Ім’я: Юнус-бек Євкуров

Дата народження: 23 липня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: с. Тарсько, Свеверо-Осетинська АРСР

Діяльність: політик, військовий

Вага: 80 кг

Зріст: 185 см

Біографія Юнус-бека Євкурова

Юнус-бек Баматгиреевич Євкуров – глава республіки Інгушетія, член Вищої ради «Єдиної Росії», володар звання «Герой Росії». Військовий чин генерал – майор.

Глава Інгушетії Юнус-бек Євкуров

Дитинство Юнус-бека Євкурова

Юнус-бек Євкуров з’явився на світ у селі Тарсько (Ангушт) Приміського району Північно-Осетинської АРСР (сучасна Республіка Північна Осетія-Аланія).

У селянській інгушської сім’ї Юнус-бека було 13 дітей – п’ять сестер, сім братів. Заможними Евкуровы не були, але й не бідували, бо батько працював дуже багато, щоб діти не голодували. Навчався хлопчик у бесланській школі-інтернаті.

У 1982 році Євкуров поступив на службу в армію і на два роки відправився в далекосхідний регіон, конкретно – у 23 корпус ППО дев’ятого зенітно-ракетного дивізіону, військова частина №4008 у Владивостоці.

У 1982 році почалася військова кар'єра Юнус-бека Євкурова

Після закінчення строкової служби Євкуров твердо вирішив пов’язати своє життя з армією. За видатні успіхи командування рекомендувало його для вступу в знамените вища Рязанське повітряно-десантне командне училище, пізніше назване іменем генерала Маргелова. Там він провчився з 1985 по 1989 роки.

Військова кар’єра Юнус-бека Євкурова

Після закінчення училища Юнус-бек Баматгиреевич залишився в ВДВ – йому довірили в підпорядкування взвод в 350-му гвардійському парашутно-десантному полку, що базувався в Білорусії. У 1992 році Євкуров був підвищений до командира роти, а ще через два роки – до начальника штабу Свирской Червонопрапорної повітряно-десантної дивізії міста Іваново. У 1997 році Євкуров закінчив навчання в московській Військовій академії імені Фрунзе.

Юнус-бек Євкуров в студії Володимира Познера

Військова діяльність Юнус-бека Євкурова

Євкуров брав участь у Другій чеченській кампанії, де проявив себе як чудового стратега і лідера. Відомо, що він зі своїм загоном виявив і зумів звільнити з полону бойовиків 12 російських солдатів. Під керівництвом Євкурова розвідники внесли чималий внесок у звільнення жителів Ведено, Шалі і Автура.

Юнус-бек Євкуров в молодості

В останні дні травня 1999 року Євкуров (вже у званні майора) і його підлеглі розвідники прибули на територію Югославії. Спочатку вони зробили марш-кидок з Боснії в Косово, де захопили аеропорт Слатіна неподалік Пріштіни і контролювали його до прибуття основного угруповання десантників. Деталі цієї операції не підлягають розголошенню, так як знаходяться під грифом «таємно», однак вона була визнана однією з найуспішніших за всю історію сучасної Росії.

Юнус-бек Євкуров і Дмитро Медведєв

За видатні успіхи в цій «гарячій точці» 13 червня 2000 року президент Володимир Путін присвоїв підполковнику Євкурову звання Героя Росії. «На таких офіцерів тримається вся Росія», – сказав Путін, вручаючи Юнус-бека «Золоту зірку».

Юнус-бек Євкуров – герой Російської Федерації

У 2004 році, після успішного закінчення московської Академії Генштабу Євкуров був підвищений у званні до підполковника і відряджений у Єкатеринбург, зайнявши посаду заступника начальника розвідувального управління Приволзько-Уральського військового округу.

Політична кар’єра Юнус-бека Євкурова

Коли 30 жовтня 2008 року Мурат Зязіков, який очолював республіку Інгушетія протягом шести років, пішов у відставку, тимчасово виконуючим обов’язки глави регіону був обраний саме Євкуров. За словами першого президента республіки Руслана Аушева, ця кандидатура була кращою з можливих. Бєлан Хамчиев (депутат Держдуми від Інгушетії) в якості особливо позитивного моменту зазначив, що Євкуров не пов’язаний з яким-небудь з численних інгушської кланів.

Юнус-бек Євкуров керує Інгушетією з 2008 року

Варто відзначити, що Юнус-Бек Баматгиреевич відмовився від урочистій церемонії інавгурації, щоб зекономити бюджетні кошти.

Замах на Юнус-бека Євкурова

22 червня 2009 року, близько дев’ятої ранку автомобіль, начинений вибухівкою, в’їхав у кортеж президента Інгушетії, який проїжджав по вулицях Нарзани. Один з охоронців загинув, а сам Євкуров і супроводжували двоє отримали поранення. Стан президента республіки лікарі оцінили як важкий, після чого відправили його в столичний інститут хірургії ім. Вишневського. На час лікування в. о. губернатора був призначений Рашид Гайсанов.

Сюжет про замах на Юнус-бека Євкурова 10 серпня Євкуров був виписаний з лікарні, а три дні потому повернувся до виконання губернаторських обов’язків. 11 жовтня того ж року керівник ФСБ Олександр Бортніков оголосив цей резонансний злочин розкритим і повідомив, що його безпосередні виконавці знищені.

Володимир Путін відвідав Євкурова в лікарні

Особисте життя Юнус-бека Євкурова

Євкуров одружений, ім’я дружини — Марета. Весілля подружжя зіграли 23 грудня 2007 року в рідному для нареченого селі Тарском. У сім’ї підростає п’ятеро дітей: чотири сини і дочка. У плані виховання дітей політик досить консервативний, вважає, що хлопчиків з раннього дитинства необхідно виховувати як майбутніх захисників.

Юнус-бек Євкуров і його дружина (весільне фото)

Юнус-бек Євкуров сьогодні

Євкуров активно користується Інтернетом. Його офіційний сайт постійно оновлюється, крім того, політик веде блог в «Живому журналі», де ділиться з читачами важливими подіями з життя республіки.

Юнус-бек Євкуров веде захоплюючий блог про Інгушетії

Останнім часом глава Інгушетії робить ставку на підтримку малого та середнього бізнесу. Результати не змусили себе чекати – за останніми даними за минулий рік економіка Інгушетії зросла на 9%.

На зустрічі з президентом Путіним у травні 2016 року Євкуров повідомив про майбутню здачі 2,5 тисяч квартир, призначених для біженців з Чеченської республіки.

Юнус-бек Євкуров відрізав хлопчикові помпон Також він розповів про створення проекту федеральної цільової програми соціального розвитку Інгушетії за підтримки Дмитра Козака та Олександра Хлопоніна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: