Ім’я: Захар Прилепін

Дата народження: 7 липня 1975 р. (41 рік)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: д. Іллінка, Рязанська обл.

Діяльність: письменник, журналіст

Вага: 88 кг

Зріст: 185 см

Біографія Захара Прілепіна

Біографія Захара Прілепіна (справжнє — Євгеній Миколайович Прилепін) сповнена безліччю яскравих моментів та значущих подій. Відомий сьогодні письменник досить довго йшов до своєї літературній ниві, спробувавши себе в самих різних галузях і «перемірявши» велика кількість різноманітних спеціальностей. Хоча, можливо, саме багата переживаннями життя зумовила цілісність Захара Прілепіна як журналіста і письменника. Його книги видаються величезними тиражами, критики хвалять його роботи, а читачі захоплюються філософським змістом його творів. Сьогодні Захар Прилепін один з найпопулярніших письменників сучасної Росії. Але хто знає, чи були б його романи, такими як зараз, якби його доля хоч трохи інакше.

Ранні роки Захара Прілепіна: довгий шлях до творчості

Євген Прилепін з’явився на світ у звичайному селі Рязанській області Росії. Його сім’я жила бідно: батько був шкільним вчителем, а мама – медсестрою. Саме тому майбутній відомий письменник досить рано почав працювати. З 9 років він активно допомагав батькам у будь-яких справах. А в шістнадцять почав заробляти сам. Першим місцем роботи майбутнього письменника став хлібобулочний магазин, де він підробляв вантажником.

У Захара Прілепіна було важко дитинство - йому рано довелося почати працювати

Незважаючи на велику завантаженість, Прилепін досить непогано вчився. Після закінчення загальноосвітньої школи міста Дзержинська (де його сім’я отримала квартиру кількома роками раніше), він покинув рідний дім і переїхав жити в Нижній Новгород, де незабаром вступив в місцеву школу міліції. Після закінчення навчання Євген Прилепін поступив на службу у відділення Омону.

Паралельно з роботою в особливому загону міліції, майбутній письменник відвідував вечірні заняття в Нижегородському державно університеті, в якому вперше почав вивчати філологію.

Однак навчання тривала недовго. У 1996 році в ранзі командира особливого відділення Прилепін відправляється в Чечню. Згодом саме військові дії на Кавказі стануть однією з головних літературних тим в романах письменника. Але зупинятися на цьому епізоді життя відомого письменника ми сьогодні не будемо. І відзначимо лише те, що три роки потому Прилепін знову вирушить на Кавказ, де буде брати участь в бойових діях на території Дагестану.

Після повернення додому Євген стане активним учасником Націонал-більшовицької партії. Таким чином, у різні роки він побував на обох сторонах барикад: у молодості він у складі загону Омон розганяв демонстрації, а згодом сам брав участь у них.

Захар Прилепін — Оглобля Активна (і вельми неоднозначна політична позиція не завадили Прилепину успішно закінчити навчання в Нижегородському державному університеті. Після отримання диплома він починає працювати журналістом в нижегородському виданні «Дело».

Літературна кар’єра Захара Прілепіна

Робота Прілепіна в якості журналіста дуже скоро була відзначена по достоїнству, і вже через рік після працевлаштування Євген зайняв пост головного редактора. Згадуючи цей час, Прилепін говорить наступне: «Газета […] була жовта, страшна, місцями навіть чорносотенна, хоча і входила до холдингу Сергія Кирієнко. І я зрозумів, що витрачаю життя ні на що — і почав писати роман».

У 2000-му році Євген Миколайович вперше починає працювати під псевдонімом Захар Прилепін, готуючи до випуску свій дебютний роман «Патології».

Перші праці Прілепіна-письменника з’являються в газетах в 2003-му році. Його романи друкуються в «День літератури», «Літературній газеті», «Лимонке» і багатьох інших. Незабаром його книги починають видавати і багато великі російські видавництва. У період з 2004-го по 2008 рік автор здобуває ряд престижних літературних премій.

У ці роки письменник стає лауреатом премії Бориса Соколова, премії «Еврика», Всекитайської Міжнародної Літературної премії. Його романи потрапляють в число номінантів на головний приз таких літературних нагород як «Російський Букер» і «Національний бестселер». У 2011 році з романом «Гріх» Захар стає лауреатом премії «Супер Нацбест», а також отримує довгоочікувану нагороду «Національний бестселер».

Захар Прилепін отримав безліч літературних нагород

Зараз Захар Прилепін є автором п’яти романів, а також величезної кількості есе і коротких оповідань. Крім цього він відомий як автор регулярних заміток в журналах «Огонек» і «Story», а також в «Новій газеті». З 2012 року Прилепін працює головою редакції сайту «Вільна преса».

Життя поза літератури

У 2007-му Прилепін став співзасновником опозиційного націонал-демократичного об’єднання «Народ». У цьому ж році він виступив в якості одного з організаторів нижегородського «Маршу незгодних». У 2010 році брав активну участь у діяльності кампанії «Путін повинен піти».

Крім політичної діяльності Прилепін відомий своїми роботами в області музики і кінематографії. В якості виконавця Захар активно співпрацював з такими групами як 25/17 і «Эльфанк» (створена ним же самим). Як актор взяв участь у зйомках картин «Інспектор Купер» і «Вісімка».

Захар Прилепін про вибори в Держдуму Остання із зазначених стрічок вийде на екрани в 2013 році. Фільм поставлений за однойменним оповіданням письменника. У 2012 році Захар Прилепін займався постановкою відразу двох театральних вистав – «Допит»і «Відморозки». Останній став володарем головної російської театральної премії «Золота Маска».

Сім’я і особисте життя Захара Прілепіна

Ще на філфаці Нижегородського державного університету Прилепін познайомився зі своєю майбутньою дружиною – Марією. На третьому курсі вони зіграли весілля, а на п’ятому у молодої пари вже з’явився перший дитина. Сьогодні в родині Прилепиных четверо дітей (Гліб, Кіра, Гнат і Лілія). Через багато років спільного життя, подружжя все також близькі. Як говорить сам письменник, вдалині від Маші він постійно за нею сумує, а також називає гарантією міцного шлюбу «максимально високу планку особистих відносин і абсолютна довіра».

Захар Прилепін з дружиною і дітьми

Захар Прилепін складається в родинних стосунках з нинішнім заступником голови уряду РФ Владиславом Сурковим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: