Ім’я: Юрій Антонов

Дата народження: 19 лютого 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Ташкент

Діяльність: композитор та естрадний співак

Вага: 67 кг

Зріст: 178 см

Біографія Юрія Антонова

Юрій Антонов – син військовослужбовця. Його батько був офіцером Радянської Армії, він залишився служити в Берліні після закінчення Великої Вітчизняної війни. У Німеччині, до речі, і народилася рідна сестра співака Жанна.

Композитор та естрадний співак Юрій Антонов

Молодість Юрія Антонова

Після закінчення служби в Німеччині Антонова-старшого перевели в Білорусію, де він служив у різних гарнізонах. На деякий час сім’я осідає в невеликому місті Молодечно. Там і починається музична кар’єра Юрія Антонова. Мама привела сина в музичну школу, навчання в якій майбутній артист надходить в Молодечненское музичне училище по класу народних інструментів. У студентські роки Антонов організував свій перший колектив – це був естрадний оркестр, який виступав у місцевому Будинку Культури.

Випускний альбом майбутнього композитора

У 1963 році Юрій Антонов закінчив училище і за розподілом потрапив викладачем в мінську дитячу музичну школу. До того моменту його батьки вже жили в столиці Білорусії. У Мінську артист почав працювати солістом-інструменталістом у державній філармонії, але в 1964 році Антонов був покликаний в армію. Після служби він повернувся в філармонію і почав керувати ансамблем «Тоніка».

Антонов рано захопився музикою

Початок кар’єри Юрія Антонова

У 1969 році Антонов працює в популярному ленінградському колективі ВІА «Співаючі гітари» інструменталістом-клавішником, а трохи пізніше виходить на сцену і як вокаліст групи. Саме тоді, на початку 70-х пролунали перші пісні автора: «Де ж сміливість?», «Аеропорт», «Стій, не стріляй, солдат!», «Про добрих молодців і червоних дівчат», «Якщо ти любиш», але популярність художник і колективу приносить композиція «Ні тебе прекрасніше», яку виконав Євген Броневицький.

Юрій Антонов володіє кількома музичними інструментами

У 1970 році Юрій Антонов переїжджає в Москву і виходить на сцену разом з ВІА «Добрі Молодці», потім була робота в оркестрі «Сучасник», керівником ансамблю при столичному мюзик-холі, а далі художнім керівником ВІА «Магістраль» при обласній філармонії і на Всесоюзній фірмі грамзапису «Мелодія».

Перший успіх Юрія Антонова

У 1973 році побачила світ перша платівка-міньйон Юрія Антонова і «Современника». Туди увійшли пісні «Третій день», «Ну що з ним робити?» «У беріз і сосен», а через три роки артист і ВІА «Добрі Молодці» записують альбом вже з композиціями Антонова «Ні, не я», «Чому», «Несе мене протягом». З’являються перші композиції Юрія Михайловича і в репертуарі ВІА «Веселі хлопці» («Ну, що з ним робити», «Якщо ти любиш», «Зустріч», «Чому»).

Юрій Антонов — Двадцять років тому В 70-х пісні Антонова набирають популярність, їх виконують співаки Валерій Ободзинський і Лев Лещенко, а також ВІА «Співаючі серця», «Земляни», «Червоні маки».

Зоряний успіх Юрія Антонова

В кінці 70-х початку 80-х співпраця з групою «Аракс» приносить Юрію Антонову всесоюзну популярність. Три платівки-міньйона, записані з групою, а також ще кілька записаних з іншими колективами, розійшлися тиражем у кілька десятків мільйонів копій.

У 82 — 83-х роках Антонов — один з найбільш відомих виконавців у всьому Радянському Союзі.

У 80-ті роки Юрій Антонов стає відомим виконавцем

У 1980 році від Одеської кіностудії надходить пропозиція включити деякі пісні у фільм «Бережіть жінок» (1981 року). У картині можна почути композиції «Бережіть жінок», «Всьому свій час», «Життя». Пізніше були написані треки до картин «Перш, ніж розлучитися» у 1984 році, «Салон краси» в 1985 році, а також до «Наказу» в 1987 році, «Хижакам» в 1991 році і музика до стрічки «Дурні вмирають по п’ятницях» у 1990 році.

Музика Юрія Антонова звучить у багатьох фільмах

Кращі пісні Юрія Антонова

Перший великий альбом Юрій Антонов випустив в Югославії в 1982 році. Пізніше пластинки випускалися також у країнах соцсодружества – Польщі, НДР, Кубі, Чехословаччини.

У 1982 році Антонов організовує колектив «Аеробус» і через два роки випускає два диска-гіганта, які отримали назви «Повір у мрію» і «Довгоочікуваний літак».

Пісні Юрія Антонова неодноразово виходили у фінал «Пісні року»

У 1983 році Антонов став солістом Чечено-Інгушської філармонії, де пропрацював три роки і подружився з Махмудом Эсамбаевым. Юрій співпрацював з ВІА «Синій птах» і їздив разом з ними на гастролі. В результаті був випущений диск-гігант під назвою «Синій птах у Палаці спорту в Лужниках» з композиціями у виконанні ансамблю. Заслуги Юрія Михайловича були відзначені на високому рівні, він отримав звання заслуженого артиста Чечено-Інгушської АРСР.

У 1983 році в однойменної телепередачі була представлена пісня «Ширше коло». Композиція у виконанні ВІА «Синій птах» надовго стала заголовною піснею фестивалю. В цей же час разом з Михайлом Пляцковским Антонов пише першу і другу частини мюзиклу для дітей «Пригоди коника Кузі».

У 1983 році виходить диск-гігант «Дах будинку твого» Антонова, куди увійшли пісні з п’яти міньйонів композитора з різними інструментальними ансамблями. Трохи пізніше Юрій вперше стає фіналістом фестивалю «Пісня року» з композицією «Дах будинку твого».

У 1985 році альбом був записаний російською та англійською мовами. Примітно, що російськомовні та англомовні пісні за змістом ніяк не пов’язані. Приміром, «Дах будинку твого» називається «Look at their faces», а «Канікули» – «I Send to You My Love».

Юрій Антонов — Дах будинку твого

У 1986 році Юрій Антонов — соліст в Москонцерті. На закрытиях «Ігор доброї волі» в «Лужниках» він співає пісню «Світ залежить від нас».

У 1987 році артист записує музичну стрічку «Про тебе і про мене» — це збірник відео на пісні, в тому ж році виходить диск «Від печалі до радості».

Через рік Юрій Антонов знявся в кінофільмі свого друга і кінорежисера Олександра Косарєва під назвою «Перш, ніж розлучитися». Йому дістається роль артиста Рижикова. Тоді ж артист потрапив другий раз у фінал фестивалю «Пісня року», на цей раз з композицією «Снігурі».

Пісні Юрія Антонова відрізняє особлива душевність

Рекорд Юрія Антонова

На початку 80-х артист активно гастролює, даючи концерти у різних містах Союзу на найбільших майданчиках. Саме тоді Юрій Антонов дав 28 концертів в СКК імені Леніна в Ленінграді за 15 днів. На кожному виступі було по 14 тисяч осіб.

Юрій Антонов — Я згадую

Гучний скандал з Юрієм Антоновим

На одному з виступів у Куйбишеві артист невтішно відгукнувся про високопоставленої публіці, на артиста почалося цькування в ЗМІ. На два роки Юрія Антонова прибрали з ефіру.

Юрій Антонов — Несе мене протягом

Новий вік Юрія Антонова

У 1988 році артист повертається до творчості. Він пише ще дві частини мюзиклу про коника Кузі разом з Михайлом Пляцковским, в третій раз виходить у фінал «Пісні року» — за твором «Не рвіть квіти». Після цього, в кінці 90-х і початку 2000-х років артист потрапляє на фестиваль з піснями минулих років.

На початку нового століття Антонов презентував альбом «Ні тебе прекрасніше». Туди увійшли пісні, які були записані ще в 1995 році разом з оркестром Михайла Фінберга на святкуванні 30-річчя творчої діяльності Юрія.До 2000 року Антонов випустив майже 20 платівок і дисків, загальний тираж склав 48 мільйонів примірників.

Світлана Алмазова — Солодкий мед На рубежі століть артист спробував себе в ролі продюсера, спробувавши розкрутити дівчину по імені Світлана Алмазова. З допомогою Антонова молода співачка випустила альбом «Солодкий мед», але новий проект не мав успіху, композиції у виконанні Світлани не брали на радіо, оскільки вони сильно програвали попереднім пісень Антонова. В результаті проект згорнули, а альбом Юрій спробував прибрати з продажу, щоб не дискредитувати себе.

Особисте життя Юрія Антонова

Юрій Антонов був одружений три рази. Вперше в 1976 році на дівчині, яка планувала переїхати разом з родиною на Захід. Артист підготував їй і собі документи, купив квитки, але от переїхати у Штати не зважився.

Юрій Антонов і кішки

Колишня дружина так і залишилася в Нью-Йорку. Про другій дружині відомо дуже мало – тільки те, що вона живе в хорватському Загребі. Третя дружина – російського походження – живе в Парижі. У Юрія Антонова двоє дітей. Доросла донька теж постійно живе за кордоном, а от молодший син (1996 р. н.) знаходиться в Москві.

Юрій Антонов зараз

Ліричні і дуже музичні пісні Юрія Антонова як і раніше популярні. На своїх концертах він збирає повні зали.

У 1997 році Юрію Антонову присвоєно звання Народний артист Російської Федерації. За заслуги у розвитку національної культури та багаторічну плідну діяльність 10 грудня 2015 року він був нагороджений Орденом Дружби, який отримав з рук президента Володимира Путіна

Юрій Антонов з Володимиром Путіним

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: