Ім’я: Юрій Яковлєв

Дата народження: 25 квітня 1928 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 30 листопада 2013 р. (85 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 77 кг

Зріст: 187 см

Біографія Юрія Яковлєва

Видатний радянський і російський актор театру і кіно Яковлєв Юрій Васильович народився 25 квітня 1928 року в Москві.

Отець Василь Васильович Яковлєв був юристом. Мати Ольга Михайлівна Іванова працювала медичною сестрою. Дід — Василь Миколайович Яковлєв був великим виробником взуття для воронезького населення, гласним Воронезької міської думи, у нього були свої крамниці на площі біля Смоленського собору.

Своє дитинство Юрій Васильович провів в Уфі. Вони туди поїхали, коли почалася війна. В Уфі хлопчик Юра допомагав мамі, працюючи з нею в госпіталі.

В 1943 році сім’я Яковлєвих повертається в Москву. Юрій розумів, що їсти хочеться, а взяти грошей не звідки. І, щоб хоч якось допомогти мамі, він йде влаштовуватися на роботу в посольство США. Там він був заправником машин, потім став виконувати невеликі ремонти автомобілів. Зарекомендувавши себе, Яковлєву надали працювати одному, без начальства. В його користуванні був автомобіль «Віліс». Не передати словами, як молодик тоді радів. Він забирав своїх друзів з вечірньої школи, і вони каталися по Москві. Про акторство молодий чоловік тоді навіть і не думав. Він планував вступити в Інститут Міжнародних відносин. Але раптом у нього майнула думка вступити до ВДІКУ.

Блискучий актор

Але, напевно, не на подив Яковлєва, він провалює іспит. Як сказали члени комісії, «некиногеничен». Власне, Юрій Васильович не засмутився, пішов він поступив у Театральне училище ім. Б. Щукіна, де його вчителем була Цецилія Львівна Мансурова.

Юрій Яковлєв. Останній з могікан Вчитися в училищі було нелегко. І вже перший курс Яковлєв закінчив з двійкою з дисципліни «акторська майстерність. Але Яковлєву пощастило. За нього заступилася Мансурова Ц. Л., зазначивши: «Я переведу його, тому що він мені цікавий. Буду з ним працювати».

Другий курс він закінчує з трійкою. І навчання пішла по накатаній. Відомий Іван Пир’єв говорив: «Знімайся у Рязанова». Наскільки Яковлєв розкрився, показав свій талант. Після закінчення театрального училища він стає головним актором Академічний театр ім. Євгенія Вахтангова.

Через пару років всі заговорили про молодого актора Яковлеве. Він грав з такою неймовірною простотою, викладався на сцені театру повністю. А після казки С. Я. Маршака «Горя боятися – щастя не видать», де Юрій Васильович грає королевича, його стали запрошувати режисери на різні ролі. Він грає у виставі «П’єса без назви» свою улюблену роль Трилецкого. Грає красиво, з іронією, тонко. У його образах можна побачити різноплановий характер, як тонко він підходив до своїх ролей. Він грає у таких виставах: «Три віку Казанови», «Склянка води», «Уроки майстра». Деякі його персонажі у виставах повинні були виконувати пісні: як всі були здивовані, який прекрасний голос у артиста. Про нього чудово відгукуються його партнери по сцені. Яковлєв став «справжнім вахтанговцем».

Кіно

Юрій Якович, звичайно ж, відправляється зніматися в кіно. Його першою роллю став Чахоткин в кінофільмі «На підмостках сцени». Свою головну роль Яковлєв зіграє в «Ідіоті», де йому прийшла роль князя Мишкіна. Власне, ця роль зробила його знаменитим у кінематографі. Звичайно, величезну роль відіграє в його творчості співпраця з Ельдаром Рязановим. У нього він знімається в кінострічках: «Людина нізвідки», «Гусарська балада», «Іронія долі, або з легким паром!». Далі йдуть чудові фільми з участю Яковлєва: «Анна Кареніна», «Любов земна», «Доля».

У ролі Іполита

Напевно кожен з нас пам’ятає чудову роботу Юрія Васильовича у фільмах чудового режисера Леоніда Гайдая: «Іван Васильович змінює професію», «Кін-дза-дза». Яковлєв знявся у величезній кількості фільмів: «Дівчинка на кулі», «Драма на полюванні», «Старики-розбійники», «Ідеальний чоловік», «Пастка для самотнього чоловіка», «Графиня де Монсоро», «Старі пісні про головне» та багато інших.

Через свого добре поставленого, дикторського голосу, Юрія Васильовича запрошують озвучувати мультфільми: «Стара, дверь закрой», «Посмішка Леонардо да Вінчі», «Музичний магазинчик» і не тільки…

Яковлєв озвучує грамплатівки: «Пригоди коника Кузі на планеті Туамі», «Лебедине озеро», «Острів скарбів». Він навіть знімається в кліпі у відомої рок-групи «Агата Крісті» на пісню «Казкова тайга».

Юрій Яковлєв. Остання пристань Його фрази з кінофільмів стали крилатими для всіх поколінь. Пам’ятаєте: «Я вимагаю продовження банкету!», «Танцюють всі!», «Залиш мене, старенька, я в печалі», «Яка гидота ця ваша заливна риба…», «Слухай, рідна…».

Юрія Васильовича дуже часто можна застати за читанням літератури. Він віддає перевагу російських класиків. Виділяє з А. П. Чехова. Яковлєв так само видає свою книгу «Альбом долі моєї».

Нагороди

Юрій Васильович є почесним членом російської академії мистецтв, народним артистом РРФСР, СРСР, має «Чеховську медаль», переможець конкурсу «Золоті маски», премія «Кришталева Турандот». Так само має: орден за заслуги перед Вітчизною, орден Леніна, орден Трудового червоного прапора, має різні державні премії, державної премії РФ в області літератури і мистецтва. За визначний творчий і науковий внесок у художню культуру Росії нагороджений премією Президента РФ.

Особисте життя

Яковлєв Юрій Васильович був офіційно одружений тричі. Його перша дружина Кіра Андріївна Мачульская була лікарем. У них є спільна дочка Олена Яковлєва, яка є актрисою театру сатири. За життя вона трудоголік. Знімається в кількох фільмах одночасно. Олена подарувала своїм батькам онуку Марію Козакову, яка пішла по стопах своєї відомої родини, ставши актрисою. Другою дружиною Яковлєва була актриса Катерина Аркадіївна Райкіна. Син Олексій Яковлєв став так само актором театру імені Єрмолової. Але у нього щось пішло не так, і Яковлєв-молодший почав займатися бізнесом. Юрій Васильович стає другий раз дідусем, і знову онука Яковлєва Єлизавета Олексіївна. Союз Яковлєва і Райкиной тривав недовго. Незабаром вона виходить заміж за іншого. А він, у свою чергу, знаходить щастя в третьому шлюбі.

Остання дружина Яковлєва завідуюча Вахтанговским музеєм — Ірина Леонідівна Сергєєва. У них так само є спільна дитина, син Антон Яковлєв, який, у свою чергу, знову підтримав свою сім’ю, пішовши вчитися на актора. Він ще сценарист і режисер. Має сина, а значить, онука Юрія Васильовича, Яковлєва Петра Антоновича. Ось така велика сім’я у Юрія Васильовича. Можна зі сміливістю сказати, що він щаслива людина.

Юрій Яковлєв помер 30 листопада 2013 року. Народний артист СРСР помер у лікарні після важкої тривалої хвороби у віці 85 років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: