Ім’я: Євген Петросян

Дата народження: 16 вересня 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Баку

Діяльність: артист-естради, телеведучий, письменник-гуморист

Вага: 75 кг

Зріст: 168 см

Біографія Євгена Петросяна

Євген — син математика. Але, незважаючи на це, з дитинства почав показувати свою творчу жилку. Він зі шкільної лави брав участь у гуртках самодіяльності — бакинський будинках культури і клубах. Там Петросянц читав вірші, байки, гуморески, а так само грав сценки і брав участь у агитбригаде. Крім цього, він з’являвся в народних театрах, вів концерти. У 1961 році Євген Ваганович приїхав до Москви в надії стати актором.

У російській столиці Євген Петросянц закінчив ВТМЭИ, там його наставниками стали А. Алексєєв і Р. Зелена. Вперше ступив на професійну сцену артист в 1962 році. Спочатку, з 1964 року шість років Петросянц працював у жанрі конферансу, він значився в Державному оркестрі під керівництвом Леоніда Утьосова, ну а далі протягом 20 років він працював в Москонцерті.

А в 1970 році Євгена Петросяна удостоїли звання Лауреата на четвертому Всесоюзному конкурсі артистів естради. Але на досягнутому він вирішив не зупинятися і в 1985 році закінчив ГІТІС і став режисером естради. Тут же Петросяна дали звання Заслуженого артиста РРФСР. Через шість років художник дали звання Народного артиста.

Естрада

У 1973 році Петросян разом з Писаренко і Шимеловым створили програму під назвою «Троє вийшли на естраду». А через два роки артист почав ставити спектаклі в Московському театрі естради. Серед постановок: «Монологи», «Добре слово і кішці приємно», «Як поживаєте?», «Інвентаризація 89», «Дурні ми всі», «Бенефіс», «30 років на естраді», а так само «Країна Лимония, село Петросяния», «Коли фінанси співають романси». А в 1999 році уродженець міста Баку презентував новий вистави «Сімейні радості», він, до речі, йде на сцені театру Естради і зараз.

Відомий гуморист

Варто відзначити, що у всіх цих уявленнях Євген Петросян виходить як головний виконавець монологів, а так само виступає режисером-постановником. Вистави були дуже популярні у глядачів, а преса постановки оцінювала на найвищому рівні. З часом Петросян розширив жанрові рамки, де використовував тільки монологи, сценки, моносценки і фейлетони. Артист вдавався до музичних пародій, співав веселі жанрові пісні, виконував естрадну клоунаду, синхробуффонаду, а так само різноманітні інтермедії, такі, де актори від власного обличчя підсміювалися над головним артистом.

У 1979 Євген Петросян утворив Театр естрадних мініатюр. А вже при ньому був організований Центр естрадної юмористики, де зібрав унікальні матеріали з історії естради 19-20 століть, серед цінних примірників: афіші, журнали і фото.

З 1988 році Євген став провідним артистом, а так само художнім керівником Столичного концертного ансамблю естрадних мініатюр.

Особисте життя

Особисте життя Євгена Петросяна досить насичена. Першою дружиною гумориста стала молодша сестра балерини Вікторини Крігер. У 1964 році в шлюбі з’явилася дочка, Вікторина Петросянц. Дівчина стала випускницею історичний факультет МДУ. В даний момент вона є генеральним продюсером і засновником компанії «Vi-Ko Продакшн», яка займається випуском багатосерійних документальних фільмів «Бродвей. Історія в особах і танцях», «Школа в Новому Світлі». Вікторина — професійний мистецтвознавець, автор великих європейських виставкових проектів, телефільмів, просвітницьких тб-програм на теми образотворчого мистецтва, балету, художньої культури. У неї двоє дітей – Марк і Андрій.

Його гумор - на любителя

Друга дружина Євгена Петросяна — донька оперного співака Івана Козловського Ганна. З нею шлюб тривав всього півтора року. У 2007 році жінки не стало.

Третя дружина артиста не така знаменита, як два попередніх. Обраницею Петросяна стала мистецтвознавець з Ленінграда на ім’я Людмила.

З Оленою Степаненко, четвертої, нинішньою дружиною, Євген познайомився в 1979 році. Пара розписалася в середині 80-х років минулого сторіччя.

Предмет насмішок

Петросян і всі його телепроекти незмінно стає об’єктом насмішок «хвилі нового гумору». Над номерами артиста жартують учасники КВК, Великої різниці, Камеді Клаб » і інші. Все тому, що в телеефірі протягом довгих років транслювалися в необмежених кількостях виступи Петросяна. І складалося враження, що на ТБ «показують виключно Петросяна і його сподвижників». На думку деяких журналістів, нове покоління початок обсмеивать уявлення батьків про смішному. Багато разів за двохтисячні з’являлися повідомлення, що «Петросян краде жарти з всесвітньої павутини». На це сам гуморист відповідав, що його гумор моментально потрапляє в інтернет.

Євген Петросян на відео Восени 2005 року навіть влаштували пікет на Слов’янській площі проти ряд передач з Євгеном Петросяном. Пікетувальники вимагали прибрати з ефіру програми «Сміхопанорама» і «Аншлаг». За їх словами, багато людей, з-за відсутності вибору, навіть не здогадуються, що існує гумор іншої якості. Під час пікету артист давав великий концерт на честь 60-річчя. І прокоментував акцію проти нього таким чином: «…я не розумію, куди просять мене піти? На той світ? Ну вже ні, не дочекаєтесь! Впевнений, що пікет влаштували мої вороги».

Кондукторка Тієї ж осені в Казані пройшла ще одна акція імені Петросяна. Сотні молодих людей, які заявляли себе як «Всеросійський громадський комітет по збереженню та дослідженню творчої спадщини Євгена Петросяна» пройшли по центру міста з транспарантами: «Петросяна – у Президенти!», «Петросян не робот», «Петросян – це наше все», «Руки геть від Петросяна». Завершилася акція досить дивно – концертом «Дельфіна». Пізніше стало відомо, що акцію влаштував директор казанського нічного клубу і, таким чином, він залучав народ на концерт співака.

Інтернет-Петросян

Інтернетом поширилася сумнівна популярність Євгена Петросяна. Він став, що називається, інтернет-мемом. Вийшло з-за спірною оцінки якості гумору артиста. Вже досить міцно в побут ввійшли неологізми «петросянить», «петросянство», «петросянщина», що означає, несмішний гумор. А прізвище стало вже прозивним і вживається в адресу «поганих жартівників».

Цікаві факти

У 2011 році Наталія Синдєєва, генеральний директор телекомпанії «Дощ», зізналася, що в минулому мала певне відношення до премії «Срібна калоша». Саме на неї і був номінований Євген Петросян.

З дружиною Оленою Степаненко

Але напередодні вручення премії Михайло Задорнов особисто попросив Наталю не вручати гумористу премію, оскільки артист є настільки вразливою людиною, що після отримання такої жартівливій премії може заробити інфаркт.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: