Ім’я: Євген Євстигнєєв

Дата народження: 9 жовтня 1926 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Нижній Новгород

Дата смерті: 4 березня 1992 р. (65 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Євгена Євстигнєєва

Дитинство Євгена Євстигнєєва

Женя народився в місті Горькому, нині Нижньому Новгороді в простій родині на самій околиці міста. Батько і мама були звичайними робітниками заводу. Хлопчик втратив батька в шестирічному віці. Через деякий час мама знову вийшла заміж, проте вітчим теж помер. Євгену тоді було вже 17 років, він закінчив, як і багато хто тоді, семирічку, працював електромонтером.

Під час війни майбутній актор вступив до дизельно-будівельний технікум і навіть провчився там рік, але йому довелося піти, щоб вийти на роботу і допомагати мамі, якої однієї доводилося «не солодко». Протягом чотирьох років Євген Олександрович працював слюсарем заводу.

Женя завжди був дуже музичним, граючи, як справжній віртуоз на декількох музичних інструментах. У нього був зведений брат, який був коміком маленького провінційного театру. Його дуже рано не стало, з-за чого мама завжди вважала, професія артиста не благонадійна.

Євген Євстигнєєв в молодості

Однак Євген, незважаючи на несхвалення матері, вечорами займався в самодіяльності, виступав у найрізноманітніших місцях, часто грав у джазі. В оркестрі, який виступав, у тому числі, в кінотеатрі, він був ударником.

Женя настільки самовіддано виробляв паличками прямо-таки неймовірні речі, що глядачі дивилися в основному на нього. Як-то його побачив за грою Віталій Лебський, який в ті роки обіймав посаду директора театрального училища міста Гіркий. Він запропонував незвичайного хлопцеві стати артистом і запросив до себе, вручивши візитку. Минуло всього два дні, і Євген виявився одним із студентів училища. Притому що у Жені за плечима була всього лише семирічка, групи були набрані, і навчальний рік був у розпалі, його прийняли без жодних іспитів.

У 1951-му майбутній знаменитий актор закінчив училище і поїхав за розподілом. Це був театр міста Володимир. Там пропрацював три роки. Він постійно відчував, що утворення йому не вистачає, тому вирішив довчитися і вирушив до Москви.

Школа-студія МХАТ – той навчальний заклад, куди відразу на третій курс і прийняли молодого актора. Євстигнєєву тоді йшов двадцять дев’ятий рік. Після закінчення навчання його, як випускника з видатними здібностями, запросили залишитися в театрі. Таку пропозицію робили далеко не кожному, але Євген відмовився, вирішивши почати з нещодавно утвореного самими студентами «Современника».

Кар’єра актора Євгена Євстигнєєва

Можливо, що Євстигнєєв вчинив тоді правильно, так як у молодому театрі у нього була можливість грати різнопланові ролі.

Постановка «Голий король», в якій актор виступив у головній ролі, зробила його відомим. Йому однаково добре вдавалися і гротескних, і трагічні ролі. Вже в 1971 році він все-таки пішов у МХАТ, куди до нього вирушили Олег Табаков, Олег Єфремов.

Євген Євстигнєєв — Соло на вилках (1962) Він швидко освоївся в новому колективі акторів, зіграв кілька ролей. У 1974-му за акторську роботу його удостоєно Державної премії. Як стверджував сам актор, якихось падінь і злетів у його кар’єрі ніколи не було. Всю свою акторську життя він працював, грав, поступово вдосконалюючи свою майстерність.

Євстигнєєв ще з 1957-го почав з’являтися в кіно. Вперше він знявся в картині «Поєдинок», зігравши там офіцера — невелику роль. Євгену Олександровичу подобалося зніматися в кіно, однак, часу і можливості робити це часто, у нього не було, так і головних ролей майже не пропонували. Частіше він грав в епізодах.

Багато хто з режисерів, у яких він знімався, помічали, що навіть в епізоді актор умів зіграти свою роль так, що глядач його неодмінно запам’ятовував. Самому Євстигнєєву такі малозначні ролі були зовсім не цікаві, він міг розраховувати на головні ролі, які через час і почав грати.

З 60-их актор зіграв чимало цікавих ролей, але однією з найбільш значущих стала роль Диніна у кінострічці «Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено». Потім схожий спосіб він показав у «Стережись автомобіля», коли йому дали роль режисера самодіяльності. Яскраві кінострічки, в яких незабутньо зіграв Євстигнєєв – «Золоте теля», «Зигзаг удачі», «Старики-розбійники». Євгену Олександровичу подобалося зніматися у Ельдара Рязанова, і знаменитому режисерові подобалося працювати з настільки геніальним і різноплановим актором.

Видатні ролі «інстинктивного генія» Євстигнєєва Самі запам’ятовуються і одночасно найяскравіші ролі актора вдалися в наступні роки. Складно уявити собі без Євстигнєєва такі картини, як «Гардемарини, вперед!», «Біг», «Демидови», «Сімнадцять миттєвостей весни».

Геніальному артистові подобався створений ним образ у «Собачому серці». А останньою його роботою стали зйомки в пятисерийной кінострічці «Єрмак», яка була змонтована і з’явилася на екранах лише через чотири роки після смерті Євгена Олександровича.

Особисте життя Євгена Євстигнєєва

Першою дружиною Євстигнєєва стала студентка Мхату Галина Волчек. Спочатку він їй не подобався, так виглядав і поводився якось дивно. В шлюбі народився син Денис. Зараз він відомий кліпмейкер.

Другою дружиною геніального актора стала акторка Лілія Журкіна, що грала в «Современнике». У шлюбі народилася дівчинка Маша, яка стала актрисою. Після смерті дружини Євстигнєєв жив один.

Євген Євстигнєєв з другою дружиною Лілією Журкиной

Він викладав, студенти його поважали і любили, і серед студентів була дівчина – Ірина Цивіна. Під час репетиції «Одруження Белугина» вона отримала головну роль, так як вважалася характерною актрисою. Незабаром після прем’єри вони вирішили жити разом. Шлюб викладача і студентки дав привід для пересудів. Їхній шлюб був щасливим.

Смерть Євстигнєєва

У Євгена Олександровича було хворе серце. Перший інфаркт трапився у нього ще в 1980-го. У березні 1992 року акторові повинні були зробити в Лондоні складну операцію на серці. Разом з дружиною він відправився туди 2 березня.

Після обстеження лікар пояснив акторові, що в його випадку у нього немає шансів вижити навіть після операції. Євстигнєєву стало погано, і його відразу відправили в операційну. Після операції геніальний актор помер. Це сталося 4 березня. Як оголосили лікарі, Євгена Олександровича врятувала б тільки пересадка донорського серця.

Тіло з Лондона літаком було переправлено в Москву, де і відбулися похорони

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: