Ім’я: Жак-Ів Кусто

Дата народження: 11 червня 1910 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Сен-Андре-де-Кюбзак, Франція

Дата смерті: 25 червня 1997 р. (87 років)

Діяльність: дослідник океану, фотограф

Біографія Жак-Ів Кусто

Жак-Ів Кусто – це видатний океанограф і просто велика людина. За своє довге і насичене життя цей видатний дослідник встиг зробити дуже і дуже багато. Своїм нащадкам він запам’ятається як талановитий письменник, режисер, а також видатний учений, який розкрив багато таємниць підводного світу, зробивши, таким чином, неоціненний внесок у світову науку.

Без нього наші уявлення про світ підводних глибин були б не повними. Адже науковий внесок цього видатного француза завжди залишиться воістину безцінними.

Ранні роки, дитинство і родина Жак-Ів Кусто

Майбутній відомий океанограф з’явився на світ у французькому містечку Сент-Андре-де-Кюбзак у регіоні Бордо, який завжди славився теплим сонцем і багатими врожаями винограду. Його мама більшу частину життя була домогосподаркою, а батько – Даніель – працював адвокатом.

По батьківській лінії наш сьогоднішній герой має білоруське коріння. Батько майбутнього океанографа переїхав у Францію з Білорусії. Рідний дядько океанографа все своє життя прожив в УРСР.

Жак-Ів Кусто в молодості змінив прізвище на більш «французьку»

Вельми примітно, що справжнє прізвище океанографа, а також його менш відомого батька – «Кущ». Лише після одруження на матері Жака-Іва його батько зважився переробити білоруську прізвище і записати її на французький манер.

Повертаючись до іншим аспектом життя сім’ї Кусто, зазначимо, що батьки океанографа постійно подорожували. Вони часто їздили в інші міста, вирушали у гори чи на березі моря. Можливо, саме цей уклад життя і визначив характер нашого сьогоднішнього героя.

Він тягнувся до нових відкриттів і яскравих звершень. Рано навчившись плавати, Жак-Ів Кусто цілодобово не вилазив з води. Згодом вона стала важливою частиною його життя.

Після Першої Світової війни Кусто-старший знайшов роботу в американській компанії, а тому вся сім’я була змушена відправитися за ним слідом. У США Жак-Ів добре вивчив англійську, а також вперше почав захоплюватися механікою.

Саме тут під час однієї з поїздок до моря наш сьогоднішній герой зробив свої перші занурення. Підводний світ океану настільки зачарував молодого хлопця, що згодом він просто не уявляв свого життя без морських глибин.

З-за чого Жак Іф Кусто прийняв Іслам Після повернення до Франції Жак-Ів Кусто почав займатися створенням технічних зразків і вже дуже скоро зумів сконструювати машину, що працює від батарейного живлення. Даний інженерний успіх приніс йому деяку суму грошей, на які він купив свою першу кінокамеру.

В цей період він цікавився відразу багатьма речами, немов би ще не в змозі відшукати самого себе серед багатьох захоплень. Він знімав невеликі замальовки, займався створенням ескізів різної техніки, а також вечорами займався плаванням. Абсолютно байдуже наш сьогоднішній герой ставився лише до навчальних занять.

З-за низької успішності його одного разу навіть хотіли відрахувати зі школи. Однак у справу втрутився його батько, самостійно забрав хлопця з навчального класу. На сімейній раді було вирішено, що Жак-Ів Кусто відправиться в армію. Дане рішення влаштувало всіх, а тому вже дуже скоро молодий хлопець подав документи у військово-морську академію Франції.

На початку тридцятих років у складі бойового крейсера «Жанна д’арк» наш сьогоднішній герой здійснив навколосвітню подорож по всіх морях нашої планети. Ця подія відіграла важливу роль у його долі. Жак-Ів Кусто познайомився з різними аспектами перебування в морі, а також осягнув ази кораблебудування і морської навігації. Згодом відомий океанограф плавав на багатьох інших суднах.

Шлях Жак-Ів Кусто в науці: до морських глибин

У 1938-му році Жак-Ів Кусто почав часто занурюватися в морські глибини, використовуючи лише маску і ласти. В цей період вперше він став серйозно займатися вивченням підводного світу і його мешканців.

Видеохронограф — Жак-Ів Кусто Розуміючи, що існуючі технології недосконалі, вже на початку сорокових років Жак-Ів Кусто разом зі своїм приятелем Емілем Ганьяном почав займатися створенням спеціального апарату для занурення на дно океану. З самого початку було вирішено, що система буде діяти на основі стислого повітря, який буде розташовуватися в спеціальних балонах.

У підсумку в 1943-му році був створений перший прототип акваланга, який згодом неодноразово удосконалювався і доопрацьовувався. Отримавши, нарешті, все необхідне обладнання для дослідження підводних глибин Жак-Ів Кусто почав займатися науковою діяльністю.

Він займався написанням книг, зйомкою документальних фільмів, а також дослідженням загадкового світу глибин океану. Починаючи з 1950-го року, наш сьогоднішній герой подорожував виключно на легендарному судні «Каліпсо», яке згодом стало справжнім символом науки океанографії.

Жак-Ів Кусто віддав все життя дослідженню морських глибин

У 1957-му році Жак-Ів очолив Океанографічний музей Монако, в рамках якого почав займатися дослідженням морських мешканців. Одним з найбільш відомих наукових відкриттів океанографа, стало виявлення внутрішнього сонара у китоподібних. У 1973-му році наш сьогоднішній герой створив некомерційний фонд по захисту підводних мешканців.

Останні роки життя Жака Ів Кусто

За своє довге життя вчений створив безліч приголомшливих технічних пристосувань для дослідження морських глибин. Так, він вважається автором водонепроникних об’єктивів для відеокамер, спеціальних підводних човнів для наукового дослідження підводних глибин.

Дослідження Жака-Іва Кусто лягли в основу серії документальних фільмів, які згодом транслювалися на багатьох телеканалах світу.

За свої видатні наукові вишукування наш сьогоднішній герой був присвячений в командори ордена Почесного легіону, а також нагороджений багатьма іншими нагородами. Після кончини великого дослідника в 1997-му році він був урочисто похований на одному з кладовищ рідного містечка Сент-Андре-де-Кюбзак.

Особисте життя Жак-Ів Кусто

У своєму житті Жак-Ів Кусто був одружений двічі. У шлюбі з першою дружиною Сімоною Мельхіор на світ з’явилося двоє синів вченого. Обидва сина від першого шлюбу нашого сьогоднішнього героя також згодом пов’язали своє життя з наукою.

Після смерті першої дружини Жак-Ів одружився повторно. Його другою дружиною стала Франсіна Триплет, яка ще до весілля народила вченому дочку і сина.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: