Ім’я: Євген Моргунов

Дата народження: 27 квітня 1927 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 25 червня 1999 р. (72 роки)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Євгена Моргунова

Євген Моргунов – це людина, чиє ім’я назавжди залишиться вписаним в історію радянського кінематографа. Сьогодні його вже немає з нами, проте, незважаючи на це, втілені ним екранні образи, всі живі в серцях людей і також улюблені мільйонами глядачів.

Так хіба це не привід згадати про життя і творчість улюбленого актора трохи детальніше? У даній статті ми спробуємо простежити, як розвивалася кар’єра великого радянського актора, і які найбільш значущі моменти

Дитинство і родина Євгена Моргунова

Дитинство великого актора було зіпсовано війною. Його батько загинув на фронті, а він сам уже з чотирнадцяти років працював на московському заводі «Фрезер», де допомагав у виготовленні болванок для артилерійських снарядів. Незважаючи на важку працю, Євген завжди був великим дитиною. І в цьому, як каже сам Моргунов, була виключно заслуга його матері. Будучи акушеркою, вона завжди знаходила можливість принести додому зайвий шматок хліба, шоколадку або ще одну банку тушонки. Сім’я Моргуновых жила бідно, однак, завдяки старанням матері, ніколи не голодувала.

Євген Моргунов. Нестерпний балагур В ранньому віці головною радістю для майбутнього актора була музика. Він дуже любив слухати були у розпорядженні пластинки, а також стиха наспівувати улюблені мелодії. У цей період справжнім кумиром Євгена Моргунова був Леонід Утьосов. Майбутній актор знав напам’ять всі його пісні і завжди мріяв виступати на сцені так само, як і він.

Кар’єра Моргунова в кіно, фільмографія

У 1943-му році заради жарту і, загалом-то, всерйоз не сподіваючись на успіх, молодий хлопець відправив лист на ім’я Йосипа Сталіна, в якому попросив посприяти його становленню «в мистецтві». З моменту відправлення кореспонденції минуло п’ятнадцять днів. І за цей час здавалося, що всі вже встигли забути про листі, написаному на ім’я Сталіна. Однак через деякий час в дирекцію заводу, на якому працював Євген Моргунов, прийшов лист з Кремля.

У казенній папері значилося наступне: «Направити товариша Моргунова Е. А. для вступу в театр імені Таїрова в якості актора допоміжного складу. Сталін». Таким чином, наш сьогоднішній герой став учнем знаменитого режисера Олександра Таїрова, який в той період працював в московському Камерному театрі. Однак у цьому місці актор затримався лише на рік і вже в кінці 1944-го року перевівся у ВДІК в майстерню Сергія Герасимова. Тут однокурсниками Моргунова стали такі відомі в майбутньому актори В’ячеслав Тихонов, Нонна Мордюкова, Сергій Бондарчук і деякі інші.

Євген Моргунов в молодості

Вже під час навчання у Вдіку відбувся акторський дебют Євгена Моргунова. Першою акторською роботою нашого сьогоднішнього героя стала епізодична роль в картині «В 6 годин вечора після війни», слідом за якою послідували деякі інші невеликі роботи в кіно.

Вельми примітно, що в цей період Євген Моргунов вважався досить середнім актором. Режисери вкрай рідко запрошували його в свої нові проекти, а масштаб його ролей залишав бажати кращого.

Після закінчення Вдіку актор почав грати в Театрі-студії кіноактора. У цей же період в кар’єрі актора відбулася його перша по-справжньому важлива роль – роль зрадника Стаховича у фільмі «Молода гвардія». Однак відразу після зйомок все знову повернулося на круги своя. У період з 1948-го по 1961-й рік акторові діставалися тільки невеликі і малозначні ролі. Винятки були досить рідкісні, а тому запрошення Леоніда Гайдая виконати роль в невеликій кінематографічної стрічки «Пес Барбос і незвичайний крос» стало для Моргунова багато в чому несподіваним. Вельми примітно, що роль Бувалого в чому виявилася проблемною для режисера і всієї знімальної групи. Двоє інших героїв були підібрані досить швидко, а от остання акторська вакансія залишалася відкритою досить довго.

Так чи інакше, в 1961-му році коротка комедійна стрічка вийшла на широкі екрани і несподівано для всіх принесла знімальній команді великий успіх. Незабаром був написаний сценарій і ще однієї схожої стрічки – «Самогонники», яку знову чекав приголомшливий успіх.

Євген Моргунов, як і інші персонажі знаменитої трійці, вмить став популярний і відомий. Однак, як не парадоксально, на формат пропонованих йому ролей це ніяк не вплинуло. Аж до 1965-го року актор отримував тільки невеликі ролі. Деяким винятком стала лише картина «Дайте книгу скарг», в якій Євгену Моргунову та інших персонажів знаменитої трійці «Бовдур, Боягуз і Бувалий» дістали хоч і невеликі, але досить помітні ролі.

Видеохронограф — Євген Моргунов Однак по-справжньому яскравими стали ролі, зіграні дещо пізніше. Ролі в картинах «Операція «И» та інші пригоди Шурика», «Кавказька полонянка», «Сім старих та одна дівчина» та деякі інші стали справжніми хітами радянського кінопрокату і зробили Євгена Моргунова одним з найбільш популярних комедійних акторів в Радянському союзі. З тих пір нашим сьогоднішнім героєм було зіграно чимало чудових ролей. Він приміряв на себе найрізноманітніші кінематографічні образи, проте в кожній з них глядачам мимоволі хотілося побачити хоч щось від легендарного «Бувалого».

У 1978-му році Євгену Моргунову було присвоєно звання Заслуженого артиста РРФСР. Однак з цього моменту його кар’єра почала повільно котитися по похилій. Яскраві ролі траплялися все рідше. Мельчал і сам кінематограф, стан справ у якому в період перебудови стало зовсім жалюгідним.

На початку дев’яностих актор почав багато пити, страждаючи від творчої незатребуваності. У наступні кілька років у Євгена Олександровича стався інфаркт і інсульт. Вирішальним ударом для великого актора стала трапилася в 1998-му році загибель сина. Переживши того всього на рік, Євген Моргунов помер через чергового інсульту.

Могила Євгена Моргунова

Особисте життя та внесок у культуру

Завершуючи цю статтю на оптимістичній ноті, зазначимо, що актор майже все своє життя був одружений на одній жінці – Наталії Моргунової. Разом вони прожили понад 36 років. За цей час у родині актора з’явилося двоє синів, а також кілька онуків і онучок.

Євген Моргунов - Бувалий з веселої трійці

Після смерті актора багато з них взяли участь в ряді акцій, присвячених пам’яті великого радянського актора. Зокрема дружина кіноактора була присутня на відкритті пам’ятника «чудовій трійці» в далекому місті Хабаровськ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: