Ім’я: Юрій Цурило

Дата народження: 10 грудня 1946 р. (70 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: д. Вязники, Володимирська обл

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 93 кг

Зріст: 188 см

Біографія Юрія Цурило

Циган по крові, але російська в душі. Актор Юрій Цурило народився в глибокій провінції і підкорив російський кінематографічний Олімп. Він знімався в серіалах і самих касових фільмах, але так і не зміг навіть вступити до столичного кінематографічний внз.

Які труднощі доля готувала для актора Юрія Цурило і хто купував йому валянки в дитинстві? Давайте спробуємо дізнатися більше про знаменитого артиста.

Складне дитинство Юрія Цурило

Майбутній відомий актор Юрій Цурило народився в глибокій провінції. Його батьківщиною став маленький містечко Вязники у Володимирській області в післявоєнний час в циганській сім’ї. Проте сам Юрій не чистокровний циган, його мати була росіянкою і сам артист зараз називає себе російським людиною.

Актор Юрій Цурило в молодості носив довге волосся

Дитинство актора було непростим. Батьки різних національностей не змогли має ужитися разом і їх долі розійшлися незабаром після народження хлопчика Юрка. Коли Мама майбутньої зірки виходила заміж за цигана, коли була зовсім молодий. Після того, як батько потрапив у в’язницю, мама спробувала влаштувати своє особисте життя, а дитину залишила на виховання бабусі.

Саме бабуся стала для Юрія Цурило найріднішою людиною, і саме її він став називати мамою. До нещастя, літня жінка не могла повністю забезпечувати хлопчика одягом. На допомогу приходили добрі люди. Як згадує сам артист, валянки і зимове пальто в дитинстві йому купували батьки однокласників.

Але незважаючи на всі складнощі, Юрій встигав займатися в театральному гуртку.

Шлях в акторство

Юрій Цурило довелося швидко дорослішати. На свою першу роботу він влаштувався, коли йому було всього 14. Тоді хлопчикові навіть довелося кинути школу. Працювати молодий чоловік одразу почав «по-дорослому». Спочатку він працював арматурщиком на будмайданчику, а потім почав стукати кувалдою у якості молотобійця. Незважаючи на юний вік, він працював повну зміну. При першій же можливості Юрій Цурило поїхав з рідних Вязников в Москву. Це було в 1964 році, коли Юрію було 18 років. З тих пір на батьківщину він не повертався.

Врятуйте наші душі — Трейлер фільму з Юрієм Цурило Москва могла б зустріти юне дарування з розпростертими обіймами. Для нього були відкриті двері Школи-студії Мхату. Рекомендацію для вступу Юрій Цурило примудрився отримати ще у своєму містечку, коли до них у драматичний гурток приїжджав актор Євген Кузнєцов.

Шанс на вступ, подарований долею, Юрій не використовував. З рекомендацій, яка була на руках у юнака, він пішов відразу на третій тур вступних випробувань. Але там стався нервовий зрив. Спочатку Цурило несподівано заплакав, коли читав уривок із Макара Чудры, а після цього навідріз відмовився читати байку.

Наступним місцем, куди спробував поступити вчитися Юрій Цурило, стало Щукінське училище. Але вчитися там він теж не став. Ще до закінчення вступних іспитів його взяли на роль цигана у фільмі «Королівська регата» Юрія Чулюкіна.

Після цього було ще кілька спроб вступити в театральні вузи Москви, які провалювалися з різних причин. Закінчити театральне училище Юрій Цурило зміг тільки в Ярославлі+93, куди він переїхав зі своєю дружиною з Москви. Після училища по системі розподілу він поїхав працювати в Новгородський театр.

Вій 3D — Російський трейлер нового фільму з Юрієм Цурило Зараз такий розподіл Юрій вважає своєю великою помилкою. Там він зіграв близько вісімдесяти ролей, але робота в провінційному театрі не принесла акторові задоволення.

Творчий тандем актора Юрія Цурило і режисера Олексія Германа

Розвал Радянського Союзу, що збігся із новою віхою в житті актора. У 1991 році розпочав роботу один з найкращих творчих тандемів сучасного російського кінематографа.

Режисер Олексій Герман-старший знайшов «свого актора». Саме тоді він запропонував Юрію Цурило роль генерала у фільмі «Хрустальов, машину.

Тоді артист жив у Новгороді і працював у місцевому театрі. Чекав непростий вибір. Спочатку Юрій Цурило планував «відпроситися» у свого театральне начальство тільки на період зйомок у кіно в Олексія Германа, але директор Новгородського театру виявився безкомпромісною людиною. «Або ми, або Герман», — заявили Цурило, після чого вирішив звільнитися.

Зараз Юрій Цурило з трепетом згадує свою роботу з Олексієм Германом. Незважаючи на те, що режисер дуже вимогливий до всіх присутніми на знімальному майданчику. Актор вважає, що це не «важкий характер», а прагнення зробити відмінний продукт. На його думку, з Германом не можуть працювати тільки ті, хто не може або не хоче працювати.

Разом з Юрієм Цурило у фільмі «Хрустальов, машину» знімалися Ніна Русланова, Іван Мацкевич, Олексій Баширов, Пауліна М’ясникова та інші чудові артисти.

Фільмографія Юрія Цурило

Першою картиною в фільмографії Юрія Цурило став фільм «Королівська регата». Він вийшов на екрани в 1966 році. Там двадцятирічний актор зіграв молодого весляра на ім’я Марко.

У дев’яності роки роботи стало набагато більше. Цурило багато знімався в таких картинах, як «Супермен мимоволі», «Балада для Байрона», «Єрмак», «Чорна акула».

Сьогодні Юрій Цурило живе і працює в Санкт-Петербурзі

Двохтисячні стали новим етапом в житті Юрія Цурило. Тільки в 2003 році він взяв участь відразу в трьох сезонах серіалу «Бандитського Петербурга». Далі був проект «Убивча сила».

Головною роботою в 2008 році став фільм «Залюднений острів». У цій картині також знімалися Юлія Снигирь, Сергій Гармаш, Гоша Куценко. Останньою акторською роботою Юрія Цурило став фільм «Вій» режисера Олега Степченко. У ньому акторові дісталася роль сотника.

Найкраще нашому сьогоднішньому герою вдаються ролі військових, причому, неодмінно, високих звань. У його фільмографії налічується мінімум 8 ролей, в яких він зіграв генералів і навіть генерал-майорів. Всього ж в скарбничці актора більше 50 кіноролей.

Незважаючи на те, що Юрій Цурило став улюбленцем мільйонів глядачів і визнаний режисерами, найжорсткішим критиком для нього залишається дружина. Як зізнається сам актор, він навіть не бере її на свої вистави.

Особисте життя Юрія Цурило

Актор одружився досить рано – у 18 років. Незважаючи на те, що його рідні Вязники впевнено конкурують з Іваново за кількістю наречених (там доводиться 15 молодих дівчат на 1 молодої людини), його дружиною стала дівчина саме з Іваново.

Сімейна пара зберігає своє вогнище вже протягом майже сорока років. За цей час народилися двоє синів. Молодший із них, Всеволод Цурило, пішов по стопах батька і теж став актором. Старший син Юрія Цурило сімейних традицій не продовжив і вибрав для себе професію військового.

Актор Юрій Цурило сьогодні

Циганські корені все-таки брали своє. Юрій Цурило довелося покочевать по країні. Як зараз пояснює актор, він довго шукав своє місце в житті: він змінював адреси, театри, міста… Дружина, ніби дружина військового, без зайвих слів погоджувалася на переїзди. Сім’я Цурило жила навіть у далекому і холодному Норильську і в стародавньому Новгороді. Тоді Юрій працював у місцевому театрі.

Сьогодні вся сім’я живе в Санкт-Петербурзі і виїжджати не збирається. У північній столиці «кочова сім’я» навіть придбала невелику квартиру. Діти стали дорослими і Юрій Цурило разом зі своєю дружиною завели собі собаку. Актор служить в Олександрійському театрі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: