Ім’я: Юхим Шифрін

Дата народження: 25 березня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Нексікан, Магаданська обл.

Діяльність: гуморист, естрадний актор

Вага: 80 кг

Зріст: 178 см

Біографія Юхима Шифріна

У момент народження сина батько Юхима перебував під Магаданом у посиланні (політв’язень), але майже відразу ж був реабілітований і звільнено від покарання в колонії-поселенні. Втім, родина переїхала з Нексикана тільки в 1966 році.

Юхим Шифрін - російський актор, засновник «Шифрін-Театру»

«Знаєте, акули пера мене постійно запитують про Колиму. І чомусь усім здається, що я повинен розповісти страшні спогади про моїх злочастиях. Але я журналістів постійно осаживаю. Моє місце народження зовсім не говорить про моє важке дитинство. Воно було щасливим і безхмарним. Напасті випали на долю батька з матір’ю, мені ж горя не перепало. Я з’явився на світ молодшим сином по-справжньому щасливої родини, це по-перше, а по-друге, дитина не усвідомлює весь трагізм того, що відбувається. До того ж, я народився в той рік, коли тата реабілітували», — розповідає артист.

Юхим Шифрін в дитинстві і юності

Шифрины вирушили в Латвію і осіли в Юрмалі. Там же Юхим отримав атестат зрілості і вступив до університету.

Швидкий штурм Москви

У 1973 та 1974 роках Єфим Шифрін навчався в Латвійському державному університеті на факультеті філології. Вечорами студент брав участь у гуртках художньої самодіяльності, і після одного з виступів зрозумів, що його покликання – сцена. Після першого ж курсу Шифрін забрав документи з вузу і поїхав підкорювати Москву. У російській столиці він вступив в Державне училище циркового та естрадного мистецтва імені Румянцева на естрадне відділення (курс Романа Віктюка). Там Юхим Шифрін навчався у 1974-1978 роках.

Молодий Єфим Шифрін з батьками

З 1977 році Шифрін почав грати в Студентському театрі московського держуніверситету у Романа Віктюка. Серед його театральних робіт того часу можна відзначити ролі в постановках «До побачення, хлопчики!», «Качине полювання», «Ніч після випуску». Вже рік потому артист працює в Москонцерті. Там він працював протягом десяти років.

Після училища Єфим Шифрін не закинув навчання, а пішов в інститут театрального мистецтва (ГІТІС). У 1985 році він закінчив факультет естрадної режисури. І тоді ж був зіграний перший сольний концерт. Він будувався на основі творів «Я хотів би сказати» Віктора Коклюшкін. З творів цього ж автора в 1988 і 1990 роках були поставлені вистави «Три питання» і «Кругла місяць» у Московському Театри естради.

Популярність

До речі, популярність прийшла до Юхиму Шифріну в 1986 році, після того, як у телепередачі «У нашому домі» артист прочитав монолог під назвою «Марія Магдалина».

Весь 1989 рік Єфим Шифрін присвятив грі в естрадно-музичному моновиставі «Я граю Шостаковича». А вже через рік з’явився «Шифрин-Театр». Артист зайняв посаду художнього керівника, яку займає й досі. В репертуарі храму мистецтв йдуть вистави «Фотографія на пам’ять», «Новий російський пасьянс» та багато інших.

Юхим Шифрін — Треба жити легко З 1994 року артист почав грати як драматичний актор. Його дебют відбувся на сцені театру імені Вахтангова, у виставі «Я тебе більше не знаю, милий», який поставив Роман Віктюк на основі п’єси Антоніо де Бенедетті. Пізніше були ролі в постановках театру Віктюка «Кохання з придурком», «Повії» і «Коза, або хто така Сільвія».

У 1998 році Юхим вже з’являється на телеекрані. Він знявся в мюзиклі «Ангел з недопалком» Євгенія Гінзбурга, де виконав 13 пісень на музику Олександра Клевіцкого і вірші Юрія Ряшенцева. При цьому, було зіграно 20 ролей у фільмах.

У 2001 році презентували виставу «Антрепризи Вадима Дубровицького «Чутки», його поставили за п’єсою Саймон. Юхиму Шифріну дісталася роль Глена. Через п’ять років у Театриуме на Серпуховці у постановці за п’єсою Євгенія Шварца «Дракон», срежессированном Володимиром Мірзоєвим, Юхим зіграв Бургомістра. А в 2008 році акторові дісталося відразу дві ролі. Одна — Ерве Монтеня – була в постановці «Скандал! Публіці дивитися забороняється!» режисера Валерія Саркізова за п’єсою Жана Марсана, а друга — Гаррі Эссендайн – у постановці Михайла Козакова «Квітка сміється» за п’єсою Ноела Кауарда.

У 2010 році Юхим Шифрін зіграв Иоханана Цингербая в постановці «Торговці гумою» режисера Віктора Шамірова Театрального агентства » Арт-партнер ХХІ за п’єсою Ханоха Левіна.

Юхим Шифрін у програмі «Наодинці з усіма » Остання, на сьогоднішній день, робота Юхима Шифріна – Король Ігнацій у постановці Театру імені Вахтангова «Принцеса Івонна» режисера Володимира Мірзоєва за п’єсою Гомбровіча.

На своїх виступах і виставах Єфим Шифрін виконує вокальні твори. В його репертуарі присутні романси Дмитра Шостаковича на слова Олександра Чорного (це постановка «Я граю Шостаковича»), а так само пісні «Повернення» Володимира Матецького, «Єрусалим» Марка Мінкова, «Південна ніч» Олександра Клевіцкого, «Музика в мені» Михайла Кочеткова і багато інших.

Багата і фільмографія Юхима Шифріна. У 1992 році він знявся у фільмі «Болотна стріт», в 2007 році з’явився в картині «Глянець» Андрія Кончаловського. У 2003 році артист працював Ведучим в пародійному серіалі «Герой нашого племені», а в 2009 році йому дісталася головна роль в телевізійному виставі «П’єса для чоловіка» Володимира Мірзоєва за творами Данила Хармса. Неодноразово Юхима можна побачити в замальовках кіножурналу «Єралаш», а так само у відеокліпах.

З Жанною Фріске

Кілька років він проводив березневі бенефіси, де брали участь зірки російської естради: в 2000 році була програма «Шифриноев ковчег» в Театрі Естради, через рік пішла «WWW.SHIFRIN.RU», потім «Опус № 10», через рік «Драбина», в 2004 році «Перепис населення», далі «Люди в масках». Ювілейний бенефіс «Кабаре. Перезавантаження» глядачі побачили в 2006 році.

Юхим Шифрін постійно бере участь в естрадних концертах збірних і сольних телепроектів, грає на театральних підмостках, гастролює, знімається в кіно і навіть встигає вести свій блог в Інтернеті і писати книги.

До речі, Єфим Шифрін написав три книги. У 1994 році в співавторстві з Георгієм Виреном він випустив «Театр імені мене». У 1997 році з-під його пера вийшла рукопис «Особиста справа Юхима Шифріна», а в 2010 році читачі побачили книгу «Тече річка Літа».

Нагороди

Артист став Лауреатом Першого Московського конкурсу артистів естради в 1979 році, в 1983 році сьомого Всесоюзного конкурсу артистів естради, а в 1992 році їй дісталася премія «Золотий Остап».

У 2001 році артист завоював премію «Кубок Райкіна» і другу премію і Кубок Нікуліна. Такої честі він удостоївся за участь у шоу Першого каналу «Цирк із зірками» в 2007 році.

У 2000 році Юхим Шифрін отримав премію міжнародної мережі клубів World Class і став «Містер Фітнес».

Юхим - сильна людина і оптиміст

У 2006 році актора нагородили Дипломом Комітету фізкультури і спорту за пропаганду здорового способу життя.

Особисте життя

«Так, я не вважаю потрібним кому-небудь розповідати про своє особисте життя. Це, гадаю, є право у будь-якої людини. Я живу як би не один», — каже Юхим Шифрін.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: