Ім’я: Юрій Шевчук

Дата народження: 16 травня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: селище Ягідне Магаданської області

Діяльність: рок-музикант, композитор, продюсер, художник

Вага: 78 кг

Зріст: 180 см

Біографія Юрія Шевчука

У дитинстві Юрко захоплювався малюванням. І до 6 років це було єдине його хобі. 1964 року сім’я переїхала в Нальчик, де Шевчук продовжив своє захоплення і, до того ж, став ходити на приватні уроки музики.

У 1970 році Шевчук з родиною переїхав до Уфи. Тут свої навички він продовжив розвивати в Будинку піонерів і шкільному ансамблі під назвою «Вектор». Юра сам освоює баян і гітару. А в цей час його малюнки завойовують нагороди на різних конкурсах. Такі перемоги почали наводити на думки, що в майбутньому можна бути професійним художником. До речі, у 8 класі Шевчук намалював на футболці розп’яття, підписав «Ісус був хіпі» і став в ній розгулювати по місту. За що і був затриманий міліцією.

У 1975 році Юрій Шевчук закінчив школу і вступив в Башкирська педінститут на художньо-графічний факультет. Тут він познайомився з художником Яном Крыжевским. Він був душею університетської компанії, грав у студентському театрі. А Шевчук в цей час метався між живописом і музикою. Перемогло останнє захоплення, тим більше, що якраз у моду увійшов рок-н-рол.

Талановитий музикант

Дипломований художник на три роки, за розподілом, відправився в башкирська селище Иглино. Він викладав малювання і грав в музичних колективах «Калейдоскоп» і «Вільний вітер». З групами Шевчук виступає на святах і шкільних вечорах.

У 1970 році Шевчук повертається до Уфи і знайомиться з релігійним дисидентом Борисом Развеевым. Той дає йому читати Євангеліє і заборонені книги Оруелла і Солженіцина.

ДДТ

В кінці 1979 року Шевчука запросили в групу без назви, яка грала в місцевому ДК. В результаті, через кілька місяців з’являється колектив ДДТ (назва було дано трохи пізніше). Вже тоді Юра сам писав вірші і співав під гітару. Музиканти починають виступати в ресторанах, будинках культури, кінотеатрах, записують паралельно магнітоальбом «ДДТ-1». У той час репертуар був між хард-роком, ритм-енд-блюзом, рок-н-ролом, рок-баладами. Іноді в піснях прослизали фольклорні інтонації.

У 1982 році був оголошений Перший Всесоюзний конкурс «Золотий камертон». У ньому група ДДТ пройшла перший тур (на той момент назви ще не було) і придумала собі назву. Новий колектив став лауреатом конкурсу з вже легендарною піснею «Не стріляй». Після першої нагороди в 1983 році з’явилася платівка «Компроміс». Записи досить швидко розійшлися по країні, і музиканти стали в один раз з пітерськими рокерами. Після артисти виступили в Москві на фестивалі «Рок за мир», але цензура не пропустила пісні в ефір.

Гоніння

Відносини з владою склалися невдало і після нового альбому «Периферія», де Шевчук не дуже гарно описує життя в глибинці. Концерти почали забороняти, але це-то і додало музикантам популярності. Щоб уникнути неприємностей місцеві відділи КДБ і ВЛКСМ пропонують Юре виїхати з Уфи, в пресі починають цькувати молодої людини, а студії відмовляти в запису.

На сцені - як риба в водео

Музиканти перебралися в Свердловськ. Тут Юрій Шевчук став грати у групі «Урфін Джюс. Але і з цього міста довелося виїхати. Рокер починає їздити по країні і виступати на квартирниках. В один з таких концертів він знайомиться з Олександром Башлачевым.

У 1985 році Юра Шевчук разом з сім’єю переїхав до Ленінграда, починає працювати двірником, кочегаром, сторожем і, звичайно, писати пісні. Набирає популярність, проїжджає з концертами по всій країні і записує платівку «Я отримав цю роль».

Лірик-філософ

У 90-х Юра Шевчук продовжує писати пісні – ліричні, соціальні, філософські. І переживає втрату. У 24-річному віці помирає його натхненниця і дружина Ельміра. Дівчина померла від раку. З цього часу він переслідує основну мету – проводити великі концертні програми. ДДТ дає концерти на великих майданчиках і отримує престижну «Овацію», як краща рок-група року (1993 року). Шевчуку дістається статус кращий рок-співак року.

Юрій Шевчук на відео В цей же час Юра гостро відреагував на події в Чечні, починає критикувати російську владу і дає інтерв’ю на соціальні теми. Сам Шевчук бував у центрі збройного протистояння, говорив із солдатами і навіть кілька разів потрапляв під обстріл.

В 90-е ДДТ переслідував успіх. Група записала кілька альбомів: «Відлига», «Пластун», «Актриса Весна», «Чорний пес Петербург», «Це все», «Любов», «Народжений в СРСР», «Світ номер нуль». А пісня «Що таке осінь» стала однією з кращих в 20-м столітті по версії «Нашого Радіо». Шевчук колесить по країні з концертами, часто з’являється з гастролями за кордоном. І вже в середині 90-х він став визнаним метром вітчизняної рок-музики.

У 1999 році з’являється перша книга віршів Шевчука «Захисники Трої». А на рубежі століттям музикант випускає альбоми «Просвистіла», «Хуртовина серпня» і збірник серії «Енциклопедія російського року».

У 2000-х років розпочався новий етап у творчості ДДТ. З’явилися альбоми «Единочество 1,2», «Зниклий безвісти», «Прекрасна любов», де порушуються теми сучасного суспільства, велич і нікчемність людини в світі, релігійні мотиви. У 2008 році Юра Шевчук випустив сольну платівку «L Echoppe (Ларьок)». А через кілька місяців другу книгу віршів під назвою «Сольник».

Громадська діяльність

Юра Шевчук досить відособлено тримається в суспільстві інших музикантів. Він критикує попсу (вважає її бездуховною) і відкрито висловлює свою незгоду з владою. Наприклад, він брав участь у марші незгодних 7 березня 2010 року.

Курськ А в кінці травня 2010 року в Михайлівському театрі Петербурга з іншими музикантами та артистами прийшов на зустріч з прем’єр-міністром Володимиром Путіним. Юрій запитав, чи є в планах у Володимира Володимировича серйозна, чесна, щира лібералізація, демократизація країни, а так само буде розганятися наступний марш незгодних. Путін нічого конкретного не відповів, марш був розігнаний. До того ж питання Путіна музиканту «А як Вас звати, вибачте?» вже став мемом. У тому ж 2010 році з музикантами зустрівся Дмитро Медведєв, але Шевчука вже не запросили. Але Дмитро Анатолійович на зустрічі згадав про лідера ДДТ і сказав, що «на відміну від колег знає, хто такий Шевчук».

Особисте життя

Перша дружина Юрія Шевчука померла в 1992 році від раку. У 1987 році вона народила музиканту сина Петра, його Юрій виховував сам. Хлопчик поступив в Крондштатскій Морський кадетський корпус, а так само служив в морській піхоті.

У 1997 році у артиста народився ще один син – Федір. Але з його мамою, актрисою Мар’яною Полтевой, Юрій спілкується рідко. Жінка живе в Австрії. Сам рокер працює і живе в Санкт-Петербурзі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: