нового століття Жан-Поль Готьє вважався класиком моди і генієм дизайну кінця минулого століття. У 2007 Жан-Поль був нагороджений премією Fashion Group International за «злам кліше і усунення модних кордонів». Сьогодні Готьє створює власну моду без оглядки на глядача, в яку вкладає, крім неабиякої частки авангарду, і необхідну нотку витонченості.

Особисте життя Жан-Поля Готьє

Готьє – один із небагатьох модельєрів, які не цураються публічності. Він часто з’являється на телеекрані і навіть погодився стати ведучим культової програми «Євротреш» на МТВ.

Сексуальна орієнтація модельєра Готьє однозначна: він гомосексуаліст

Жан-Поль Готьє – відкритий гомосексуаліст. В житті великого кутюр’є була лише одна справжня любов – його друг, бізнес-партнер і супутник життя Франсіс Менюж. У 1990 році, через 15 років спільного життя з модельєром, Менюж помер від Сніду. Саме Франсіс зумів колись переконати Жан-Поля відкрити власну фірму, тому після його смерті модельєр мав намір залишити світ моди або, принаймні, розформувати свою компанію і працювати з іншими модними будинками. Але дизайнер вчасно усвідомив, що його супутник життя не хотів би такого результату, бо повернувся до роботи. Після смерті Франсіса Готьє живе один. Модельєр регулярно надає підтримку організаціям по боротьбі зі Снідом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: