Ім’я: Юрій Лужков

Дата народження: 21 вересня 1936 р. (80 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Москва

Діяльність: політичний діяч, з 1992 по 2010 рр. – мер москви

Вага: 94 кг

Зріст: 174 см

Біографія Юрія Лужкова

Юрій Михайлович Лужков – екс-мер Москви. Займав цей пост протягом 18-ти років: з 1992 по 2010 рік. Був достроково знятий з посади з формулюванням «у зв’язку з втратою довіри» за розпорядженням президента Дмитра Медведєва.

Колишній мер Москви Юрій Лужков (1992 – 2010)

Про період мерства Лужкова можна дискутувати годинами. Але не можна не визнати, що в період його управління столиця придбала авторитет у федеральному і світовому масштабах, Москва перетворилася на фінансовий центр Росії, а містобудівна розмах мера вражав уяву – з його ініціативи місто обзавівся монорейковою дорогою, МКАДом і Третім кільцем, був розширений охоплення метрополітену, розселені аварійні п’ятиповерхівки, відновлені Манеж, Великий театр, храм Христа спасителя – і це лише мала частина амбітних проектів Лужкова.

Ранні роки. Освіта Лужкова

Народився Юрій Лужков в родині столяра 21 вересня 1936 року. Незадовго до його появи на світ його батько, рятуючись від голоду, перебрався з села Молодий Туд, що під Твер’ю, до Москви, де влаштувався на нафтобазу. Його мати, уродженка башкортостанской села Калегино, була різноробочим на заводі.

Дитинство Юрій провів у бабусі в місті Конотоп, закінчив там же семирічку і повернувся до батьків у 1953 році. 8-10 класи закінчував вже в Москві, в школі № 529 (зараз – №1259). Вступивши в Московський інститут нафтохімічної і газової промисловості ім. Губкіна, він почав самостійно заробляти гроші. Працював вантажником на вокзалі, двірником.

Юрій Лужков в молодості

У навчанні не відзначався, зате був старанним і працьовитим комсомольцем, також вважався умілим організатором масових заходів. У 1954 році разом з одним з перших студентських загонів він відправився освоювати цілину в Казахстан.

Наукова і політична кар’єра

Починав свою трудову діяльність Юрія Лужкова з посади молодшого наукового співробітника в Науково-дослідному інституті пластмас, куди поступив на роботу в 1958 році. За п’ять років роботи в НДІ він доріс до заступника завідувача лабораторії автоматизації технологічних процесів. Молодого вченого помітили в Державному комітеті з хімії, і в 1964 році Лужков очолив його відділ автоматизації управління.

Юрій Лужков (зліва) – студент Губкін инстутита

У 1971 році Юрій Михайлович вже очолював подібний відділ у Міністерстві хімічної промисловості СРСР. Злітаючи по кар’єрних сходах, Лужков не забував про комсомольському борг: у 1968 році вступив в комуністичну партію, в 1975 році – став народним депутатом ради Бабушкінського району, в 1977 році – депутатом Московської ради.

Будучи депутатом Верховної Ради УРСР XI скликання з 1987 по 1990 рік, Юрій Михайлович попадав у число «свіжих кадрів», яких Перший Секретар МГК КПРС Борис Миколайович Єльцин включив у свою команду. Так, в 1987 році 51-річний Лужков був призначений Першим заступником Голови Московського міського виконавчого комітету. Одночасно він очолив міську комісію кооперативної та індивідуальної діяльності, обійняв посаду голови Московського агропромислового комітету.

«Познер». Юрій Лужков В 1990 році, за рекомендацією Єльцина, голова Моссовета Гавриїл Попов, майбутній перший мер Москви, висунув Лужкова на посаду голови Міського виконкому. У 1991 році посаду віце-мера Москви була виборною, і Юрій Михайлович обрався на неї посаду в червні того ж року. У липні він став прем’єром уряду, нового органу виконавчої влади, який замінив Мосгорсиполком.

Юрій Лужков на посаді віце-мера Москви

Події серпня 1991 року поставили Юрія Лужкова і його вагітну дружину в ряди оборони Будинку уряду: вони брали активну участь у всіх заходах і діях того епохальної події.

Юрій Лужков – мер Москви

У 1992 році в Москві почалися стихійні перебої з продуктами харчування, вводилися талони, населення обурювалося. Чинний мер Гавриїл Попов подав у відставку. 6 червня 1992 року Указом Президента Росії Бориса Єльцина новим мером столиці було призначено Юрія Михайлович Лужков.

Юрій Лужков і Борис Єльцин

Подія це стало знаковим у його долі, адже наступні 18 років він провів на чолі столиці, переизбираясь 3 рази (у червні 1996 , у грудні 1999 з 69% і грудні 2003 з 74% голосів) завжди з великим відривом від конкурентів. Політичні ігри мер завжди вів на боці Єльцина: підтримував його і в 1993 році під час розгону Верховної Ради РФ і З’їзду народних депутатів, і в 1996 році під час президентської кампанії; відкрито схвалював військові дії в Чечні, брав участь у створенні партії «Наш дім – Росія», в 1995 році просував її на думських виборах.

18 років Юрій Лужков стояв біля керма Москви

Але 1999 рік привів до розколу міцного тандему. Юрій Михайлович спільно з Євгеном Примаковим став біля керма політичної партії «Вітчизна». Несподіваною була його критика на адресу діючого президента, заклики до його якнайшвидшої відставки. Кар’єра мера при цьому аніскільки не постраждала. Навпаки, ставши членом Ради Федерації, як глава суб’єкта федерації Лужков займав вагомі позиції – входив до складу комітету з бюджету, валютного регулювання, податкової політики, банківської діяльності.

Юрій Лужков інспектує реконструкцію МКАД (1995 рік)

У 2001 році Юрій Михайлович був обраний співголовою партії «Єдина Росія», і вся його діяльність стала спрямованою на підтримку Володимира Путіна. Після скасування вибірковості поста мера Москви у червні 2007 року президент Володимир Путін представив депутатам Московської міської думи Лужкова в якості кандидата, і депутати наділили його повноваженнями мера ще на чотири роки.

Лужков був відданим соратником Путіна

Севастопольський питання

На адресу України Юрій Михайлович завжди висловлювався без належного дипломатизма. 11 травня 2008 року, під час відвідування святкування 225-річчя Чорноморського флоту в місті Севастополь, Лужков з трибуни не забув нагадати аудиторії, що питання про приналежність міста ще не вирішене, що Росія має всі державні права на його територію.

Юрій Лужков про Севастополі Крім цього, була озвучена критика «легалізації» воїнів УПА-УНСО, інтеграції в НАТО. І, нарешті, він пригрозив поставити питання про перегляд договору про дружбу між країнами перед урядом Росії.

«Медові фестивалі» Юрія Лужкова

12 травня СБУ оголосила Лужкова персоною нон-грата, приступивши до з’ясування обставин «провокаційних висловлювань політичного характеру». І тільки коли на посаду президента України Віктор Янукович заступив цей статус був знятий з Лужкова.

Звільнення

Вересень 2010 року став для Лужкова фатальним. Російські центральні телеканали запустили низку документальних фільмів, де в жорсткій формі виступили з критикою діяльності мера. Публічно обговорювалися бізнес, гроші, зв’язки самого Лужкова і всіх членів його сім’ї. «Бєспрєдєл. Москва, яку ми втратили», «Справа в кепці» – безжальним катком розчавили довіру і підірвали авторитет Юрія Михайловича.

2010 рік: Юрій Лужков звільнений з посади мера Москви У відповідь на лист президента від 27 вересня 2010 року, в якому мер висловлював обурення допущеної в його адресу критики на телебаченні, Дмитро Медведєв підписав указ «Про дострокове припинення повноважень мера Москви». Підставою до такого рішення стало «втрата довіри президента Російської Федерації».

Експерти вмить охрестили Лужкова жертвою інтриг Путіна. Заявляючи про погрози на адресу його родини, екс-мер переїхав жити до Лондона. Більшість соратників Лужкова були зміщені з посад новим мером Сергієм Собяніним, а критика на адресу «лужковської політики» довгий час не сходила зі сторінок преси, інтернет-ЗМІ і телеекранів.

Особисте життя Юрія Лужкова

З першою дружиною, своєю однокурсницею Мариною Bašilovoj Юрій Лужков оформив відносини на п’ятому курсі інституту. Дівчина походила з заможної сім’ї; її батько був заступником міністра нафтохімічної промисловості СРСР

Юрій Лужков з синами від першого шлюбу

У них народилися два сини – Михайло (1959 р.) і Олександр (1973 р. н.). У 1988 році Лужков овдовів – Марина Башилова померла від раку печінки.

Перша дружина Юрія Лужкова померла у 1988 році

Друга дружина, Олена Батуріна, – бізнесмен, неодноразово очолювала «жіночий» рейтинг Forbes.

Юрій Лужков і Олена Батурина

Подарувала йому двох доньок – Олену і Ольгу.

Дочки Юрія Лужкова від шлюбу з Оленою Батуріної

Юрій Лужков зараз

У 2016 році Юрій Лужков, один з головних символів пострадянської Росії, відзначив 80-річчя. До цієї знаменної дати Володимир Путін нагородив його орденом «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня.

Сам ювілей Юрій Лужков зазначив на суботнику

Після відставки політик зайнявся сільським господарством, особливо вирощуванням гречки. Казав, що забезпечує крупою Червонопрапорний Балтійський флот.

У 2016 Юрій Лужков «повернувся з межичасся»

23 грудня 2016 року ЗМІ повідомили про екстреної госпіталізації Юрія Лужкова. Він впав в непритомність в бібліотеці МДУ. Градоначальника відразу доставили в реанімацію.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: