Ім’я: Юрій Нікулін

Дата народження: 18 грудня 1921 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Демидов, Смоленській обл.

Дата смерті: 21 серпня 1997 р. (75 років)

Діяльність: актор, клоун, телеведучий

Біографія Юрія Нікуліна

Юрій Нікулін – це людина, чиє ім’я назавжди нерозривно пов’язане з радянським кінематографом. Він мав вродженим талантом смішити людей, а тому найчастіше з’являвся на екрані в образі комедійних персонажів. Однак драматичні ролі також відмінно давалися акторові. А тому ще за життя Юрій Нікулін став справжньою легендою радянського кіно.

Пройшло вже багато років з тих пір, як актора не стало. Але в серцях мільйонів шанувальників він все ще живий. Адже живі його ролі в численних фільмах, які ми завжди переглядаємо з величезним задоволенням.

Дитинство і юність Юрія Нікуліна

В якійсь мірі весь життєвий шлях великого актора зумовили його гени. Можливо, навіть вроджене почуття гумору та чудовий артистизм дісталися йому від батьків.

Юрій Нікулін в молодості

…Майбутній великий актор з’явився в невеликому містечку Демидов (також відомий під назвою Поріччя). Його батько, відслуживши в армії, працював у місцевому драматичному театрі. Тут же в театральних постановках грала і його мати. Вельми примітно, що батьки Нікуліна найбільшу славу в місті придбали саме завдяки комедійним постановок. Батько кіноактора навіть організував свій власний театр «Теревьюм», з яким багато гастролював по області, представляючи глядачам невеликі постановки «революційного» гумору.

Життя ж самого Юрія Нікуліна трохи відрізнялася від долі інших хлопців його віку. Він пішов на фронт, як кажуть, прямо зі шкільної лави і встиг взяти участь відразу в двох війнах («фінської» та Другої світової). У загальній складності в армії Нікулін провів довгих п’ять років і навіть один раз мало не загинув в палаючому танку.

Однак подібні моменти тільки затвердили її потяг до життя, і вже у фронтових окопах він часто думав про те, чим буде займатися після закінчення воєнних дій.

До реалізації своїх планів Юрій Нікулін приступив у 1945-м. Після демобілізації з армії, він подав документи у ВДІК, проте отримав відмову через те, що вступна комісія визнала його недостатньо гарним. Щось подібне траплялося з ним і після. Витративши все літо на іспити і прослуховування в різних театральних училищах Москви, актор опустив руки, зневірившись сподобатися хоча б однієї екзаменаційної комісії. Таким чином, шлях в кіно для нього, як здавалося, був закритий.

І тоді актор дістав із сховищ своїй пам’яті одну стару мрію свого дитинства. Вся справа в тому, що крім кіно в дитинстві Юрій Нікулін дуже любив цирк. А тому зараз він залишався для молодого актора останньою надією.

Анекдоти та фільми від Юрія Нікуліна популярні досі Не роздумуючи довго, Юра поїхав на студію розмовних жанрів, яка діяла при Московському цирку. В цей раз вступні іспити виявилися для нього вдалими, і він був зарахований у групу знаменитого клоуна Карандаша.

Кар’єра в цирку, Юрій Нікулін — клоун

Юрій Нікулін закінчив навчання в 1950-му році і відразу ж став виступати під куполом московського цирку на Кольоровому бульварі. Протягом декількох років він виступав перед глядачами разом зі своїм тодішнім колегою Михайлом Шуйдиным. Потім став грати вже сольно. В цілому Юрій Нікулін провів під склепінням цирку майже п’ятдесят років. В період з 1950-го по 1981-й рік він виступав тут як комічного артиста. У 1982-му став головним режисером цирку.

Однак все це було набагато пізніше. А зараз, 1950-му році, він був просто щасливий виступати перед публікою і смішити людей. Тут під склепінням цирку, який згодом здобуде його ім’я, артист створив багато яскравих образів, забезпечивши собі любов глядачів і певну популярність у вузьких колах.

Кар’єра Юрія Никулинав кіно

У 1958-му році ролі в цирку призвели Нікуліна в кіно. Дебютною роботою клоуна стала невелика роль у картині «Дівчина з гітарою», де він виконав роль невдалого піротехніка. Картина стала вельми успішна, а сам Нікулін, незважаючи на зовсім невелику роль, добре запам’ятався глядачам. У 1959-му році актор відзначився у фільмі «Непіддатливі», а вже через два роки отримав роль «Балбеса» в кіноновелі «Пес Барбос і незвичайний крос».

Юрій Нікулін — Пісня про зайців Після цього пропозиції про зйомки стали надходити циркового артиста регулярно. Картини «Кавказька полонянка», «Операція «И», «До мене, Мухтар!», «Діамантова рука», «Сім старих та одна дівчина», «Вони билися за Батьківщину», а також багато інших стали класикою радянського кінематографа і досі є улюбленими стрічками для мільйонів людей у всіх куточках колишнього СРСР.

Завдяки своїм ролям у кіно, Юрій Нікулін став популярний у всіх республіках Радянського союзу, а також отримав безліч різних нагород. У 1973-му році актор отримав звання «Народного артиста СРСР». Дана нагорода є однією з найбільш значущих у долі артиста.

Кар’єра в інших галузях

На початку дев’яностих Юрій Володимирович відзначився також і в якості телеведучого. У період з 1993 по 1997-й він вів гумористичну передачу «Білий папуга» на каналі ОРТ, а також був постійним учасником проекту «В нашу гавань заходили кораблі».

Юрій Нікулін з дружиною Тетяною Миколаївною

Окрім роботи на телебаченні Юрій Нікулін також написав кілька книг, поставши перед своїми шанувальниками в образі письменника і автора-упорядника. У різні роки світ побачили дев’ять книг гумориста. Деякі з них розповідають про долю артиста, інші є збірниками його улюблених анекдотів.

Смерть Юрія Нікуліна і пам’ять про нього

Юрій Нікулін помер влітку 1997-го року з-за почалися ускладнення після операції на серці. Похорони актора пройшли на Новодівичому кладовищі в Москві. На жалобній церемонії були присутні друзі актора, а також дружина актора Тетяна Миколаївна (відома радянська артистка цирку) і їх спільний син Максим Нікулін, який керує батьківським цирком сьогодні.

Могила Юрія Нікуліна

В пам’ять про великого артиста в різних містах Росії встановлені меморіальні дошки на його честь, а також численні пам’ятники. Зокрема такі можна зустріти в Хабаровську, Курську, Іркутську, Сочі і в рідному для актора місті Демидові. Крім того, у його честь названий цирк на Кольоровому бульварі, з яким довгий час була пов’язана життя і доля актора. Ім’я Юрія Нікуліна носить також великий теплохід, приписаний до порту Ростова-на-Дону.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: