Ім’я: Юрій Соломін

Дата народження: 18 червня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Чита

Діяльність: актор

Вага: 76 кг

Зріст: 178 см

Біографія Юрія Соломіна

Хлопчик Юра з’явився на світ у родині музикантів. Юрій має в роду сибірських предків, оскільки батьки були родом звідти. Мати Зінаїда Ананіївна жила в Томську. Мефодій Вікторович з Забайкальска. Мама Юрія мала винятковий слух, чудово співала. Батько володів усіма струнними інструментами. Його братом був Віталій Мефодійович Соломін. Знаменитий актор радянського кіно. Всі ми його пам’ятаємо з легендарної ролі доктора Ватсона в картині «Шерлок Холмс».

У палаці піонерів Юрій часто грав у виставах. У Читі молодик побачив картину «Малий театр і його майстри». Завдяки йому Юрій Мефодійович дізнається про Театральному інституті імені Щепкіна при малому театрі. Тоді — то він і вирішив після закінчення школи піти в актори в це училище.

Юрій Соломін в молодості

Юрій вступив відразу ж. Його викладачем на курсі була знаменита актриса Пашенна Віра Миколаївна. Після закінчення училища він починає свою акторську кар’єру в Малому театрі.

Театр

Вперше Юрій Мефодійович зіграв на сцені рідного театру, коли був студентом другого курсу. Він грав у виставі «Іван Грозний» роль ремісника. Малий театр став Соломину рідним домом. Він практично жив у його стінах. Йому пропонували роль за роллю. Були як великі, так і маленькі ролі. Про це пізніше Соломін скаже: «Але нас тоді запевняли, що немає маленьких ролей, є маленькі артисти. Я з цим не згоден. Є просто і маленькі ролі, і погані ролі…». Спочатку молодий актор знімається в епізодах.

Юрій Соломін на відео Так сказати, набивав собі досвід. Щоб його талант, гру, артистизм помітили режисери. Слава, звичайно, приходить до Соломіну. Йому пропонують основні ролі в спектаклях: роль Безайса в «Коли горить серце», він був Славою і Грицем у «Нерівному бою», «Перед вечерею», Міші в «Палаті». Також відомі багато інших робіт актора.

Юрій Соломін був дуже привабливим молодим чоловіком. Властиві йому ліризм і гумор, робили образи яскравіше і запам’ятовуються.

Помічена прекрасна гра Соломіна в класичних виставах: «Безодня» «Живий труп». Юрій усе більше і більше починає грати драматичних героїв. Наскільки точно він розбирався в психології характерів. У свою професійну гру він показує в п’єсі «І Аз воздам», де він у ролі Миколи II.

Юрій Соломін блищав у театрі та в кіно

У театрі Соломін Юрій грає різнопланові ролі. Ось він молодий джентльмен в «Віяло леді Уиндермиер», потім роль Сірано в «Сірано де Бержерак». Ми пам’ятаємо чудові спектаклі з його участю: «Живий труп», «Лісовик», «Дядько Ваня», «Ліс», «Таємничий ящик», «Мольєр», «Любов Ярова», «Цілина». Це лише малий перелік театральних робіт. Де показав себе Соломін.

Соломін з особливою повагою ставився до радянських класиків. Особливо він ставився до А. П. Чехова. Можливо, тому багато ролей Юрій зіграв у п’єсах цього великого письменника. Пізніше Соломіна назвуть «чеховських актором Малого театру». Юрій вважає своєю найкращою роботою роль, зіграну в п’єсі «Дядя Ваня».

Юрій Соломін читає вірш Пушкіна Юрій Мефодійович також проявляє себе в ролі режисера постановок у театрі. Його режисерські роботи: «Ревізор» Чайка», «Таємничий ящик», «Три сестри», «влада темряви», звичайно ж, «Безприданниця».

Кіно

Соломін пробує зніматися також у фільмах. Саме його викладач на курсі Пашенна ненав’язливо рекомендувала Бондарчуку розглянути кандидатуру Юрія Соломіна на роль князя в «Війні і мир». Але, на цю роль був затверджений прекрасний В’ячеслав Тихонов, який впорався зі своїм завданням блискуче. Соломін зіграв у величезній кількості фільмів, серіалів. Були ролі на телебаченні. Всі герої не схожі один на одного. Різні характери, драми. Соломін з кожною роллю впорався блискуче, приносячи в кожен образ особливу індивідуальність.

Після виходу в прокат фільму «Ад’ютант його превосходительства» Соломін стає ще більш відомим. Далі йдуть кращі ролі : Дмитро Ульянов в «Серце матері», Телегін в телефільмі «Ходіння по муках», майор Звягінцев в «Блокаді», Шинкар і Генріх Айзенштайн в телефільмах «Звичайне диво» та «Летюча миша», Володимир Олександрович в картині «Світло у вікні», Славін в «ТАРС уповноважений заявити…». Можна просто перерахувати деякі картини, де він зіграв головні ролі: «Мелодії білої ночі», «Сни про Росію», «Московська сага». Кожен персонаж унікальний по-своєму. Його герої стали улюбленими багатьма поколіннями глядачів далеко за межами СРСР. Його знали в Німеччині, Японії, Чехословаччини, Богларии.

Фільм «Ад'ютант його превосходительства» приніс славу Юрію Соломіну

Кращими і улюбленими ролями в кіно для Соломіна є фільми «І був вечір, і був ранок», де він зіграв Штубе, і «Сильні духом» персонаж Геттеля.

Завдяки роботі в кіно, Соломін знайомиться з чудовими режисерами і акторами: Акірой Куросава і Оттакаром Ваврой, Михайлом Калатозовым і Марком Донським, Комакі Куріхара і Жанною Моро, Мариною Владі. Багато з них стали згодом друзями Юрія Мефодійовича.

Юрій Соломін пробує себе в ролі режисера кінематографа. Але, зізнатися, знаменитий актор ніколи про це не замислювався. Він тоді не припускав, що це. Волею долі Юрій став відомим режисером. Пізніше його призначили художнім керівником Театрального училища імені Щепкіна.

У режисерській роботі Соломину найбільше подобається процес, можливість допомогти акторові направити, наставити його на роль.

Особисте життя

У своєму житті Соломін став чоловіком один раз і на все життя. Дружина Соломіна Ольга Миколаївна подарувала Юрію дочка Соломину Дарію Юріївну. В свою чергу. У Дарини є також дочка, яку звуть Олександра. Дідусь дуже пишається своєю онукою. Він її обожнює. Вся сім’я Соломіних живе в надзвичайною гармонії і любові. У їх домашньому господарстві є: вівчарка Маклай — улюблена, і не менш улюблені собаки Ляля, Лушка, Яшка, і кішка Дуся. Навіть в космосі його ім’ям названа мала планета.

Юрій Соломін з дружиною і внучкою

На даний час Соломін живе і працює в Москві.

Юрій Соломін живе і працює в Москві

Нагороди

Юрій Соломін за своє життя отримав багато нагород, звання. Він народний артист РРФСР, СРСР, Киргизстану. Заслужений діяч мистецтв Республіки Марій Ел, нагороджений Державною премією РРФСР імені братів Васильєвих, має ордена пошани за заслуги перед Вітчизною», порядок військові заслуги, орден Дружби народів, Орден Академії мистецтв Японії «За внесок у світову культуру». Премія «Людина року-2008» Російського біографічного інституту присвоєно Соломіну. Премія ФСБ в номінації «Акторська робота» за створення високохудожніх образів співробітників органів безпеки у вітчизняному кінематографі так само знайшла свого щасливчика в Соломине. Юрій Мефодійович Почесний професор МДУ, Почесний громадянин міста Арсеньєва.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: