Ім’я: Євгенія Канаєва

Дата народження: 2 квітня 1990 р. (26 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Омськ

Діяльність: гімнастка

Вага: 42 кг

Зріст: 168 см

Біографія Євгенії Канаєвій

Мама Жені – майстер спорту з художньої гімнастики. Але в 6-річному віці у спорт віддала її бабуся, яка любила фігурне катання і художню гімнастику. Юна Євгена показувала не дужі здібності. Тренувати Канаеву початку Олена Арайс, це донька нинішнього тренера гімнастки Віри Штельбаумс. Перший тренер була вражена прагненням підопічною вчити нові і складні елементи. У спортивній школі всі звертали увагу, що Дружина Канаєва часто залишалася тренуватися тоді, коли всі вже розійшлися. Бабуся чекала годинами онуку в коридорі.

12-річну Канаеву запросили в Москву на збори молодих омських гімнасток. Її виступ побачила Аміна Заріпова, цей тренер була відповідальна за підготовку юніорів. Пізніше дівчинку запросили на тренування в школу олімпійського резерву. Женя почала покращувати свої результати, завдяки тому, що поруч з нею в Москві була Віра Штельбаумс.

У 2003 році Канаєва виступила за Газпром в Японії на клубному чемпіонаті в категорії юніорів і виграла. Гімнастка представляла Росію разом з Аліною Кабаєвою та Іриною Чащиной. В той же час її зауважила Ірина Вінер, головний тренер російської збірної з художньої гімнастики. Дівчинку запросили на базу членів збірної Росії, навчально-тренувальний центр «Новогорськ». Як говорить Вінер, це був переломний момент у житті спортсменки.

Молоде дарування

«Кабаєва теж колись починала свої тренування серед зірок. І Дружині пощастило, що тренер Віра Штельбаумс працювала в центрі Новогорськ. І пощастило в тому, що ми прийняли рішення Канаеву відправити туди. І вона показала себе як талановиту і вмілу, та до того ж, вона любить гімнастику», — говорить Вінер.

Сходження

Сходила Женя Канаєва на п’єдестал пошани не просто. Це з-за того, що в Росії дуже багато талановитих гімнасток. Після того, як на олімпіаді 2004 року виграли медалі Кабаєва і Чащина, на вершину почали сходити Ольга Капранова і Віра Сесіна. Вони-то і стали лідерами художньої гімнастики країни. Кабаєва продовжувала виступати, тому у російської збірної не знайшлося місця Канаєвій. Але дівчина продовжувала працювати і удача стала на її бік у 2007 році. Тоді, влітку, вже був відомий склад команди на Чемпіонат Європи – це Сесіна, Капранова і Кабаєва. Але Аліна отримала серйозну травму і не змогла поїхати. Заміну знайшли в особі Канаєвій, гімнастці довірили виконати стрічку.

Євгенія з’явилася на килимі на одну мить, але не підвела своїх вболівальників, і тренерів. Вона виграла у фіналі золото, виступаючи з стрічкою, виграла і в командному змагань. Ну а через кілька місяців гімнастка принесла золото на чемпіонаті світу в командному змаганні.

Сезон олімпіад

Чотири програми Олімпіади 2008 року (стрічка, скакалка, обруч, булави) були досить складні і продумані в музичному плані. Виступи розкривали індивідуальність. Програму з стрічкою склали під фортепіанну версію «Підмосковних вечорів». Тоді Канаєва виступала в тіні Капранової і Сесиной, а так само чинної чемпіонки світу Ганни Безсонової. Але вже до середини весни дівчина змогла виграти абсолютну першість на етапах Гран-Прі та Кубків Світу. Канаєва стала абсолютною чемпіонкою Росії.

Гнучка і пластична

А на чемпіонаті Європи дівчина вже вийшла з резерву і була в складі збірної Росії. Женя обійшла Капранову і Безсонову, завоювала титул Чемпіонки Європи. Вже тоді гімнастку вважали головною претенденткою на участь в Олімпійських іграх. Так і вийшло, на Олімпіаді в Пекіні дівчина представляла країну разом з Капранової.

Варто відзначити, що Женя Канаєва стала наймолодшою серед фіналістів у змаганнях з художньої гімнастики на Іграх. Вона, до речі, і допустила найменше помилок. У підсумку, спортсменка виграла Олімпіаду.

А в 2012 році на лондонських олімпійських іграх Євгенія Канаєва стала дворазовою чемпіонкою.

Рекордсменка

У 2009 році, коли ввели нові правила, стиль гімнастки змінився. Дівчину на початку сезону мучили втома та травми. Але вона продовжувала низку перемог в абсолютній першості. У кількох фіналах з окремими програмами вона поступалася Ганні Безсоновій або Вірі Сесиной. Тоді, на Чемпіонаті Європи, який проходив у Баку, Женя взяла золото у всіх видах програми. Потім вона завоювала 9 золотих медалей на Універсіаді та Всесвітніх іграх. За шикарний результат на Універсіаді дівчині присвоїли титул «Героїня Ігор». Восени того ж року Канаєвій представилася можливість завоювати титул чемпіонки світу. Женя пройшла кваліфікацію з першими результатами в програмах, вона завоювала чотири золотих медалі. Медаль їй дісталася і у складі команди разом з Дариною Дмитрієвої, Дариною Кондаковой та Ольги Капранової. До початку змагань у неї вже було 5 золотих медалей одного чемпіонату світу, в результаті Канаєва повторила рекорд Оксани Костіної в 1992 році. Після виступів гімнастка здобула шосту медаль, тим самим побивши рекорд на окремо взятому чемпіонаті.

Євгенія Канаєва на відео На чемпіонаті світу 2011 року Євгена повторила своє досягнення і знову завоювала 6 з 6 вищих нагород в особистих дисциплінах. Отже, за підсумками змагань Канаєва стала 17-кратною чемпіонкою світу у своєму виді спорту.

На килимі і поза його

Женин успіх не тільки приніс їй любов уболівальників, але і продовжив традицію школи Омська готувати чудових спортсменів. Спортивний коментатор і колишня гімнастка Ляйсан Утящева сказала, що Канаєва, це Кабаєва і Чащина разом узяті. Але Женя не любить порівнянь. У своїх інтерв’ю вона часто міркує про майбутнє, каже, що живе лише сьогоднішнім днем, а перемоги тільки мотивують її на досягнення ще кращих результатів. Тренери кажуть, що спортсменка живе за принципом «або пан, або пропав», це-то і виділяє її на тлі інших гімнасток. Перемога і поразки для Євгенії служать уроком.

Євгенія Канаєва завжди слухає своїх тренерів, але при цьому завжди висловлює свою думку при складанні програм. Вона постійно вивчає, не без задоволення, нові елементи, а так само пробує нові стилі. І головне в гімнастиці для спортсменки – це зовсім не бали, а реакція глядачів. Нинішні тренери кажуть, що Канаєва сама стане чудовим тренером.

Євгенія на малій Батьківщині Зараз дівчина навчається в Сибірському Державному Університеті Фізичної Культури і Спорту. Після закінчення спортивної кар’єри Женя має намір навчитися малювати і грати на фортепіано. До того ж, мріє вивчити англійську мову і навчитися користуватися комп’ютером. У 2009 році Дружині дали звання «Заслуженого майстра спорту Росії».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: