Ім’я: Юрій Чурсін

Дата народження: 11 березня 1980 р. (36 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Приозерськ, Казахська РСР

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 70 кг

Зріст: 182 см

Біографія Юрія Чурсіна

Юрій Анатолійович Чурсін – російський актор театру і кіно, знаменитий неординарним підходом до роботи та створенням яскравих образів як на знімальному майданчику, так і на театральних підмостках. Придбав популярність після зйомок у серіалах «Хіромант», «Втеча», «Мосгаз», «Кат», «Павук», «Шакал», трагікомедії «Зображаючи жертву», виставі «Відверті полароидные знімки». Відповідаючи на питання, що цікавить багатьох: ні, Юрій Чурсін не родич Людмила Чурсіна, народній артистці СРСР. Вони однофамільці.

Актор театру і кіно Юрій Чурсін

Дитинство

Народився Юра в закритому військовому містечку далекого Казахстану. Батько, хоч і був військовою людиною, не дуже тиснув на синів: старшого Євгена та молодшого Юрія. Хлопчики росли як і всі їхні однолітки – грали у дворі з друзями, прогулювали уроки і тренували домашніх тварин: пацюка і шуліки. Пізніше родина переїхала в підмосковні Хімки.

У старших класах московського ліцею №17 Юра з цікавістю ходив на заняття, які проводили студенти-практиканти театральних інститутів. У той час як його шкільні друзі ганяли на майданчику м’яч, Юра осягав ази акторської майстерності, тренував увагу і пам’ять, брав участь у шкільних виставах. Ці заняття підштовхнули його до подальшого вивчення психології і душевних переживань людини. Отримані знання дуже допомогли Юре після, вже на вступних іспитах в театральні вузи. Рішення стати актором сформувалося непомітно для юнака, але, тим не менш, було обдуманим кроком.

Молодий Юрій Чурсін

Батьки не опиралися вибору молодшого сина, і відразу ж після випускних іспитів Юра відправився в Москву, подавати документи у всі театральні вузи столиці. Вступив Чурсін у першого ж разу – в театральне училище Щукіна, курс Юрія Шликова. На жаль, радість від виконання мрії не змогла розділити з сином мама Юри – її не стало перед вступними іспитами. В пам’ять про матір Чурсін пообіцяв собі закінчити навчання гідно, хоч йому нелегко давалося навчання. Згодом він зізнавався, що його вчителям багато довелося попрацювати, щоб він став хорошим актором. Іншої думки про студента Чурсине залишилися його викладачі. Майстер курсу описував Юрія так: «талановита людина з відмінними чоловічими якостями: твердістю, дисциплінованістю, відповідальністю».

Акторська кар’єра

У 2001 році Юрій успішно закінчив «Тріску» і був прийнятий в один з найбільш шанованих театрів столиці – театр ім. Е. Вахтангова, де згодом був зайнятий у виставах «Ніч ігуани», «Король-олень», «Король Лір», «Отелло», «За двома зайцями», «Ревізор», «Калігула» і «Казка».

«Вечірників Ургант»: Юрій Чурсін, Катерина Шпіца (2015 рік) Проте на кінознімальної майданчику Юрій Чурсін з’явився ще під час навчання. Це був 1999 рік, і початківець актор зіграв в одному з епізодів молодіжного серіалу «Прості істини». Після, в 2002 році, були не дуже помітні ролі в картинах «Невдача Пуаро» і «Троє проти всіх», «Троє проти всіх-2».

Перша роль Юрія Чурсіна в кіно («Прості істини»)

Дізнаватися Юрія стали після прем’єри серіалу «Хіромант», в якому він виконав головну роль. Його герой, студент Сергій Рябінін, вирішив надати хіромантії статус серйозної науки. Створений Чурсиным образ був настільки переконливий, що ще довгий час після виходу фільму на екрани до актора підходили перехожі з проханням розповісти долю по лініях на руці. Дивовижну історію допомагали творити відомі актори: Сергій Астахов, Сергій Угрюмов, Олександр Яцко та Надія Маркіна.

«Хіромант» – перший знаковий проект Чурсіна

У 2005 Чурсиным зв’язався сам Олег Табаков і запросив юнака в МХТ ім. Чехова. Це запрошення стало ще одним підтвердженням великих перспектив молодого актора. На новому місці служби Юрій брав участь у постановках «Господа Головльови», «Примадонни», «Ліс» і «Старший син». Робота Юрія над роллю Буланова з «Лісу» була після визнана кращою чоловічою роллю театрального сезону 2004-2005 року.

Юрій Чурсін у виставі «Чайка» (МХТ ім. Чехова)

Цікаво, що чудово справлявся Юрій і з жіночими образами в п’єсі «Примадонни» він з’являвся на сцені в жіночому одязі і макіяжі власноручного виконання. Ходьба на каблуках нітрохи не бентежила актора, так само як і його напарника за п’єсою Дмитра Дюжева. Самовіддана акторська гра Юрія була відзначена молодіжною премією «Тріумф-2006», а в 2007 він був удостоєний премії за роль у виставі «Чайка».

У театрі Чурсіну часто доручали жіночі ролі

Після виходу «Хіроманта» Юрій почав отримувати запрошення від режисерів і вже в 2006 вийшли три фільми, в яких він зіграв головні ролі: драма Кірілла Сєрєбрєннікова «Зображуючи жертву», мелодрама «Гра в Шиндай» та історичний фільм продюсера Сергія Жигунова «З полум’я і світла», що розповідає про долю поета Михайла Лермонтова.

Кадр з фільму «Зображаючи жертву»

Особливо запам’яталася глядачам стрічка Серебренникова, надовго погружавшая в шок після перегляду. За сюжетом персонаж Юрія Чурсіна допомагає міліції знімати відео зі слідчих експериментів, зображуючи жертв злочинців, дотримуючись їх же описами. Низка гротескних образів, які переслідують хлопця і на роботі, і вдома, поступово зводить його з розуму. Разом з Юрієм у фільмі «засвітилася» майбутня зірка «Інтернів» Олександр Ільїн-молодший, народна артистка Лія Ахеджакова, Марина Голуб, Марат Башаров і ціла плеяда інших талановитих акторів.

В наступному році Юрій знявся у фільмах «приватне замовлення» і «Запах життя». У 2008 вийшла друга частина картини «Хіромант-2», у 2009 – кіноальманах «Коротке замикання», в якому Чурсін зіграв головну роль – Креветку, зазывающую відвідувачів в ресторан морепродуктів.

«Поцілунок креветки»: короткометражка з Юрієм Чурсиным В 2010 році вийшов російський ремейк американського серіалу «Втеча». Герой Юрія намагається допомогти братові втекти з в’язниці, для чого сам у неї потрапляє. Разом з Юрієм в серіалі знялися Володимир Єпіфанцев, Катерина Клімова, Тимофій Трибунцев. У тому ж році Чурсін знявся у фільмі, присвяченому ювілею ФСБ, стрічці «Хімік», виконавши головну роль – хлопчини, який винайшов зброю масового ураження.

У серіалі «Втеча» Чурсін рятував брата з в'язниці

Наступні роки цікаві проекти не змушували Юрія: комедія «Суперменеджер, або Мотика долі» (2011), документальний фільм «1812-й. Вітчизняна. Велика» (2012), детектив «Сутичка» (2012), в 2013 – мелодрама «Доктор Смерть» та історичний фільм «Три мушкетери». Рік тому вийшов фільм «Степові вовки», а в 2015 – здобула гарячу любов глядачів військова драма «Молода гвардія».

Юрій Чурсін в ролі Атоса («Три мушкетери»)

Брав Юрій участь у зйомках серіалу про гучних злочинах минулого століття: «Мосгаз» (2012), «Кат» (2014), «Павук» (2015) і «Шакал» (2016), граючи наскрізного героя – художника Стаса Шелеста.

Юрій Чурсін в ролі Стаса Шелеста з циклу «Мосгаз»

У творчому багажі Чурсіна безліч образів, як позитивних, так і негативних. Деякі його роботи в кіно викликають бурхливі дискусії, як, наприклад, у фільмі «Зображуючи жертву» або виставі «Відверті полароидные знімки». Юрій впевнений, що такі двозначні ролі – «побічний ефект нинішнього стану суспільства», і з часом йому почнуть пропонувати інші ролі. Сам він мріє зіграти доктора Живаго або озвучити дитячий мультфільм.

На зйомках серіалу «Сутичка»

Особисте життя Юрія Чурсіна

Розмови про особисте життя Юрій не веде, вважаючи це вульгарним заняттям. Лише кілька років тому він познайомив колег з дружиною Ганною. Разом з синами Богданом і Феліксом вони живуть у великому затишному будинку на Рубльовці. За деякими даними, Анна – дочка великого вітчизняного бізнесмена.

Дружину Юрія Чурсіна звуть Ганна

Рідкісні хвилини відпочинку Чурсін воліє проводити вдома з сім’єю. Вважає себе непублічною людиною, інтроверт. Вірить в езотерику і астрологію, що не раз допомагало йому при підготовці до ролей. Часто приходить на зйомки у своїй одязі, вірячи, що таким чином йому вдасться зіграти роль достовірніше. Іноді одягається по підказці синів. Якщо ті кажуть, що тато виглядає дивно, отже, образ підібраний правильно.

Юрій Чурсін з сином

Юрій Чурсін зараз

На 2017 рік був запланований вихід відразу декількох картин за участю Юрія Чурсіна: «Чарівник», «За межею», «Заколот», «Сплячі», «Динозавр» та «Стерва».

Юрій Чурсін на зйомках серіалу «Шакал» (2016 рік)

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: