Ім’я: Юрій Аксюта

Дата народження: 27 квітня 1959 р. (57 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Таллін, Естонія

Діяльність: продюсер

Вага: 93 кг

Зріст: 198 см

Біографія Юрія Аксюти

Дитинство і родина Юрія Аксюти

Юрій народився в старому районі Таллінна недалеко від Балтійського вокзалу. У свій час цей район вважався буржуазним. Хлопчик навчався у п’ятій школі міста і з успіхом закінчив. Його захопленням була музика, Юра збирав платівки, частина з яких він зберігає все життя. Після школи Аксюта вступив до театральної студії при російському драматичному театрі Талліна, а в 1975-му році він вже був студентом Гітісу.

На першому ж курсі у нього почався роман з однокурсницею Тетяною Голубятниковой. На другому курсі молоді люди одружилися. Їх весілля була першою на курсі. Вже під час навчання Юрій працював у Центральному дитячому театрі. Випускник Гітісу Аксюта став в 1980 році і відразу пішов в армію. Частина, в якій він служив, знаходилася у Москві, тому іноді у вихідні він міг бувати вдома.

Початок кар’єри продюсера Юрія Аксюти на радіо

Після армії Аксюту майже відразу помітив Левітан і запросив його на радіо, де той почав свою кар’єру на посаді звукорежисера Держтелерадіо. Це не була робота по професії, і сам Юрій Вікторович говорить про роботу на радіо як про не найкращу сторону своєї біографії. Зате йому вдалося попрацювати з такими людьми, як Левітан і Ольга Висоцька. Пізніше Аксюта почав вести кілька програм, перейшовши працювати в дикторський відділ. Така його посада була — режисер дитячої редакції на Всесоюзному радіо.

Завдяки продюсеру Юрію Аксюте на небосхилі російській естраді запалилося багато зірок

На початку перебудови (у 1990 році), французами в Москві була заснована перша музична радіостанція, яка називалася «Європа плюс». Аксюта став першим працюючим в прямому ефірі ді-джеєм на цій радіостанції, через деякий час став головним редактором, а в 1992 році – програмним директором. Генеральним продюсером «Європи Плюс» Юрій Вікторович став у 2001-му. Виходить, що досить тривалий час він визначав музичну політику успішної комерційної радіостанції. Дружина Юрія Вікторовича вважає, що саме з Аксюти і почалася «Європа Плюс».

Відомі проекти Юрія Аксюти

У 20022003 роках він працював генеральним продюсером «Хіт-FM». На початку 2003 року його запросили на «Перший канал», де Аксюта очолив Дирекцію музичного мовлення. Під його керівництвом на каналі виходили багато популярні проекти. Найвражаючі — це «Фабрика зірок», «5 зірок», «Вища ліга» та «Дві зірки». Більш «свіжі» проекти – це «Надбання республіки» та «Голос». У 2009 році він успішно впорався з проектом «Євробачення», будучи його виконавчим директором. Відкриття проходило на Горобиних горах, півфінал та фінал в «Олімпійському», а закриття в Гостинному Дворі. За успішне проведення конкурсу Аксюта був нагороджений президентом Росії грамотою.

Юрій Вікторович Аксюта про програму «Голос» Взагалі, з «Євробаченням» у Юрія Вікторовича багато пов’язано. Ще в 2002 році на запрошення Костянтина Ернста він був коментатором конкурсу, коли той проходив в Естонії. З тих пір Аксюта мав до конкурсу саме безпосереднє відношення. У 2009 році конкурс не коментував, оскільки був занадто зайнятий організаційною роботою. «Євробачення», на його думку, є великим святом і унікальним форматом, роблять свою справу. На конкурсі багато музики і вся вона різна.

У 2012 році на каналі з’явився новий голландський проект, назва якого «Голос». Як розповідає Юрій Вікторович, вперше про це конкурсі він дізнався з Інтернету і відразу їм зацікавився. Після покупки прав, розпочався відбір учасників. Багатьох претендентів Аксюта прослуховував і відбирав сам, а спочатку їх було майже десять тисяч. Головним, що приваблює і організаторів, і журі, і глядачів у проекті «Голос» – це щирість.

Юрій Аксюта в даний час

У 2013 році проект продовжили, був запущений проект «Голос-2», який вже завершився. В результаті цього шоу на всю Росію стали відомі такі імена, як Наргіз Закірова, Гела Гуралиа, Тіна Кузнєцова та інші. Чи «Голос» продовжено і в наступному році поки точно невідомо. Юрій Вікторович вважає, що кожен проект на телебаченні має свій «термін життя», приходить час, коли краще не продовжувати, щоб глядачі запам’ятали його «на підйомі».

Юрій Аксюта оголосив наставників проекту «Голос. Діти» Наступний новий проект, який побачили глядачі «Першого каналу» – «Дитячий голос». Аксюта обіцяє ще більше емоцій.

Особисте життя Юрія Аксюти

Юрій Вікторович одружений на Тетяні Аксюте (Голубятниковой) – відомій актрисі. Їх дочка Поліна народилася в 1984 році. Батьки її дуже любили, і Тетяна возила дівчинку кожне літо на море, піклуючись про здоров’я Полі. З-за того, що дочка з дитинства дуже любила читати, її віддали у французьку спецшколу, закінчивши яку, Поліна надійшла до Сорбонни, але через два з половиною роки повернулася додому. Вона не захотіла вчитися у Франції і вибрала Літературний інститут у Москві. Не дивлячись на дуже великий конкурс, дівчина змогла вступити самостійно, не користуючись становищем і знайомствами батьків.

Продюсер Юрій Аксюта з дружиною Тетяною

Тетяна Аксюта працювала в театрі, знімалася в кіно, брала участь у радіопостановках. Подружжя не допомагали в кар’єрі один одному. Кожен всього добивався сам. Зараз Тетяна Володимирівна викладає в драматичному гуртку, передає свій досвід дітям, а у вільний час ходить в басейн і тренажерний зал. З театру вона пішла. Як висловилася сама актриса, їй набридло грати дітей.

Акторська родина прожила довге сімейне життя, вони відсвяткували срібне весілля, проте, в даний час, Юрій Аксюта пішов з сім’ї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: