Ім’я: Захар Май

Дата народження: 25 червня 1969 р. (47 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Харків

Діяльність: музикант

Вага: 82 кг

Зріст: 180 см

Біографія Захара Травня

Захар з’явився в родині інженера-будівельника і випускниці відділення матлингвистики. Втім, потім батьки Травня поміняли свої професії. Тато став працювати фотолаборантом і програмістом, мама теж працювала фотолаборантом і, за сумісництвом, продюсером мультимедії. Захар Май навчався в Тартуському Університеті, який знаходиться в Естонії. Молодий чоловік був студентом математичного факультету. Але вуз артист так і не закінчив, в аудиторіях на лекціях він сидів всього рік. До речі, музичній грамоті Захар не навчався. За словами друзів і знайомих, Травень і так дуже розумний, але дуже ледачий.

Переселенець

За своє життя травень змінив не одну країну. У 19-річному віці юнак переїхав разом зі своєю родиною в США, а далі з 1988 року і по 2002 рік був у Нью-Йорку, Балтіморі, Сан-Франциско, Чикаго. Він працював програмістом, а паралельно займався музикою. У 2002 році Захар Май перебрався в Росію, де і продовжив займатися своєю музичною кар’єрою.

З програмістів в музиканти

Свою першу пісню Захар Май написав ще в 1987 році, коли він перебував у Харкові. Твір отримав назву «Холодильник порожній». Тут же молодий артист відправився виступати на фестиваль авторської пісні «Есхар». Концерт проходив у однойменному селищі під Харковом. По приїзду на постійне місце проживання в США Травень почав працювати програмістом, але одночасно підтримував свій інтерес до музики. Захар захоплювався народною музикою, переспівував хіти радянських, а потім і російських виконавців. Паралельно він писав власні пісні. В Америці молодий музикант записав три альбоми. Зі своїми пластинками артист почав виступати, правда, його майданчиками були не великі концертні зали, і навіть не клуби. Захар Май співав пісні для російських емігрантів на квартирниках.

Захар Май. Музикант

У 2002 році Захар Май повернувся в Росію. Тут він влаштувався в Санкт-Петербурзі, де і заснував легендарну, але міфічну групу під назвою «Шива». В колективі виступали імениті музиканти, такі як Андрій «Худий» Васильєв («Різні люди», ДДТ), Сергій «Чиж» Чиграков («Чиж і Со»), Ігор «Доца» Доценко (ДДТ), Група Павло Борисов («ДДТ»), Андрій Муратов (ДДТ, «Зоопарк»), Ігор Романов («Аліса», «Земляни»). У цьому складі в 2003 році був записаний альбом «Чорні вертольоти». Група почала виступати на престижних фестивалях «Крила» і «Нашестя». На концертах з «Шивою» виступають Алік Потапкін, Наїль Кадиров, Олексій Могилевський, Вадим Чорний Лукич» Кузьмін, Євген «Айайай» Федоров, Марія Нефедова та інші.

Захар Май на концерті

Вийшло так, що кращі музиканти-рокери заочно увійшли до складу групи «Шива». Ніхто з них не знав, коли буде затребуваний і буде, але для кожного в колективі є свого момент, коли він потрапляє під тимчасовий склад. За словами Захара Травня, він збирав кращих музикантів, у яких в день концерту «Шиви» не було своєї роботи. А такому незвичайному вигляді група проіснувала до 2003 року. Після цього Захар Май в інтерв’ю говорив: «Ніякої групи «Шива» немає, та й не було ніколи. Під назвою «Шива» виступав будь-який склад, який мене супроводжував. Це були друзі-музиканти, які в день мого виступу не були зайняті. На «Нашесті» зі мною грали одні люди, альбом записували інші, на концертах і зовсім треті. Я дав ім’я складу, оскільки хотів зняти акцент з мого власного. Тоді я боявся, що мене можуть зробити ліву поп-зірку, тим самим назавжди зіпсують моє бренд».

Пісні Захара Мая досить своєрідні. Наприклад, у композиції «Шива-руйнівник» вживаються мат, наркоманський сленг, а так само специфічне поводження «слегач», яку було запозичено з книги Стругацьких «Хижі речі століття». А ось рядок із пісні «Автомат» взагалі відсилає до повістей Кіра Буличова, частина рядків пісні «Старий негр» узятий у Новели Матвєєвої, куплети «Чорних вертольотом» запозичені з билини «Добриня і змій». Виходить, що з одного боку у творчості Травня присутня ненормативна лексика, а з іншого – літературні цитати.

Захар Май на відео Сам Захар Май каже, що в його піснях такий же баланс, як і в розмовній мові будь-якого слухача. Коли артист пише свої пісні, він завжди звертається до розмов і шукає допустиму норму. Музикант вважає, що композиції потрібно писати на мові, який максимально близько наближений до розмовної мови.

Взагалі Захар Май відомий своєю потужною грою на гітарі і гарним співом. Стиль творчості описати досить важко. Це і реггей, і танцювальне-драйвове, і російсько-циганське. Так чи інакше, всі в один голос хвалять і манеру виконання і вміння грати на гітарі. Як кажуть критики, Захар пише «непристойно добре». Але дуже мало. Саме тому грає не тільки те, що написав сам, а взагалі все, що припало до душі. Причому, досить якісно. Втім, після того, як колектив перестав існувати, Захар Май почав виступати в основному сольно. Концерти музиканта проходили в ряді країн колишнього СРСР, а так само в США, Ізраїлі та Німеччині.

Захар Май. Все нагадує про тебе Захар Май періодично випускає свої альбоми. В майбутньому артист планує випустити платівку під назвою «Моя Максим». Вона буде цілком і повністю складатися з кавер-версій пісень поп-співачки Макѕім.

Інтернет

У 1994 році Захар Май разом з друзями створив сайт baza.com. На ресурсі він публікує свої новини, замітки, рецензії, а так само розміщує свої твори для скачування. На сьогоднішній день вже стали культовими два розділи сайту з незвичайними назвами: «Чому не працює радіо?» і «Як помер твій хом’ячок». У 2002 році інтернет-сайт став лідером у конкурсі РОТОР+++ як «Музичний сайт року».

Цікаві факти

Захар Май написав пісню «Russo Matroso». Її авторство часто приписують Чижу, який її виконує. Композицію Травень написав в Балтіморі в 1991 році. Вона присвячена матросам навчального судна «Крузенштерн», яка в тому році заходило в місцеву гавань. Захар Май живе між Москвою і Санкт-Петербургом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: