Ім’я: Юлій Гусман

Дата народження: 8 серпня 1943 р. (73 роки)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Баку, Азербайджан

Діяльність: кінорежисер, квнщик

Вага: 90 кг

Зріст: 170 см

Біографія Юлія Гусмана

Щоб людина могла зрозуміти для чого він прийшов у цей світ, і з якою саме метою йому була подарована життя, він повинен постаратися знайти себе в ній. Це вважається величезним щастям, коли людина відчуває задоволення від кожного прожитого дня, тому що він займається улюбленою справою. До таких щасливчиків належать і Юлій Гусман.

Кінорежисер Юлій Гусман

Дитинство Юлія Гусмана

Найталановитіші діти народжуються від самих оригінальних спілок. Юлій Соломонович з’явився в родині військового лікаря, який випробував на собі всі біди і жахи Великої Вітчизняної війни, і який потім став доктором медичних наук, професором, завідувачем кафедри Азербайджанського медичного інституту і милою Лоли Юльевны Борсук, що присвятила себе викладання французької та російської мови, в минулому провідної актриси Азербайджанського театру. Крім Юлія в сім’ї була ще одна дитина – молодший брат Михайло.

Юлій (ліворуч), його мама і брат Михайло

У сім’ї панувала атмосфера закоханості в медицину, батько так любив своє заняття, що просто-таки інфікував їм всіх рідних. Зокрема і самого Юлія Гусмана, який після закінчення загальноосвітньої бакинської школи в 1960 році, був зарахований до лав студентів Азербайджанського медичного інституту, а після його закінчення, став дипломованим лікарем-психіатром.

Юлій Гусман - студент медичного інституту

Його спеціалізація стала результатом підвищеного інтересу до гіпнозу, навчання людини в сні, ясновидіння, психотерапії, робіт Фрейда.

Творче початок кар’єри лікаря

Навчання в інституті Юлій Гусман активно поєднував з заняттями різними видами спорту, він має дев’ять видів розрядів з різних видів спорту. Найважливішим для себе і по сьогодні вважає чемпіонство з фехтування на шаблях в суспільстві «Буревісник». Паралельно зі спортом в інституті Юлій активно продовжував займатися студентської самодіяльності, цілком поглинула хлопця ще в шкільні роки.

Гусман і команда КВН

З 1964 року творча діяльність Гусмана переростає у професійне заняття КВК у складі бакинського клубу веселих і кмітливих, лідером і ідейним натхненником якого він став через рік. Саме з участі у цій грі починається поступове становлення абсолютно іншого Юлія – він стає капітаном команди, яка неодноразово була чемпіоном СРСР, а в 1970 бакинська команда КВН стала володарем Кубка «Чемпіон чемпіонів КВН».

Познер. Юлій Гусман Незважаючи на всю несерйозність, а іноді навіть і комічність свого характеру, Юлій Соломонович в 1970 році, паралельно з грою в КВН, закінчив навчання в аспірантурі, пише дисертацію «Клініко-психологічної кореляції при церебральному атеросклерозі», яку, згодом, блискуче захистив і отримав наукову ступінь кандидата медичних наук. Але на цьому Гусман не бажав зупинятися – тепер він хотів відпустити себе і повністю присвятити себе творчості.

У 1973 році він став випускником Вищих курсів режисерів і сценаристів у Москві, після чого вирішив повернутися в Баку, де з 1973 по 1988 роки працював режисером-постановником кіностудії «Азербайджанфильм», паралельно суміщав роботу в якості художнього керівника Азербайджанського музичного театру. На цьому етапі життя режисер чітко усвідомив, що мамині артистичні гени беруть верх над медичної породою по батьківській лінії.

Становлення професіонала

З початку 1980-х Юлій Гусман починає активно пробувати себе у всіх сферах суспільної діяльності за напрямом культури і мистецтва. Наприклад, саме йому належить ініціатива проведення в 1982 році першого в історії телемовлення телемосту «СРСР-США». З 1988 року Гусман остаточно переїжджає в Москву, де і починає роботу в Московському Центральному будинку кінематографістів, надалі до 2002 року він буде керувати цим потужним культурним центром. З його подачі Центр почав займатися видавництвом власної газети «Будинок кіно», вести телевізійне мовлення, проводити політичні вечора, присвячений персон зі світу кіно, культури, політики. Будинок кіно тих років представляв якусь культурну Мекку столиці.

Ювілей Михайла Гусмана в Баку При розповіді про внесок Гусмана у вітчизняний кінематограф не можна не згадати про його ініціативою створення професійної російської національної премії «Ніка», премії молодих кінематографістів «Золоте яблуко-золотий диск», Академії кінематографічних мистецтв Росії, яка трималася і тримається донині на провідних акторів, режисерів, сценаристів, операторів, художників кіно, кинокритиках.

Політична орієнтація Юлія Гусмана

Розповідь про Юлію Гусмане не може бути повноцінним, якщо в нього не включити суспільно-політичну діяльність режисера. На початку 1990-х Гусман був депутатом Державної Думи ФС РФ, перебував у фракції «Вибір Росії». В 1996 році став засновником, членом Президії та головою Громадської ради Російського єврейського конгресу і Азербайджанського конгресу.

Творча діяльність Юлія Гусмана

Батьки Юлія Гусмана навіть не могли припустити, що коли-то його син стане відомим кінорежисером близько десяти повнометражних фільмів, п’яти театральних постановок, навіть буде одна акторська робота у фільмі «Настя». Одна з останніх режисерських робіт Гусмана в кіно – фільм «Парк радянського періоду». Є у нього і досвід роботи на телебаченні з 1996 по 2000 рік він був постійним ведучим програми «Тема» на каналі «ОРТ», а з 1999 по 2004 рік – авторської програми «Вечір з Юлієм Гусманом».

Молодий Юлій Гусман брав участь у студентській самодіяльності

З 2007 року Юлій Соломонович веде свою програму на радіо Сіті фм «Парк культури і відпочинку». Незмінний член журі Вищої ліги КВН. Його активна життєва позиція та внесок у кіно-, театральне мистецтво відзначений Орденом Дружби, званнями Заслужений діяльно РФ, Народний артист Азербайджану, Заслужений діяч мистецтв Азербайджану.

Особисте життя Юлія Гусмана

Юлія Гусмана пов’язують міцні родинні узи з братом Михайлом, який не відстає від брата, і теж активно займається громадською і культурною діяльністю. Михайло Гусман є заслуженим працівником культури, лауреатом Державної премії Росії, а також першим заступником Генерального директора ІТАР-ТАСС. Вірною подругою Юлія Гусмана за життя є його дружина Валіда Гусман, яка все життя викладає французьку та англійську мови, а також є професором Джорджтаунського університету.

Юлій Гусман рідко говорить про особисте життя

Донька Гусмана і Валді – Лола успішно вийшла заміж за англійського аристократа, що працює програмістом-маркетологом, вона має юридичну освіту, а в 2009 році народила сина Максиміліана, онука Юлія Гусмана, який продовжить справу свого діда, як тільки підросте і усвідомлює своє справжнє призначення. Навіть якщо заради цього знадобиться не один десяток років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: