Ім’я: Юрій Богатирьов

Дата народження: 2 березня 1947 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Рига, Латвія

Дата смерті: 2 лютого 1989 р. (41 рік)

Діяльність: актор, художник

Біографія Юрія Богатирьова

Юрій Богатирьов – це прославлений актор, життя і кар’єра якого, на жаль, обірвалися занадто рано. Він помер всього сорок один рік, однак, незважаючи на це, за такий недовгий час зумів зробити дуже багато для розвитку радянського кінематографа та театрального мистецтва.

Дана стаття, присвячена видатному актору, це данина поваги його пам’яті, а також ще один доказ того, що ніхто не забутий і ніщо не забуте.

Ранні роки, дитинство і родина Юрія Богатирьова

Юрій Богатирьов з’явився на світ у місті Рига другого березня 1947 року. Його батько був військовим офіцером, а тому життя сім’ї майбутнього актора часто була пов’язана з роз’їздами. Саме з цієї причини в Латвії наш сьогоднішній герой прожив зовсім недовго. Вже в шестирічному віці Юра разом з батьками переїхав до Москви, де, власне, і пройшли його дитячі роки.

У ранньому віці майбутній актор вже був творчою дитиною. Він ставив спектаклі, виступав на сцені як театральний артист, а також проявляв неабиякі таланти в студії малювання. У галузі образотворчого мистецтва він був особливо гарний, а тому вже після закінчення восьми класів вчитель художньої майстерності запропонував Юрію розвиватися саме в цьому напрямку. Богатирьов погодився. І вже в 1964-му році вступив до Художньо-промислове училище імені Калініна, де став навчатися за спеціальністю художник по килимах.

Актор Юрій Богатирьов в молодості

Паралельно з цим наш сьогоднішній герой також почав займатися в театральній студії. Спочатку акторська майстерність було для Юрія всього лише приємним хобі, проте з часом воно стало головним захопленням у його житті.

У 1965-му році Богатирьов почав брати участь в постановках дитячого лялькового театру «Глобус». Разом з іншими акторами трупи він виступав на сцені, а також колесив по іншим театрам, з’являвся в різних будинках актора та інших студіях.

В один прекрасний момент такий розпорядок життя настільки захопив молодого актора, що він вирішив залишити художнє училище і відправитися вступати до театрального ВУЗУ. Серед багатьох навчальних закладів Москви наш сьогоднішній герой обрав Щукінське училище.

Тут його педагогом став відомий Юрій Катін-Ярцев, а однокурсниками такі зірки радянського кіно як Наталя Варлей і Костянтин Райкін. В період навчання в театральному Вузі Юрій вважався одним з найталановитіших студентів на своєму потоці. Його ставили в приклад іншим студентам, а тому в один прекрасний момент він став найпопулярнішим учнем у своїй групі.

Зоряний шлях актора Юрія Богатирьова: театр і фільми

Після закінчення Щукінського училища Юрій Богатирьов став виступати в театрі «Современник». У цьому місці його прийняли дуже добре, однак, незважаючи на приємні стосунки всередині колективу, розраховувати на серйозні ролі актора довгий час не доводилося.

Як йшли кумири — Юрій Богатирьов Спочатку талановитий молодий актор грав виключно невеликі ролі, проте з плином часу все-таки зміг виїхати в театрі «Современник» на провідні ролі. Він зіграв у виставах «Дванадцята ніч», «Вічно живі», а також у багатьох інших виставах. Завдяки цим ролям, Юрій став однією з головних зірок всього театру, однак, незважаючи на це, в 1977-му році наш сьогоднішній герой вирішив залишити місцеву сцену і за особистим запрошенням Олега Єфремова перебратися до театру МХАТ. У різні роки на місцевій сцені Богатирьов зіграв більш ніж у чотирнадцяти різних постановках. Серед його найкращих робіт вистави – «Дні Турбіних», «Чайка», «Тартюф» і багато інших.

Паралельно з роботою на театральній сцені талановитий актор також активно знімався в кіно. Свою першу роль – в дипломній картині молодого Микити Михалкова «Спокійний день наприкінці війни» — Богатирьов виконав у 1970-му році. Після цього він виконав невелику роль у фільмі «На дні», а вже в 1974-му році отримав всесоюзну славу після ролі Єгора Шипова у стрічці «Свій серед чужих, чужий серед своїх».

Юрій Богатирьов.Пророцтво фатального фіналу.Таємні знаки Серед кращих робіт актора, зіграних ним у різні роки, значаться фільми «Рідня», «Незакінчена п’єса для механічного піаніно», «Два капітани», «Там, за горизонтом», «Людина з країни Грін», а також багато інші картини. Крім того, у вісімдесяті роки наш сьогоднішній герой часто брав участь у телеспектаклях, що виходили в дитячій передачі «Будильник». Дана робота на телебаченні також принесла акторові великий успіх.

Ведучи мову про кар’єрі Юрія Богатирьова, варто також згадати той факт, що цей чудовий актор протягом практично всього свого життя часто працював на радіо. У різні роки він взяв участь у записі дев’ятнадцяти радіовистав, які користувалися великим успіхом у глядачів.

Крім всього іншого улюбленим видом творчості для актора завжди залишалася живопис. Він часто писав картини, зображуючи різні об’єкти матеріального світу. У центрі його художніх творів також часто виявлялися його друзі, колеги, знайомі. Можливо, саме ця різноплановість і стала головною рисою творчого шляху нашого сьогоднішнього героя. Друзі називали Богатирьова людиною з сотнею талантів і… великим дитиною.

Особисте життя Юрія Богатирьова і останні роки життя актора

Актор Юрій Богатирьов помер в результаті серцевого нападу

Юрій Богатирьов практично ніколи не прагнув до створення сім’ї. Він захоплювався жінками, проте його почуття до них завжди носили лише платонічний характер. Для нього дівчата були лише чимось на кшталт твору мистецтва. Він любив їх, але ніколи не відчував до жінок сексуального потягу.

У його житті була дружина – актриса Надія Сіра. Однак знаменитості ніколи не приховували, що цей шлюб носить лише фіктивний характер. Лише наприкінці свого життя Юрій Богатирьов усвідомив свою гомосексуальність. Його не розуміли близькі і не брали друзі. Тому актор дуже скоро впав у депресію. Він погладшав, став багато пити. У нього почалися проблеми зі здоров’ям…

Першого лютого 1989-го року у сні у Юрія Богатирьова стався серцевий напад. Приїхала бригада швидкої допомоги ввела йому клофелін, який із-за несумісності з антидепресантами викликав зупинку серця.

П’ять днів тому актор був похований у Москві на Ваганьковському кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: