Ім’я: Євген Євтушенко

Дата народження: 18 липня 1932 р. (84 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Станція Зима Іркутської області

Діяльність: письменник, режисер-постановник, автор-сценарист

Вага: 70 кг

Зріст: 177 см

Біографія Євгена Євтушенка

Євген Олександрович Євтушенко народився 18 липня 1932 року в Сибіру. За даними паспорта, рік народження 1933. У крові Євтушенко тече кров як балтійська, так і німецька по лінії батька геолога, поета-аматора Олександра Рудольфовича Гангнуса. Мати Зінаїда Іванівна Євтушенко поет, геолог, заслужений діяч культури РРФСР. Після народження Євгена Зінаїда Іванівна спеціально замінила прізвище чоловіка на свою в дівоцтві. Також поміняла рік народження сина, так як у 12 років потрібно було отримувати пропуск.

З дитинства Євтушенко був прив’язаний до книг. Батьки допомагали пізнати світ за допомогою книг, регулярного спілкування. Євтушенко згадує: «Батько годинами міг розповідати мені, ще несмышленому дитині і про падіння Вавилона, і про іспанської інквізиції, і про війну Червоної та Білої троянд, і про Вільгельма Оранського… Завдяки батькові я вже 6 років навчився читати і писати, залпом читав без розбору Дюма, Флобера, Боккаччо, Сервантеса та Уеллса. В моїй голові був неймовірний вінегрет. Я жив в ілюзорному світі, не помічав нікого і нічого навколо…».

Надалі батько залишає матір і Євгена, йде до іншої жінки. З нею він утворює свою сім’ю. Незважаючи на це, Олександр Рудольфович продовжує займатися вихованням сина. Він брав Євгенія на вечір поезії в МДУ. Ходили на вечори Анни Ахматової, Бориса Пастернака, Михайла Свєтлова, Олександра Твардовського, Павла Антокольського. Мати дозволяла батькові бачитися з сином. Вона розуміла, що їх спілкування йде тільки на користь Євгенію. Зінаїда Іванівна часто посилала Олександру Рудольфовичу листи, в яких були вірші, написані сином.

Євген Євтушенко народився в Сибіру

Вона зберігала всі рукописи Євгенія. Навіть була зошит, містить дев’ять тисяч рим. Але зберегти її не вдалося. Мати прищеплювала Євгену любов до мистецтва. Зінаїда Іванівна була солісткою театру імені Станіславського. Вона мала і музичну освіту. Її частими гостями були артисти, які в майбутньому стали знаменитими на естрадній сцені. Зінаїда Іванівна постійно гастролювала по країні. У воєнні роки вона навіть хворіла на тиф, будучи на гастролях.

Євген Євтушенко на відео Природно, з такими батьками Євген розумово розвивався стрімко. Він ріс ерудованим, грамотним дитиною. Багато однолітків йому заздрили. Зінаїда Іванівна тільки раділа, що їх будинок відвідують такі прекрасні поети, як: Володимир Соколов, Євген Винокуров, Григорій Поженян, Белла Ахмадуліна, Михайло Рощин і багато інших. Євтушенко жив, навчався, працював у Москві. Був постійним гостем Будинку піонерів. Він навчався в Літературному інституті імені Горького, незабаром був виключений за «неправильні» висловлювання.

Творчість

Першою книгою, написаною Євгеном Євтушенком, була «Розвідники прийдешнього». У ній міститься лозунгова, пафосна поезія 50х років. Рік випуску книги, Євтушенко випускає ще свої вірші: «Вагон» і «Перед зустріччю». Це поклало початок його майбутньої серйозної творчої роботи. У 1952 році Євтушенко входить до складу Союзу письменників СРСР, причому він був наймолодшим в цьому співтоваристві.

Майбутню популярність Євгену Євтушенко приносять збірники віршів, які він пише далі: «Третій сніг», «Шосе ентузіастів», «Обіцянка», «Вірші різних років», «Яблуко».

Євген Євтушенко брав участь у поетичних вечорів у Політехнічному

Євтушенко бере участь у поетичних вечорах, які проходили в Політехнічному музеї. Його партнерами стали, відомі нам і гаряче улюблені: Роберт Рождественський, Белла Ахмадуліна, Булат Окуджава.

Євтушенко розумів, що він, завдяки своїм творам, ставав поетом наступного покоління. Їх тоді називали «шістдесятники». Він присвячує новому поколінню вірш «Кращим з покоління».

Євген Євтушенко про патріотизм Євтушенко починає виступати зі своїми віршами зі сцен, доносячи глибину своїх думок глядачеві. Вперше він виступає на великій сцені у Харкові в центральному лекторії. Запросив Євгена тоді шанувальник його творчості, і витівник цього заходу Лівшиць Л. Я. Публіка була підкорена його творчістю. Кожен твір Євтушенко наповнене своїм життям, вони різноманітні по-своєму. То він пише про інтимну лірику, що простежується у вірші «Бувало, спить біля ніг собака», проголошує оду до пива у творі «Північна Надбавка», то зачіпає політичну тему в поемах: «Під шкірою Статуї Свободи», «Корида», «Італійський цикл», «Голуб в Сантьяго», «Мама і нейтронна бомба», «Далека родичка», «В повний зріст» та інші.

Багато критики не розуміли і не сприймали твори поета. Він завжди був на чолі якихось скандалів, провокацій. До числа скандальних віршів відносили: «Спадкоємці Сталіна», «Правда», «Братська ГЕС», «Балада про браконьєрство», «Помах руки», «Ранковий народ», «Батьківський слух» і не тільки.

Євген Євтушенко у своїх віршах грає словами і звуками

У публіцистиці також помічені його роботи: «Примітки до автобіографії», «Талант диво невипадкове», «Завтрашній вітер», «Політика — привілей усіх».

Євген пише легко, рима до риму йде сама собою, він грає словами, звуками.

Євтушенко продовжує свій творчий шлях, читаючи свої вірші зі сцени. На його вечори приходять повні зали слухачів. Він користується величезним успіхом. Євген випускає книги, диски, де він виконує свої твори. З них: «Ягідні місця», «Голуб в Сантьяго» і багато інших.

Крім віршів, Євтушенко пише мемуари: «Вовчий паспорт», «Шести-десятник: мемуарна проза», «Я прийшов до тебе: Бабин Яр».

У кіно Євтушенко також встиг попрацювати. Він відомий, як чудовий режисер-постановник, автор-сценарист.

Євген Євтушенко успішно працює в кіно

З музичними гуртами роботи Євтушенко також є Рок-опера «Йдуть білі сніги…», «Страта Степана Разіна» присутні його вірші.

На вірші Євтушенко накладали музику, виходили прекрасні пісні: «А сніг іде», «Батьківщина», «Зі мною ось що відбувається», «Коли дзвонять дзвони», «Під скрипучої, плакучою вербою», але це всього лише мала частина.

Євтушенко був призначений секретарем Спілки письменників. Пізніше він стає секретарем Співдружності письменницьких спілок. Він так само голова письменницької асоціації «Квітень». Став членом товариства «Меморіал».

У Харкові відбувалися вибори у Народні депутати СРСР. Так от, Євтушенко виграв, обійшовши інших кандидатів, пішовши в величезний, недосяжний відрив. Там він пропрацював до розвалу СРСР.

У 1991 році Євтушенко підписує контракт викладати в одному університеті в США. Власне, Євген забирає свою родину і їде на постійне місце проживання до Америки, де живе по теперішній час.

Особисте життя

Євген Євтушенко, як справжній ловелас, в офіційному шлюбі був чотири рази. Першою дружиною була відома поетеса Белла Ахмадуліна. Як ми знаємо, вони з юності разом були в творчому союзі. Другою дружиною стала Галина Семенівна Сокіл-Луконина. Вона породила Євгену сина Петра. Запаморочила голову Євтушенко його прихильниця з Ірландії, внаслідок стала його третьою дружиною Джен Батлер. Від неї у поета є два сини: Андрій та Олександр. Останній законною дружиною стала Марія Володимирівна Новікова, з якою в шлюбі вони вже 26 років. У них також є діти: Євген і Дмитро.

Євген Євтушенко відомий як ловелас

Євген Євтушенко, на думку декількох джерел, співпрацював з КДБ, де він був агентом впливу. Він блискуче володіє кількома мовами: англійська, італійська, французька. Поет випускає найменшу книгу, розмір якої 0,5*0,45 мм. В ній містяться вірші поета, носить назву «Волга». Також ця книга входить в десятку самих маленьких книг у світі.

Нагороди

Євтушенко Євген Олександрович має величезну кількість нагород, зізнань. «Знак Пошани», Орден Трудового Червоного прапора», «Орден Дружби народів», медаль «Захисник вільної Росії», почесний член Російської академії мистецтв» — лише малий перелік його гідних нагород. Євтушенко навіть був кандидатом на Нобелівську премію з літератури за поему «Бабин Яр». У 1978 році в Криму в астрофізичній обсерваторії була відкрита мала планета Сонячної системи, яку назвали ім’ям знаменитого поета.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: