Ім’я: Євген Миронов

Дата народження: 29 листопада 1966 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Саратов р.

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 72 кг

Зріст: 180 см

Біографія Євгена Миронова

Дитинство Євгена Миронова

Миронов Євген Віталійович народився в місті Саратов 29 листопада 1966 року. Проживала сім’я Мироновых у військовому містечку Татищево-5 (нині – селище Світле). Отець Віталій Сергійович Миронов майже все життя пропрацював водієм. Мати Тамара Петрівна Миронова ніякої певної спеціальності не мала, в різний час працювала продавцем, збирачем ялинкових прикрас.

Євген Миронов народився в Саратові

Батьки Євгена брали активну участь в аматорських виставах, були людьми обдарованими і творчими. Сестра Євгенія Оксана, закінчивши школу, була зарахована в хореографічне училище міста Саратова, звідки була переведена в академію балету ім. Ваганової в місті Петербург, закінчивши яку, отримала запрошення працювати в Державному академічному театрі класичного балету. Зараз вона навчає дітей у власній балетній школі.

До мрії про сцену

Мрія стати актором у Миронова з’явилася ще в дитинстві. Щоб наблизити її виконання він займався в театральному гуртку в школі, вчився в музичній школі грі на акордеоні. Також, разом сестрою Ольгою, Євген влаштовував домашні спектаклі. Для цього вони виготовляли ляльок, будували з підручних засобів декорації, розучували сценки і запрошували родичів на виставу.

Євген Миронов у передачі Володимира Познера В 1982 році, закінчивши восьмирічку, Миронов стає студентом театрального училища ім. В. А. Слонова, майстер курсу – Народна артистка СРСР Ст. А. Єрмакова. Після училища, в 1986 році, Євген був запрошений працювати в Театр Юного Глядача міста Саратов, але у молодого актора були інші плани – він хотів продовжити відточувати акторську майстерність у столиці, в Школі-студії МХАТ, в майстерні Олега Табакова. Миронов домігся аудієнції великого артиста, той призначив йому прослуховування у своїх асистентів, що тривало більше 4-х годин. І після двотижневого випробувального терміну Євген Миронов був зарахований на другий курс. У 1990-му, після закінчення Школи-студії, артиста запросили до себе на роботу відразу три колективи: МХАТ, Театр на Малій Бронній і «Табакерка». Миронов вважав за краще зупинитися на останньому.

Євген Миронов в кіно

Першим фільмом, в якому знімався Євген Миронов, виконуючи роль другого плану, була стрічка Олександра Кайдановского «Дружина керосинщика», в якій актор знімався, будучи ще студентом-третьокурсником, в 1988 році. До цього О. Табаков не дозволяв своєму вихованцю приймати запрошення взяти участь у зйомках. Фільм виграв гран-прі на фестивалі фантастичного кіно в Авроиазе.

Далі слідували три кардинально різняться виконавських роботи: «Перед світанком» (1989) Ярополка Лапшина, Миронов грає лейтенанта, який потрапив у критичну ситуацію на самому початку війни; «Роби раз!» (1990) Андрія Малюкова, Миронов – новобранець, якого намагається зламати сержант, герой Ст. Машкова; «Загублений у Сибіру» (1991) Олександра Мітти, політична картина, роль Володі Миронова.

Євген Миронов був амбітним молодим чоловіком

Схвалення, як у простого глядача – так і критично налаштованої публіки, Миронов домігся, знявшись в одній з головних ролей у фільмі «Любов» Валерія Тодоровського. Фільм був відзначений багатьма професійними нагородами. Євген за роль Саші отримав приз за кращу чоловічу роль на фестивалі «Кінотавр». У 1992 році була ще одна успішна роль – лейтенант Володимир Полєтаєв у стрічці «Анкор, ще анкор!» (режисер Петро Тодоровський).

У 1994 році на екрани вийшов фільм «Ліміту» режисера Дениса Євстигнєєва, в якому Миронов зіграв разом зі своїм сусідом по студентському гуртожитку – Володимиром Машковим; Євген зауважує, що їм з Машковим у фільмі довелося грати практично самих себе в студентські роки.

Протягом тривалого часу однією з кращих кіноробіт Миронова вважалася його головна роль у фільмі «Мусульманин» (режисер Володимир Хотиненко, 1995 рік), де він зіграв повернувся на батьківщину, після 7-річного афганського полону, рядового.

Актор Євген Миронов підкорив мільйони сердець

Нагороду за кращу роботу в епізоді на фестивалі «Сузір’я» в 1995 році принесла роль лейтенанта-танкіста, яку Євген Миронов зіграв в оскароносному фільмі Микити Михалкова «Стомлені сонцем».

З ролей, зіграних Мироновим у кіно в 90-х, слід зазначити Хлестакова в екранізації 1996 року гоголівського «Ревізора» режисера Сергія Газарова. Актор показує нове (або добре забуте старе) бачення цього персонажа, якого традиційно було прийнято зображати у інфернальне прочитанні. Миронов ж надає Хлестакову інфантильності та дитячої грайливості, відсилаючи до тлумачення ролі М. Чеховим на початку двадцятого століття.

У 2000-х Миронов зіграв ряд ролей, які принесли йому популярність одного з кращих акторів свого покоління: 2000-й рік, роль письменника Леоніда Гурова, приживали в будинку Нобелівського лауреата з літератури Івана Буніна, у фільмі А. Вчителя «Щоденник його дружини».

2001-й, роль капітана військової контррозвідки СМЕРШ Альохіна, в екранізації роману Ст. Богомолова «В серпні 44-го», режисер Михайло Пташук.

У 2003 році гран-прі на фестивалі «Література і кіно» отримав фільм «Перетворення» режисера Валерія Фокіна, знятий за новелою Франца Кафки, в якому Миронов зіграв роль легендарного Грегора Замзи.

Справжнім успіхом стала для Євгена Миронова роль князя Льва Миколайовича Мишкіна в телесеріалі-екранізації роману Ф. М. Достоєвського «Ідіот» (режисер Володимир Бортко). Після цієї роботи багато актори і режисери відмовляються називати Миронова інакше, як великим актором. Екранізація отримала премії «ТЕФІ» і «Золотий орел» за кращий фільм, а Євген Миронов за кращу чоловічу роль у ньому. Також, в 2004 році, Миронов за роль князя Мишкіна став кращим актором у номінації «драма» на фестивалі в Монте-Карло.

«Ідіот»: монолог Мишкіна (Євген Миронов)

У 2004 році актор брав участь в екранізації повісті Діни Рубіної «На Верхній Масловці» (режисер Костянтин Худяков). Герой Миронова – режисер-невдаха, через брак власного житла в Москві тривалий час живе в будинку у великої (і в минулому – популярної) скульпторці Ганни Борисівни (героїня Аліси Фрейндліх).

Цікаві образи Євген Миронов створив у фільмах «У колі першому», «Зберігати вічно» (реж. Р. Панфілов, за романом А. В. Солженіцина, 2006) і в «Апостолі» (реж. Ю. Мороз, 2008).

У 2010 році вийшло продовження «Стомлених сонцем» Н.Міхалкова, де Миронов зіграв командира штрафбату. Також у 2010-му році Миронов зіграв у фільмі «Москва, я люблю тебе!».

Євген Миронов з мамою

Євген Миронов зіграв Федора Михайловича Достоєвського в серіалі «Достоєвський», режисера Ст. Хотиненко, який вийшов на екрани 2011 році, до 190-річчя великого письменника.

На підмостках

Крім ролей у кіно, у актора Євгена Миронова чимало чудових робіт на підмостках різних театрів. Выпустившись зі школи-студії МХАТ», працюючи в «Табакерці», Миронов зіграв у таких виставах: «Ревізор» (квартальний, реж. С. Газаров), «Звичайна історія» (Олександр Адуев,1990, реж. О. Табаков), «Пристрасті по Бумбараш» (Бумбараш, 1993, реж. Ст. Машков), та ін

Працював у найбільших театральних проектах: Міжнародній конференції театральних спілок (спектаклі «Орестея» в 1994 і «Гамлет» у 1998, режисера Петера Штайна), спільний проект театру Доннеллана і Московського фестивалю імені А. П. Чехова («Борис Годунов», 2000, режисер Д. Доннелан).

У театрі «Современник», у 1995-му, зіграв Івана Карамазова в постановці Ст. Фокіна «Карамазови і пекло».

В МХТ ім.Чехова Миронов грав у спектаклях «Чайка» (Треплев, режисер О. Єфремов), «Ундіна» (камергер, режисер Н.Скорик), «№13» (Джордж Пігден, 2001, режисер Ст. Машков), «Панове Головльови» (Порфирій Головльов, 2005, режисер Кирило Серебренніков)

У 2006 році Миронов заснував власну театральну компанію. Виступив продюсером і виконавцем головної ролі у виставі «Figaro. Події одного дня», який поставив для Театральної компанії Євгена Миронова режисер Кирило Серебренніков.

Такий різний Євген Миронов

З 2006-го керує Державним театром націй, бере участь у постановках театру. «Розповіді Шукшина» (2008, режисер Алвіс Херманис), в якому Миронов грає відразу 10 ролей, отримали «Кришталевої Турандот» і «Золоту маску». У 2011 Театр націй представив російській та італійській публіці «Калігулу» (режисер Эймунтас Някрошюс) з Євгеном Мироновим у головній ролі.

Нагороди Євгенія Миронова

Крім перерахованих вище нагород актора, слід зазначити також: звання Заслуженого артиста Росії (1996), звання Народного артиста РФ (2006 р.), 5 премій «Ніка» (кращі чоловічі ролі у фільмах «Ліміту» — 1994, «Мусульманин» — 1995, «У серпні 44-го» — 2001, «Космос як передчуття» — 2005, «Стомлені сонцем-2» — 2011), і багато інших.

Громадська діяльність

Актор займається також громадською діяльністю. З 2004 року входить до ради по культурі і мистецтву РФ. Один з організаторів фестивалю TERRITORIЯ. Творець 2 театральних фондів.

Євген Миронов у «Вечірньому Урганте»

Сімейне положення

Актор неодружений. Дітей немає.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: