Ім’я: Юрій Кузнєцов

Дата народження: 3 вересня 1946 р. (70 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Абакан, Красноярський край

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 82 кг

Зріст: 177 см

Біографія Юрія Кузнєцова

Дитинство і родина Юрія Кузнєцова

Юра народився в Абакані. Тато працював у міліції, був офіцером. Про цю професію хлопчик з дитинства знав не з чуток. Татові товариші не раз бували у них вдома. Мама не працювала, займалася господарством і вихованням дітей. У Юрія було троє сестер. Через служби батька, сім’ї часто доводилося переїжджати.

Захопленням Юри у шкільні роки був театральний гурток, він із задоволенням виходив на сцену. Йому дуже подобалось отримувати оплески. Сам актор каже, що «підсів». Після шкільного драмгуртка він записався в гурток, який був організований при обласному драмтеатрі.

Юрій Кузнєцов - легендарний Мухомор з серіалу Менти

Ще в ті роки він вирішив для себе, що виросте і стане актором. Після школи він вступив у педагогічний інститут мистецтв міста Владивостока, де навчався на акторському факультеті. На вступних іспитах Юрій читав «Василя Тьоркіна».

Початок кар’єри Юрія Кузнєцова: перші ролі в театрі

Декілька років молодий актор працював у місцевому театрі, потім був театр в Хабаровську і в Омську. Кузнєцов вважає ці роки справжньою школою. Провінційні театри за сезон встигали поставити до семи-восьми прем’єр, де були задіяні всі актори. Бувало, що доводилося виходити на сцену за день двічі у різних виставах. У таких театрах халтура просто неможлива.

За професією Кузнєцов – не тільки актор театру, але і актор кіно. Саме так написано в його дипломі. В якості актора кіно він спробував себе вже тридцять сім років, знімаючись у «Торпедоносцах», де він зіграв героя Фоменко. Ще один значимий фільм в його кінокар’єрі – «Мій друг Іван Лапшин», який зняв Олексій Герман. У цій картині акторові дісталася роль начальника райвідділу міліції.

Юрій Кузнєцов в рекламі Завдяки роботі в цих двох картинах Юрій нарешті-то став відомим. Йому часто почали пропонувати ролі, правда, всі вони були другорядні.

Незабаром талановитого актора запросили в Ленінградський театр Комедії. Там за десять років він зіграв чимало ролей, серед яких «Чисті води Кітежу» і «Скажені гроші». Рік Юрію довелося жити в театрі, поки не приїхала в Ленінград (Санкт-Петербург) сім’я, і йому не дали квартиру на околиці міста. З цього театру актор пішов у 1996-му. Йому просто стало там нудно, здавалося, що задихається.

Приїхавши в північну столицю, Кузнєцов став зніматися ще частіше. Його герої були міліціонерами, бандитами, нещасними закоханими або благородними батьками. Ролі були різноплановими, але виконані вони завжди були дуже талановитими, що і було причиною популярності Юрія.

Треба відзначити роботу Кузнєцова у фільмі «Брат». Він зіграв добродушного і зворушливого «Німця». Інша цікава роль була зіграна актором в картині «Підмосковні вечори». Це був сумний і вдумливий слідчий.

Юрій Кузнєцов в серіалі «Менти»

Коли Кузнєцов отримав запрошення попрацювати в телесеріалі «Менти», він і подумати не міг, що затримається в ньому на багато років. Йому дісталася роль підполковника міліції Петренко. Треба зазначити, що за сценарієм у героя не було прізвиська «Мухомор». Їм його випадково «нагородив» один з акторів, жартома. Однак воно сподобалося сценаристам і режисерові, в результаті чого дане прізвисько було введено в картину. Дуже скоро актора інакше, як «Мухомор» не називали, навіть підходили до став популярним артистові перехожі, дякували його саме за роль «Мухомора». У цьому серіалі знімалися також Оскар Кучера, Євген Дятлов, Анастасія Мельникова, Олександр Ликов, Сергій Селін та інші.

ЮРІЙ КУЗНЄЦОВ-ЖИТТЯ І ДОЛЯ АКТОРА НА початку зйомок Юрій ставився до роботи, як до тимчасового підробітку, як до чогось короткостроковому. Але проект був дуже добре прийнятий глядачами, тому було вирішено продовжити його на роки. Акторський склад, на думку Кузнєцова, підібрався просто чудовий, всі хлопці були професійними талановитими акторами.

Далі послідували зйомки в тій же ролі, але телесеріал називався вже «Вулиці розбитих ліхтарів». Серіал про міліцію із назвою «Опера» теж не обійшовся без Юрія Олександровича.

Нові фільми Юрія Кузнєцова

Минув час, і актор вирішив більше не грати в кримінальних серіалах. Як говорить Кузнєцов, стрілялки-наздоганялки йому набридло грати. З акторської точки зору така робота йому стала просто нецікава. Спочатку проект «Вулиці розбитих ліхтарів» був задуманий і розроблений Олександром Капіцею. Почали знімати якісне кіно, але потім все сильно змінилося. Спочатку знімали серію за сім днів, потім за шість і так далі.

Юрію Олександровичу серед його останніх робіт у великому кіно сподобалася робота у Павла Лунгіна в його картині «Цар». Кузнецов зіграв там Малюту Скуратова, чудово впоравшись з роллю. Створений ним образ не лякає глядача. Його Малюта – професіонал, творець силової структури при царі, а не злісний маніяк.

Юрій Кузнєцов сьогодні

Актор знімається у все нових і нових проектах. Сьогодні багато залежить від каналів. Буває, що повинні початися зйомки того чи іншого серіалу, потім виявляється, що гроші не дійшли, доводиться чекати рішення каналу.

У житті актора Юрія Кузнєцова сталася трагедія - у нього померла дружина

Часто актора запрошують на фестивалі, куди він приїжджає з молодшою дочкою. Так на кінофестивалі з назвою «Амурська осінь», який проходив в Благовєщенську, разом з донькою Кузнєцов перебував у журі. «Література і кіно» — гатчинський фестиваль, на якому артист роздавав призи, читав вірші Бродського.

Особисте життя Юрія Кузнєцова

Актор розлучився з першою дружиною Валентиною, коли донька Наташа вже була дорослою. Вони навчалися в одному інституті і одружилися на третьому курсі. Потім разом працювали в одному театрі. Валентина грала в основному головні ролі, Юрій же грав більше ролі другого плану, часто без реплік. Все змінилося, коли вони переїхали в Омськ. В Омському театрі, навпаки, у Юрія з’явилися головні ролі, у дружини ж кар’єра в Омську не задалася.

Зі своєю другою дружиною актор познайомився у Москві. Це трапилося, коли в одній зі своїх поїздок у столицю він допоміг жінці з сусіднього номера. У неї був хворий син, і його необхідно було донести до таксі. Актор в той час другий місяць перебував на зйомках кінофільму «Невозвращенец». З тих пір вони разом. Вона закохалася в нього, подивившись фільм «Точка повернення», в якому Кузнецов зіграв мужнього командира літака. Дружину актора звали Ірина. У шлюбі народилася дочка Олександра. Це був 1995-ий рік. Юрій та Ірина одружилися, коли дочці виповнилося шість років. Більше того – вони повінчалися у невеликій капличці.

Трагедія в житті Юрія Кузнєцова: смерть дружини

Взимку 2012-го року Ірина померла після перенесеного інсульту. Крім того, вона довгий час страждала від цукрового діабету. Юрій Олександрович залишився без коханої дружини, яку завжди називав «своїм щастям».

З донькою у актора дружні відносини. Він вважає її подарунком долі. Вихідні дні вони зазвичай проводять разом, відвідуючи театральні прем’єри. Саша знімалася в декількох епізодах в тих картинах, де знімався Юрій Олександрович. Вона вирішила, що актрисою не буде, так як бачить, скільки сил ця професія забирає в батька.

Юрій Олександрович не уявляє життя без читання. У його кабінеті велика бібліотека. Навіть в поїздки і на зйомки він їздить з якою-небудь книгою. Ця любов у нього з дитинства. У будинку батьків майже не було книг, тому доводилося брати їх у бібліотеці. Через усе життя Кузнєцов проніс відчуття щастя від «спілкування» з книгою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: