Ім’я: Юко Кавагуті

Дата народження: 20 листопада 1981 р. (35 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Фунабаси, Японія

Діяльність: фігуристка, парне катання

Вага: 40 кг

Зріст: 157 см

Біографія Юко Кавагуті

Дитинство Юко Кавагуті

Юко Кавагуті народилася в містечку Фунабаси неподалік від столиці Японії. У сім’ї вона єдина дитина. Батько Юко в молодості захоплювався легкою атлетикою, але будь-яких успіхів у спорті не досяг. Зараз він бізнесмен, займається оптовою торгівлею металом.

Мати Юко – спеціаліст англійської мови. Займається тестуванням знань з англійської мови жителів країни висхідного сонця.

У дитинстві, на літніх канікулах, батьки возили Юко на острів Хоккайдо, часто бували і в стародавній столиці Японії Кіото, де милувалися пам’ятками старовини.

Японська фігуристка Юко Кавагуті довго час виступає за Росію

Юко захоплювалася балетом і синхронним плаванням, однак найбільшою любов’ю дівчинки стало фігурне катання. Вставши на п’ять років на ковзани, дівчинка вже не хотіла розлучатися з ними. Щоденні тренування на ковзанці стали частиною життя Юко Кавагуті.

Юко Кавагуті в одиночному катанні

Свою кар’єру фігуристки Юко Кавагуті почала виступи в одиночному розряді. Так тривало до 1999 року. За цей час Юко встигла в 1998 році завоювати «бронзу» юніорського чемпіонату Японії, а в наступному році виграти один з етапів Гран-прі серед юніорів.

1998 рік став поворотним в долі Кавагуті. У той рік Японія, а точніше місто Нагано, брав Білу Олімпіаду. Юко побачила виступ пари Олени Бережної та Антона Сихарулідзе, і вирішила зайнятися парним катанням. Вже дуже їй сподобався виступ Олени.

Недовго думаючи, Юко факсом зв’язалася зі знаменитим тренером Тамарою Москвіної і повідомила останньої, що хоче у неї тренуватися. Москвіна запросила шістнадцятирічну фігуристку в США, де знаходилася в той час і тренувала своїх підопічних.

Тріумф Т. Москвіної: Юко Кавагуті — Олександр Смирнов За словами Москвіної, після першого ж заняття їй стало ясно, Юко — справжній подарунок для будь-якого тренера, вона ні на одну хвилину не дозволяла собі розслабитися на тренуванні і виконувала всі вимоги і вказівки.

Життя і виступи Юко Кавагуті за США

Потрапивши в США, Юко вирішила залишитися в країні і почала тренуватися у Ігоря Москвіна. Її партнером став Олександр Маркунцов. Пара виступала за Японію. Стала дворазовим чемпіоном країни, срібним призером чемпіонату світу 2001 року серед юніорів. Однак незабаром пара розпалася. Після Олімпіади 2002 року Москвіна з учнями, і Юко в тому числі, повернулися в Санкт-Петербург.

Юко почала тренуватися з Джошуа Мартіном, але і тут їй не пощастило: партнер зламав ногу. Тоді Москвіна підбирає для своєї учениці нового партнера — Дэвина Патріка.

Пара, живучи і тренуючись в Росії, два сезони виступала за США. На чемпіонаті США 2006 року Юко і Девін зайняли лише 15-е місце і розлучилися.

Юко Кавагуті в Росії

Навесні 2006 року фігурист Олександр Смирнов залишився без партнерки. Юко і Смирнову запропонували спробувати виступати разом. У пари відразу стало багато виходити. У тому ж році Кавагуті і Смирнов сенсаційно зайняли третю сходинку п’єдесталу на Кубку Росії.

Чемпіонат Росії, а з ним і чемпіонат Європи наступного року, пара пропустила через травму партнерки. На чемпіонат світу Юко і Саша поїхали, але посіли лише дев’яте місце.

Фігуристи Юко Кавагучі та Олександр Смирнов В 2008 році на пару «посипалися» медалі: «золото» чемпіонату Росії, «бронза» чемпіонату Європи і четверта позиція у світі. У тому ж сезоні В програмі пари з’являється елемент ультра-сі — викид сальхов у чотири оберти.

Наступний сезон виявився ще більш успішним: до «золота» чемпіонату Росії додалося європейське «срібло» і «бронза» світового чемпіонату.

Юко Кавагуті і російське громадянство

За правилами ІСУ, спортсмени з різним громадянством допускаються до участі у парних змаганнях з фігурного катання і можуть захищати честь країни одного з партнерів. Але, за правилами МОК, такі пари не допускаються до участі в зимовій Олімпіаді. Юко Кавагуті все життя мріяла про виступ на Олімпіаді. Щоб виконати своє заповітне бажання, японка звернулася з проханням надати їй російське громадянство.

У 2008 році Юко Кавагуті стала громадянкою російської і шлях до Ванкувера на Олімпіаду був відкритий. Заради здійснення своєї мрії Юко довелося навіть пожертвувати японським паспортом: законодавство Японії виключає можливість мати подвійне громадянство.

Сезон 2010 року приніс російському дуету «золото» Європи, «бронзу» світової першості, але на Олімпіаді Кавагуті і Смирнов до «бронзи» не дотягли, зупинившись в одному кроці від п’єдесталу пошани.

В наступному році пара піднялася на чемпіонаті світу на «срібну» сходинку п’єдесталу.

Особисте життя Юко Кавагуті

Всюдисущі журналісти «розкопали» цікавий факт з особистого життя фігуристки. За даними репортерів, Юко була небайдужа до свого партнера, але Олександр Смирнов закохався в іншу дівчину.

Юко Кавагуті була закохана у свого партнера Олександра Смирнова

Москвіна була в курсі серцевих справ своїх учнів і попросила Сашу не розповідати Юко про свою наречену і не приводити її на тренування. Смирнов так і зробив, і про почуття Олександра його спортивна партнерка дізналася тільки в кінці сезону.

З тих пір пройшло 3 роки. Пара продовжує виступати і готується до сочинської Олімпіади.

Юко Кавагуті сьогодні

Крім японського, Юко вільно володіє двома мовами — російською та англійською, є фахівцем міжнародних відносин. Свою спеціальність Кавагуті отримала в Санкт-Петербурзькому університеті. Колекціонує іграшки, що зображують мумі-тролів.

У 2014 році Юко буде 32 роки. Незважаючи на вмовляння тренера і друзів, подумує про повернення в Японію. Щоб повернути японське громадянство, Юко потрібно прожити в рідній країні п’ять років і народити двох дітей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: