Ім’я: Юрій Шатунів

Дата народження: 6 вересня 1973 р. (43 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Акбулак, Оренбурзька обл.

Діяльність: співак

Вага: 72 кг

Зріст: 169 см

Біографія Юри Шатунова

Юрій Шатунів – це артист, який, напевно, не потребує наших уявленнях. В якості соліста групи «Ласкавий травень» він об’їздив багато міст колишнього СРСР, а також став справжнім кумиром мільйонів людей в різних куточках щойно утвореного Співдружності незалежних держав.

Соліст групи

Коли-то голос цього талановитого виконавця звучав з кожного приймача, телевізора або магнітофона на всьому просторі колишнього Радянського союзу. Плакати Шатунова висіли в кожній кімнаті в кожного російського підлітка.

Але що стало з культовим виконавцем після розпаду групи «Ласкавий травень»? Чим сьогодні примітна життя і кар’єра першого радянського поп-ідола? Відшукати відповіді на всі ці питання ви зможете в рамках нашої сьогоднішньої статті.

Ранні роки Юри Шатунова: «Ласкавий травень»

Дитинство і рання юність Юри Шатунова були сповнені гірких розчарувань. Його рідний батько – Василь Дмитрович Клименко – після появи сина не виявляв до нього абсолютно ніякого інтересу. А тому з ранніх років всі тяготи, пов’язані з вихованням сина лягли на плечі його матері – Віри Гаврилівни Шатуновой. Однак її життя трагічно обірвалося, коли майбутній співак був ще дитиною.

Юрій Шатунів в молодості

Залишившись без піклування батьків, маленький Юра деякий час прожив у будинку своєї рідної тітки, але і там життя не задалася. Так вже в одинадцятирічному віці наш сьогоднішній герой виявився Акбулакском дитячому будинку, а потім – в оренбурзькому інтернаті № 2.

Там, на Уралі, майбутній лідер групи «Ласкавий травень» познайомився з керівником гуртка музики Сергієм Кузнєцовим. Саме він вперше розгледів в молодому хлопцеві творчий талант. Через деякий час вони разом записали свої перші музичні композиції і виступили в місцевому ДК. Через деякий час до групи приєдналися інші учасники – Сергій Сєрков та Вячеслав Пономарьов. Таким чином, був створений перший склад групи «Ласкавий травень», який згодом кілька разів зазнавав зміни.

Юрій Шатунів чудово відчуває себе на сцені

У той період група ще не була популярна, проте вже мала у своєму репертуарі декілька справжніх хітів, у тому числі і легендарні «Білі троянди». Саме ця пісня якось і привернула увагу тодішнього міністра культури СРСР і менеджера студії «Рекорд» Андрія Разіна.

У 1988-му році він задався метою знайти того хлопця, що виконував цю композицію, проте пошуки виявилися значно більш тривалими, ніж він думав спочатку. Вся справа в тому, що Юрій Шатунів в той період був у бігах і знаходився поза стінами свого інтернату. Лише тільки кілька місяців потому Андрію Разіну при активній підтримці Сергія Кузнєцова вдалося розшукати молодого співака. Шатунов приїхав до Москви і вже там приєднався до нового складу групи «Ласкавий травень», яка в той період вже була створена на студії «Рекорд».

«Білі троянди». Олімпійський, 1991 рік Таким чином, у 1988-му році група приступила до активної гастрольної діяльності. Концерти колективу пройшли у всіх великих містах колишнього СРСР. Хіти «Ласкавого травня» один за іншим крутили всі провідні радіостанції Радянського союзу, а потім СНД.

Феномен популярності колективу досі активно обговорюється в колі визнаних метрів російського шоу-бізнесу. Хтось пояснює його талантом Шатунова, хтось говорить про те, що центральну роль в успіхові відіграло вміле керівництво Андрія Разіна. Проте важко заперечувати, що кожен з названих діячів мистецтва вніс свій внесок у становлення колективу і його подальше просування.

У нашій біографічної статті ми свідомо вирішили зробити акцент саме на творчості Юрія Шатунова, а тому всі питання щодо існування групи «Ласкавий травень» ми сьогодні свідомо залишимо за дужками. Натомість відзначимо лише той факт, що у складі колективу названого наш сьогоднішній герой виступав протягом чотирьох років (з 1988-го по 1992-й), ставши за цей час справжнім кумирів підлітків всього Радянського союзу.

«Ось і скінчився травень…»: сольна кар’єра Шатунова

Після розставання з колишнім колективом Юрій Шатунів почав сольну кар’єру, однак період дев’яностих був не найсприятливішим часом для творчості. Незважаючи на це, в 1992-му році молодий співак зумів записати і випустити альбом з промовистою назвою «Ось і скінчився травень…». Кілька композицій з цієї платівки були представлені на «Різдвяних зустрічах» Алли Пугачової. Але після цього в кар’єрі артиста почалася смуга випробувань.

Юрій Шатунів — А літо кольору… У 1993-му році на очах Шатунова застрелили його давнього друга – музиканта Михайла Сухомлинова. Після цього буквально півроку потому відбулася презентація другого «сольника» артиста – альбому «Ти пам’ятаєш». Дана платівка стала найуспішнішою в фінансовому плані. Саме після неї у світі російського шоу-бізнесу поповзли чутки, що популярність Шатунова повільно сходить нанівець.

Не виправив положення також альбому реміксів – «Штучне дихання». Але і це було ще далеко не все. У 1999-му році з’ясувалося, що записаний музичний матеріал, над яким він працював довгий час, нелегально видано у Німеччині і фактично вкрадений.

Після цього потяглася довга низка судових розглядів, які проходили переважно в судах Мюнхена. У той період Юра Шатунов багато часу проводив у ФРН, а дуже скоро і зовсім отримав громадянство даної держави.

У 2001-му році артист записав альбом «Згадай травень», який фактично ознаменував довге прощання артиста з колишньою батьківщиною. Після виходу платівки Шатунів надовго зник з поля зору російських шанувальників.

Юра Шатунів зараз

Лише в 2009-му році артист знову відправився з концертами по містах Росії. Приводом для повернення до РФ став вихід художнього фільму «Ласкавий травень», який розповідав про долю легендарної групи.

Юрій Шатунів - чемпіон Росії з комп'ютерних гонок на болідах

У 2010-му році співак знявся у серіалі «Щасливі разом», а після цього представив публіці кілька нових композицій. Нові треки стали з’являтися в ефірі російських радіостанцій також і в 2011-му році. Рік потому Юрій Шатунів представив публіці свій новий альбом – «Я вірю». Наскільки вдалим виявиться реліз платівки – покаже час.

Особисте життя Юри Шатунова

У 2007-му році Юрій Шатунів одружився на дівчині на ім’я Світлана, з якою раніше зустрічався близько семи років. У 2006-му році в родині естрадного артиста з’явився син Деніс (2006 р.). Хрещення дитини пройшло в Сочі. Хрещеним батьком дитини став колишній директор «Ласкавого травня» Андрій Разін.

Юрій Шатунів, його дружина Світлана і Андрій Разін з хрещеником

У 2013-му році у Юрія Шатунова з’явилася також і дочка – Естелла. В даний час вся сім’я проживає у Німеччині.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: