Ім’я: Євген Примаков

Дата народження: 29 жовтня 1929 р.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Київ р., Україна

Дата смерті: 26 червня 2015 р. (85 років)

Діяльність: політик, політолог, журналіст

Біографія Євгена Примакова

Євген Максимович Примаков – відомий політик, дипломат, колишній прем’єр-міністр, глава Мзс і служби розвідки, спікер Верховної Ради Радянського Союзу.

Він був академіком, госдеятелем, що заслужив репутацію непохитного захисника інтересів РФ, прагматичного і шанованого в державі і за кордоном дипломата, масштабною особистістю з внутрішнім стержнем з унікального покоління радянської та пострадянської епохи, став відображенням історії країни.

Примаков Євген Максимович

Найбільш яскравим і відомим політичним рішенням Примакова була відміна у 1999 році візиту у Вашингтон, відбулася прямо в повітрі під час польоту над Атлантикою. Отримавши інформацію про намір Північноатлантичного військового блоку бомбити Югославію, він прийняв рішення негайно повертатися.

Дитинство Євгена Примакова

Один з найбільш впливових людей держави з’явився на світ 29 жовтня 1929 року в Києві, столиці Української РСР. Його справжнє ім’я – Іон Фінкельштейн. Його мама – лікар-гінеколог. Батька політик не знав. У тридцяті роки був репресований і зник в одному з таборів Гулагу. За офіційними даними, мати політика – єврейка, батько – росіянин.

Євген Примаков у дитинстві з мамою

Виріс політик в Тбілісі, де проживали родичі матері, і куди вона переїхала через 2 роки після його народження. Закінчивши сім класів, він вступив в Баку у військове училище (БВМПУ), створене на базі військово-морської спецшколи. У 1946-му юнак був відрахований зі складу курсантів із-за туберкульозу легенів.

Повернувшись до Грузії і закінчивши в 1948-му школу, він вступив в столичний інститут сходознавства. У 1953-му році він став дипломованим фахівцем з арабським державам і продовжив освіту в аспірантурі економічного факультету МДУ.

Початок кар’єри Євгена Примакова

З 1956-го року він приступив до роботи журналістом всесоюзного радіо, обіймав посади від кореспондента до редакційної керівника радіомовлення на іноземні держави Держкомітету з культурним зв’язкам.

Молодий Євген Примаков

У 33 роки Примаков став працювати міжнародним оглядачем у газеті «Правда», з 1965-го – близькосхідним кореспондентом цього таблоїду. Проживаючи в Єгипті, він виконував відповідальні завдання ЦК партії, зустрічався з керівництвом Іраку (Саддамом Хусейном, Таріком Азізою), курдським військовим Мустафою Барзані, лідером Палестини Ясіром Арафатом, з сирійським керівником партії арабського відродження Ю. Зуэйном, а також з суданським генералом, який став главою країни Джафаром Мухаммедом Німейрі.

За інформацією британських мас-медіа, в той час Примаков не стільки займався журналістикою, скільки виконував розвідувальну місію, будучи агентом КДБ і працюючи під псевдонімом «Максим».

Наукова робота Євгена Примакова

У 1969 році політик отримав ступінь доктора наук, захистивши наукове дослідження «Соціальний та економічний розвиток Єгипту».

Євген Примаков починав кар'єру як журналіст-арабіст

В кінці 1970 року керівник Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН (ІСЕМВ) Миколай Іноземцев запропонував йому зайняти посаду його заступника. Будучи членом-кореспондентом Академії Наук, він очолював Інститут сходознавства, поєднуючи з 1979-го року цю посаду з викладацькою діяльністю у Дипломатичній академії як професор, а також з постом заступник голови Комітету захисту миру.

З 1985 року він 4 роки був начальником ІСЕМВ. Член президії РАН керував дослідженням методів вивчення глобальних політичних та економічних питань, займався аналізом міждержавних конфліктів та інших проблем у сфері міжнародних відносин.

Політик Євген Примаков

З 1989-го року Примаков став головою Ради Союзу. У 1990-1991 рр. він увійшов у Раду лідера країни Михайла Горбачова.

Політик Євген Примаков

При його безпосередній участі головними гравцями на світовій політичній арені здійснювався пошук шляхів, що дозволяють вирішувати багато гострі проблеми, врегулювати ключові взаємодії в міжнародній політиці. Так, напередодні конфлікту у Перській затоці він зустрічався з Саддамом Хусейном, з ізраїльськими діячами – Ґолдою Меїр, Іцхаком Рабіном, а також з Хосні Мубараком (Єгипет), Хафеза Асада (Сирія) та іншими.

Після путчу в серпні 1991-го, він був призначений першим заступником голови КДБ. З утворенням Російської Федерації він був обраний головою Служби зовнішньої розвідки, перебуваючи на посаді з 1991 до 1996 року.

Євген Примаков і Борис Єльцин

З січня 1996 по вересень 1998 року відомий політик очолював МЗС.

Будучи прихильником «Realpolitik»: курсу, проведеного в свій час Бісмарком (при якому ухвалення політичних рішень здійснюється, насамперед, з практичних міркувань, без урахування ідеологічних чи моральних аспектів), глава Мзс виступав за багатовекторність зовнішньої політики.

Він був ініціатором створення (на противагу США) стратегічного трикутника Росія-Китай-Індія, одночасно з розвитком відносин із Заходом, противником розширення НАТО, прихильником закінчення холодної війни. На загальну думку, він повернув дипломатичній службі країни авторитет і достоїнство.

Євген Примаков і його книга «Думки вголос»

У період 1998-1999 рр. Примаков був призначений прем’єр-міністром. При цьому він автоматично став претендентом на президентське крісло. За 8 місяців його прем’єрства ринкова економіка в РФ швидко стабілізувалася і відновилася. Відставка Євгена Максимовича з посади (з причини уповільнення реформ) була сприйнята негативно більше 80 відсотками громадян.

З 1999-го року Євген Максимович – депутат Держдуми, очолював партію «Отечество – Вся Росія». У 2000-му році за 2 місяці до виборів лідера країни у телезверненні він відмовився від участі у президентських перегонах і, після обрання Володимира Путіна, став його союзником і радником.

Євген Примаков про Володимира Путіна З 2001-го року Примаков 10 років був головою Торгово-промислової палати. Потім він став головою клубу ветеранів, обмінюючись думками і аналізом політичної ситуації з керівництвом держави.

Визнання заслуг держдіяча, автора наукових досліджень, відзначено багатьма преміями та високими нагородами, включаючи Ордена «За заслуги перед Вітчизною» III, II і I ступеня, Олександра Невського, Пошани.

Особисте життя Євгена Примакова

Євген Примаков був одружений двічі. Свою першу дружину Лауру Гвішіані (Харадзе) він знав ще з дитинства, вони жили по сусідству в Грузії. Вона була прийомною дочкою генерала НКВС Михайла Максимовича Гвішіані, а надалі стала сестрою зятя Олексія Косигіна. Разом молоді люди поїхали поступати в Москву. У 1951 році вони одружилися.

Сім'я Євгена Примакова: дружина Лаура, син Саша і донька Нана

У них народилося двоє дітей – первісток Олександр в 1954 році і в 1962-му донька Нана. На частку політика в 1981 році випала важка втрата – смерть сина від серцевого нападу. В цей час він перебував на чергуванні на Красній площі під час першотравневих гулянь. Серце у нього було слабке, а швидка допомога не змогла швидко приїхати.

Влітку 1987-го від хвороби серця померла також дружина політика. Їй стало погано в ліфті поки вони спускалися. Вони прожили разом 37 років.

Євген Примаков і його син Олександр

Від сина у Примакова залишився онук Євген-молодший, який подарував йому 4 правнучок. А дочка Нана народила 2 дівчаток Сашу і Марію.

Євген Примаков-молодший онук політика

Другою дружиною політика стала його лікуючий лікар Ірина Борисівна, на якій він одружився в 1994 році. Вона закінчила Ставропольський медичний інститут, в ординатурі працювала в Четвертому головному управлінням, де лікувався керівний склад країни. Потім стала завідуючою спецвідділення санаторію «Барвіха», де і в 1990 році познайомилася з політиком. На той момент вона була одружена з лікарем, у шлюбі на світ з’явилася донька Аня.

Євген Примаков і його друга дружина Ірина

Євген Примаков запропонував їй стати його лікарем. Через рік, після путчу Ірина розлучилася з чоловіком і зблизилася з політиком. Незабаром вони одружилися.

Останні роки життя і смерть Євгенія Примакова

Останнім часом дипломата зараховували до, так званої, «сьомий колоні» через його висловлювання про необхідність відновити відносини з Заходом, згорнути українську кампанію, здійснювати внутрішньополітичні реформи і проводити раціональну зовнішню політику. (Нагадаємо, до «п’ятої колони» відносять опозиційну громадськість, до «шостий» — системних лібералів, «сьомий» — розсудливих силовиків, побоюються посилення конфлікту з усім світом і негативних наслідків цього для РФ).

У 2011 році він склав з себе повноваження президента Торгово-промислової палати РФ і після цього остаточно пішов з «великої політики».

У Москві помер Євген Примаков У 2014 році політику була зроблена операція в Мілані, потім проходив лікування в Російському онкологічному центрі імені Блохіна. На початку червня 2015 року він знову туди потрапив.

Примаков пішов з життя на 86 році після важкої хвороби (за різними даними — пухлина мозку або рак печінки) 26 червня 2015 року. Він був похований з відданням військових почестей на Новодівичому кладовищі в Москві. На громадянській панахиді в Колонному залі Будинку Спілок виступив сам президент Росії, а відспівував політика Патріарх Московський і Всієї Русі Кирил.

Глибокі співчуття у зв’язку зі смертю Примакова його родичам висловив Володимир Путін, екс-держсекретар США Мадлен Олбрайт та інші політичні діячі.

Смерть Євгена Примакова: мова Володимира Путіна на церемонії прощання Раніше, відзначаючи видатні заслуги Євгена Максимовича у переддень його 85-річчя, глава МЗС Сергій Лавров назвав його знаковою фігурою зовнішньої політики РФ і висловив переконання, що прогресивна система його поглядів (завдяки якій, зокрема, стався перелом у зовнішній політиці РФ) в майбутньому буде вивчатися як особливе поняття — «доктрина Примакова».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: