Ім’я: Жан-Поль Бельмондо

Дата народження: 9 квітня 1933 р. (83 роки)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Нейі-сюр-Сен, Франція

Діяльність: актор

Вага: 80 кг

Зріст: 179 см

Біографія Жана-Поля Бельмондо

Батько Жана Поля — Поль Бельмондо був чудовим скульптором в Парижі.

Як всі діти у своєму ранньому віці, Бельмондо думав, яку професію йому обрати, коли виросте. У дитинстві він тяжів до спорту, тому розглядав цей варіант як заробіток. Жан-Поль думав, що це його покликання. Але, коли він закінчив школу, зрозумів, що хоче стати артистом. І він втікає з мандрівним театром.

Після таких мандрівок він робить висновок, що театр це не його. Бельмондо задумався стати скульптором, як батько. Але до нього знову повернулася ідея стати спортсменом, і він починає займатися боксом.

Жан-Поль Бельмондо в дитинстві хотів стати спортсменом

Але і бокс не виявився останнім, чим займався Бельмондо. Батько Жана-Поля ще в дитинстві часто разом з сином ходив у музеї, театри. Коли акторові виповнилося 20 років, він все — таки зупиняє свій вибір стати актором. У Парижі Бельмондо вступив до Консерваторії драматичних мистецтв. У той час у навчальному закладі працювали П’єр Дюкс і Рене Жирар, вони і стали викладачами, наставниками юного Жан-Поля. Але неординарний початківець актор не був задоволений тільки класичною грою. Вже тоді він розумів, що для запам’ятовується, відмінною ролі цього буде мало. Бельмондо був збовтаним студентом, постійно запізнювався на заняття, прогулював пари, був жахливий задирака і хуліган. Можливо, тому, немов у помсту, на іспиті викладач уїдливо заявив Жан-Полю: «Неможливо уявити собі, що ти зі своєю пикою будеш обіймати на сцені жінку. Глядач цього не переживе, весь зал буде надриватися від сміху…».

Але, як показала подальша життя, Жан-Поль був дуже велелюбним, пристрасним чоловіком. Ще в молодості він визначив сенс життя: «Без жінок я — ніщо!».

Театр і кіно

Після навчання в консерваторії Бельмодно працює в театрі. Він зіграв більше п’ятдесяти вистав, ось кілька з них: «Оголошення, зроблене Марі», «Кандід», «Скупий», «Жорж Данден», «Любов і Рояль».

Бельмондо, як і всі молоді актори, починає свою акторську діяльність в кінематографі з маленьких ролей. Вперше глядач його побачив в історичній картині «Мольєр». Для Жан-Поля не було здивуванням, що перша роль не принесла йому славу. Пізніше він грає у фільмі «Пішки, верхи і на машині». Але, до нещастя Бельмондо, епізоди, де він знімався, не потрапили кінцевому глядачеві.

Жан-Поль Бельмондо навчався в консерваторії і працював у театрі

Пізніше він зіграє: Марселя Карне у фільмі «Обманщики», «Недільні друзі», «Будь красивою і мовчи», «Дивне неділю» Марка Аллегре і «Єдиний ангел на землі». У фільмі «Будь красивою і мовчи» актор грає велику роль. Тут він знайомиться з Аленом Делоном, який грав головного героя. Пізніше вони стануть хорошими друзями на тривалий час. Уявіть собі, два починаючих молодих актора негласно змагаються один з одним не тільки на знімальних майданчиках, але і в реальному житті з жінками. Це все накопичувалося акторів, як сніжний ком, і в один прекрасний момент вони посварилися через свою нереальною популярності.

Пізніше Бельмондо дали можливість знятися в головній ролі повнометражного фільму «На останньому диханні». Жан-Поль відіграє Мішеля Пуакара, аморального у своїй сутності негідника. В той момент Бельмондо було 26 років. Нарешті до нього прийшла світова слава. Всі режисери хочуть бачити неперевершеного актора у себе в картинах. Жан-Поль говорив: «Вся моя життя після фільму «На останньому диханні“ нагадувала казку, — згадує Бельмондо. — Телефон дзвонив з ранку до вечора. Мені здавалося, що це довго не триватиме, і тому я давав згоду на участь у будь картині. Словом, життя була схожа на сон».

Частими персонажами Бельмондо були бунтарі, оратори. Молодь того часу намагається наслідувати його героям. Саме час тоді назвали «бельмондизм».

Бельмондо найчастіше грав бунтарів

Далі слідувала роль у фільмі «Шарлотта і її коханець». Гра актора була настільки прекрасна, що він обворожив всіх своєю чарівністю і майстерністю. Пізніше він зіграє інтелігента у фільмі Софії Лорен «Дві жінки». Лорен була удостоєна премії «Оскар» за цей фільм.

Фільми, де брав участь Жан-Поль, були приречені на успіх: «Картуш», «Леон Морен», «Старший Фершо», «Мавпа взимку», «Стукач», «Дон Джованні з Блакитного Берега», «Самий короткий день», «Бананова шкірка» і багато інших чудові картини.

У фільмі «Мавпочка взимку» він знайомиться з французьким актором Жаном Габеном. Незважаючи на різний вік акторів, вони подружилися. Габен говорив: «Цей хлопець гарний, але в ньому є щось, що було в мені і що подобається жінкам».

Зігравши в «Людині з Ріо», Жан-Поль Бельмондо йде зніматися в комедіях, бойовиках, тобто в кіно, яке приносить великі гонорари.

У Лівані Жан-Поль знімається в картині «Божевільний П’єро». Бельмондо грав, імпровізував, жив цією роллю. Він грає ошуканої людини настільки чудово і незвично, що фільм виглядає на одному диханні.

До 1986 році Бельмондо самий затребуваний, відомий французький актор.

У 1986 році Бельмондо став самим затребуваним актором у Франції

Радіючи своїй популярності, Жан-Поль організував свою кіностудію, яку назвав іменем бабусі — «Cerito»

Наступний рік актор віддав себе театру. Він грає в «Баловне долі». Ця летна була удостоєна премії «Сезар». Але Бельмондо відмовився від цієї нагороди, тому що коли-то творець статуетки Сезар безсторонньо висловлювався про батька Жан-Поля.

Коли акторові було майже шістдесят років, він повідомив про свою подальшу грі в бойовиках:

«Я не хочу бути літаючим дідусем французького кіно… Я втомився від злочинців і поліцейських… Зіграно їх предостатньо. Зараз мене приваблюють комедійні і класичні ролі. Якщо мої мрії здійсняться, я заради театру кину кіно…»

Інтерв’ю з Жан-Полем Бельмандо Звичайно, актор продовжує зніматися у фільмах. Далі слід «Улюбленець долі». Тут Бельмондо постає у всій своїй акторській красі.

Жан-Поль мириться зі своїм старим другом Аленом Делоном на зйомках фільму «Один шанс на двох», у якому вони спільно працюють.

Бельмондо блискуче знімається в картині «Знедолені», «Весільне падіння», «Актори», «Амазонія».

Жан-Поль Бельмондо продовжує зніматися в кіно

Через свою хворобу актор знімається у фільмах сім років. Але ось він йде на поправку. Мова відновилася. І ми знову бачимо Бельмондо, який знявся у фільмі: «Людина і його собака». Тут він постає перед нами хворим, з обмеженими фізичними можливостями, ходить повільно, на протязі всього фільму герой лежить в ліжку. Але мало хто знає, що Жан-Поль не просто грав у цьому фільмі, він грав самого себе, який він є зараз. Вже зів’яле обличчя, зморшки – все це не грим.

Жан-Поль пізніше скаже: «Хоча я знявся в 95 фільмах і зіграв 40 театральних ролей, на цих зйомках я був щасливий як ніколи. Цей фільм не схожий на те, що я робив раніше, ця робота — зовсім в іншому ключі».

Жан-Поль Бельмондо «Хто є хто», фінал Погодьтеся, над цими словами варто задуматися.

Особисте життя

І в житті, і на сцені Бельмондо оточують прекрасні дами. Офіційно Жан-Поль два рази реєстрував стосунки з жінками. Перша дружина Елоді Константен народила акторові трьох дітей: дві дочки і син, колись брав участь гонщиком Формули-1.

Другі відносини були з дружиною Натти Тардивель. Вона була балериною, танцівницею. У них є спільна дочка Стела. Була ще донька Патриція. Але, на превеликий жаль, вона трагічно загинула в пожежі, заснула біля каміна.

Жан-Поль Бельмондо робив перерву у роботі через хвороби

У актора є шість онуків. Зі своєю третьою дружиною Бельмондо розійшовся вже давно. Він досі підкреслює звання «ловеласа» Франції. Він зустрічався з моделлю журналу Playboy Барбарою Гандольфі.

Нагороди

У колекції актора є орден Почесного легіону, орден мистецтв і літератури. Бельмондо чемпіон Парижа з боксу. Заслужив Пальмову гілку на Канському кінофестивалі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: