Ім’я: Євген Леонов

Дата народження: 2 вересня 1926 р.

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 29 січня 1994 р. (67 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Євгена Леонова

Дитинство і родина Євгена Леонова

Женя народився і жив в самій рядовий сім’ї у комунальній московській квартирі разом з батьками та старшим братом. Мама була домогосподаркою, виховувала дітей і вела додому, а батько працював на авіаційному заводі в посаді інженера. Сім’я була гостинною, і в їхній квартирі постійно хтось гостював із близьких чи далеких родичів.

Мама була дуже простою жінкою, але товариською, доброю і веселою. Вона багато читала синам, а батько – розповідав про героїчних льотчиків, літаках і конструкторах. Сини мріяли, що виростуть і підуть в авіацію, теж будуть літати.

У п’ятому класі Женя почав відвідувати драматичний гурток, де діти самостійно написали сценарій і готували виступ. Не дивлячись на те, що цей виступ не відбулося, заняття в гуртку назавжди заронили в душі майбутнього актора любов до сцени.

Євген Леонов в молодості

Коли почалася війна, батьки і старший брат Євгена працювали на авіазаводі. Закінчивши семирічку, Леонов, як всі члени сім’ї, відправився працювати на цей же завод, а восени став студентом авіаційного технікуму. Там він теж став активним учасником самодіяльності, за що в черговий раз отримав прізвисько «наш артист».

Навчаючись на 3-му курсі, молодий чоловік зважився спробувати щастя і відправився в Московську Театральну Студію. Нею в той час керував Захаров.

Майбутньому знаменитому артистові довелося прочитати все, що тільки він знав, що його прийняли, хоч і не відразу. Він створював враження сірого і необтесаного людини, крім того хлопець був повненький, з великою головою і повними губами.

Загальне враження про нього спочатку склалося не найсприятливіший. Але його все ж, взяли, та Євген почав захоплено займатися, пропадаючи в Студії часом до дванадцяти годин ночі. Курс, де він навчався, вів Гончаров.

Початок кар’єри актора Євгенія Леонова

У 1947-му актор закінчив навчання і одразу опинився в трупі театру Дзержинського району, який невдовзі став театром імені Станіславського. Молодим акторам практично не давали ролей, тільки іноді вони грали в масовках. Леонову не вистачало грошей на життя, і він почав пробуватися в кіно. Серйозних ролей йому не довіряли дуже довго, артист навіть почав думати, що, швидше за все, вибрав не ту професію.

Великі ролі з’явилися тільки в середині п’ятдесятих, причому не тільки в кіно, серйозні ролі йому дали і в театрі. Він зіграв Лариосика у «Дні Турбіних» багато в чому завдяки тому, що режисером призначили Яншина, якого він все життя потім вважав своїм учителем. Яншин ж, хоч і критикував завжди Леонова, називав його своїм найталановитішим учнем.

У 1961-му, після виходу «Смугастого рейсу», артист став знаменитістю. У цієї ексцентричної комедії Леонов зіграв блискуче. З тих пір він став найулюбленішим комедійним героєм мільйонів. Природно, що після такого успіху пропозиції буквально посипалися на Євгена Павловича. Він був так радий, що без розбору погоджувався майже на все. Треба зазначити, що у більшості, все це були комедійні ролі.

Євген Леонов — Самолікування Алкоголем Ситуація змінилася завдяки Фетін, який запропонував акторові знятися в драматичній ролі в його мелодрамі «Донська повість». Завдяки цьому фільму, глядачі побачили, що Леонов здатний грати не тільки в комедіях.

Після цієї ролі його продовжували запрошувати в комедії, але він вже грав персонажів з трагі-комічними характерами. Він знімався у Петра Тодоровського, Ельдара Рязанова і у Георгія Данелія, який вважав Леонова своєрідним талісманом і запрошував зніматися в кожній картині.

Відзначився Євген Павлович і на театральних підмостках, вражаючи глядачів глибокою грою складних характерів. В першу чергу це грандіозний успіх у постановці «Антігона».

У 1969-му Леонов змінив театр, перейшовши в театр Маяковського. Один час він продовжував паралельно працювати в рідному театрі, але потім повністю припинив співпрацю.

У ті роки Леонов озвучив багато популярних мультфільмів, серед яких Вінні Пух – один з найпопулярніших героїв, що став надалі його візитною карткою.

Вважається, що найбільш сильні ролі зіграні актором в сімдесяті роки. Це ролі у кінофільмах «Білоруський вокзал», «Джентльмени удачі», «Велика перерва», «Старший син», «Афоня» та ін. Євген Леонов працював на одному знімальному майданчику з такими зірками радянського кіно, як Леонід Куравльов, Савелій Крамаров, Світлана Крючкова, Олександр Збруєв і багато інших.

Велику кількість ролей у кіно, на думку Гончарова, який керував у той час театром Маяковського, заважали грі на сцені. Довгий час він мирився з тим, що артист розривався між зйомками і грою в театрі, проте після того, як Леонов знявся в рекламі, стався остаточний розрив між ним і актором. Євген Павлович залишив цей театр і почав працювати у Захарова в Ленкомі. Незабаром Захаров зняв його у своєму фільмі «Звичайне диво» у незвичній ролі – ролі короля-тирана.

Євген Леонов — Я — король! Треба відзначити, що далеко не завжди Леонов грав провідні ролі в кіно, але в будь-якої, навіть незначної ролі він був помітний, завдяки тому, що в гру завжди вкладав серце.

У фантастичній комедії з незрозумілою назвою «Кін-дза-дза», яку у вісімдесятих роках зняв Данелія, знову грав Леонов. Спочатку фільм взяли далеко не всі глядачі, не зрозумівши його глибокого сенсу, однак сьогодні він вважається культовим.

У дев’яностих актор у кіно з’являвся рідко, в основному він грав у театрі. Причина була і слабке здоров’я, і в розвалі вітчизняного кінематографа.

Особисте життя Євгена Леонова

Одружився актор пізно, в 31 рік. Він був дуже боязкий з дівчатами. Його майбутня дружина жила в Свердловську, і він з нею познайомився, перебуваючи там на гастролях. Її звали Ванда. Через кілька місяців молоді люди зареєстрували шлюб.

Ванда сподобалась батькам Євгена, а ось родичі дівчини не були раді такому вибору дочки. Вони вважали, що актор – професія несерйозна, однак Ванда була тверда у своєму рішенні. Вже через два роки на світ з’явився Андрій – єдиний син Євгена Павловича.

Актор Євген Леонов з сином Андрієм

У актора був дуже м’який характер, він боявся, що цим зіпсує сина. Леонов міг вилаяти його, але ніколи не карав, хоча той погано вчився в школі.

Андрій Леонов теж став актором, він грає на сцені і знімається в кіно.

Смерть Євгенія Леонова

У актора було хворе серце. У 1988-му році він пережив клінічну смерть і знаходився в комі протягом шістнадцять діб. Йому була зроблена операція шунтування. Леонов зміг відновитися, через чотири місяці після цього він вже репетирував. Однак після перенесеної операції працездатність з-за поганого самопочуття значно знизилася, він став рідше зніматися.

Серце актора раптово зупинилося 29 січня 1994 року. Як сказали лікарі, у нього відірвався тромб. Це сталося ввечері, коли він збирався в театр.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: