Ім’я: Євген Касперський

Дата народження: 4 жовтня 1965 р. (51 рік)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Новоросійськ, РРФСР

Діяльність: програміст

Вага: 92 кг

Зріст: 178 см

Біографія Євгена Касперського

В даний час Євген Касперський є одним з провідних світових фахівців у сфері боротьби з кіберзлочинністю. Його називають грозою комп’ютерних хакерів, а також «людиною, щодня рятує світ». У рейтингу найбагатших і найвпливовіших людей Росії для нього завжди «зроблено» окреме місце. Але що являє собою життя і доля цієї людини?

Євген Касперський - програміст-легенда

Відповідь на це питання відомий лише одиницям. Євген Касперський залишається для багатьох людиною-загадкою. Його ім’я (а точніше його прізвище) чітко асоціюється з комплексом розроблених їм комп’ютерних програм. Але що нам відомо про нього як про людину? Зібрати всі достовірні факти з життя Євгена Касперського ми постараємося сьогодні в рамках даної статті.

Походження Євгена Касперського

Євген з’явився на світ в Новоросійську і став єдиною дитиною в своїй сім’ї. Його батько працював інженером на цегельному заводі, а мама займала там же пост архівного працівника. Багато в чому саме вона визначила всю подальшу долю майбутнього відомого програміста. Як згадує сам Касперський: «Моя мама свого часу швидко помітила, що я люблю математику. І багато книжок з математики підсовувала мені». Кількома роками пізніше саме вона відвела сина в факультативну фізико-математичну школу, а потім (після переїзду в Підмосков’ї) – фізико-математичний інтернат при Московському державному університеті. Тут майбутній програміст осягав ази практичних наук, а також займався самовихованням. Своєрідним результатом всього цього стало надходження в Інститут криптографії, зв’язку та інформатики при військовій академії КДБ. Закінчивши навчання, Касперський пішов служити. Кілька років потому він повернеться додому в чині старшого лейтенанта.

«Головний герой» Євген Касперський

Перші кроки у сфері програмування

Як стверджує офіційна біографія Євгена Касперського, вивчення комп’ютерних вірусів програміст розпочав у 1989 році. Саме в цей період у відомого нині програміста з’явився перший персональний комп’ютер. Однак незабаром з’ясувалося, що заражений ПК. Варто відзначити, що в той період комп’ютерні віруси були ще великою рідкістю. Крім того, в більшості своїй вони були дуже примітивні. Тому впоратися з ними було не так складно.

«Я вилікував свій комп’ютер – не пам’ятаю вже який програмою», — згадує Касперський. – «Але один вірус зберіг на дискеті. Мені було цікаво, як же він працює». Як пізніше з’ясувалося, цим вірусом виявилася програма «Cascade 1704». Розібравшись з її пристроєм,

Касперський написав власну утиліту, призначену для її лікування. Як зазначає сам програміст, все це робилося виключно з цікавості. Проте в НДІ Генштабу ВВС, зацікавилися спонтанної розробкою.

Євген Касперський вміє лікувати комп'ютери

Через деякий час в кабінеті Касперського з’явився один із його тодішніх колег і приніс на дискеті ще один вірус, запропонувавши програмісту написати програму для його усунення. «Я з ним розібрався. Мені стало цікаво – і понеслося, поїхало», — згадував Євген багато років потому.

У 1991 році майбутній відомий програміст поступив на роботу в Центр інформаційний технологій «КАМІ», в якому разом з групою колег продовжив роботу над низкою антивірусних програм. У цієї організації Євген Валентинович пропрацює до 1997 року. Одним з результатів його роботи стане знаменитий Антивірус Касперського.

Визнання та подальша кар’єра Касперського

Незабаром розроблена Касперським програма для захисту комп’ютера від вірусів стала однією з найпопулярніших в Росії і країнах СНД. Критики відзначали високий рівень захисту, а покупці з різних компаній охоче встановлювали новинку на свої комп’ютери. Незабаром Євген Касперський почав роботу над низкою нових версій програми, які також чекав великий успіх.

Євген Касперський має покликання на вищому рівні

Незабаром «Лабораторія Касперського», заснована в 1997 році невеликою групою однодумців, перетворилася у велику компанію з головним офісом в Москві і представництвами в різних куточках світу. Зараз Касперський є одним з провідних світових експертів у сфері захисту від вірусних програм. Він є автором великої кількості статей і публікацій, присвячених проблемі комп’ютерної вірусології.

Крім того, Євген регулярно виступає на різного роду конференціях і семінарах в Росії і за кордоном, розповідаючи слухачам про різних нюансах протистояння кібератакам. Лабораторія Касперського співпрацює з багатьма великими світовими компаніями, а також надає інформаційну підтримку американським, бразильськими, польськими, ізраїльським і російським спецслужбам. Оборот компанії за деякими даними складає понад 650 мільйонів доларів в рік.

У 2012 році Лабораторія Касперського об’єднувала більше двох з половиною тисяч працівників. За свою роботу Євген Валентинович був удостоєний безлічі престижних премій, в тому числі Державної премії РФ (2009) та премії Рунета (2010). У 2012 році американське видання Foreign Policy помістило його на сорокове місце в рейтингу найбільш помітних мислителів року.

Хто такий Касперський?

Особисте життя Євгена Касперського

Легендарний борець з кіберзлочинністю був одружений двічі. Від першого шлюбу з Наталією Касперської (бізнесвумен і співзасновником «Лаборотории Касперського») у нього є двоє дітей. Старший син Максим є студентом географічного факультету МДУ, а молодший – Іван — навчається там же, але вже на відділенні обчислювальної математики і кібернетики.

З колишньою дружиною Євген Касперський підтримує дружні і довірчі відносини. Аж до 2012 року колишнє подружжя залишалися колегами і партнерами по бізнесу.

Про другу дружину програміста відомо лише те, що з нею Касперський познайомився на одному з гірськолижних курортів.

Іван Касперський, син програміста

Викрадення сина Касперського

В квітні 2011 року молодший син мільйонера був викрадений зловмисниками біля однієї зі станцій московського метро. Зловмисники вимагали за його життя 3 мільйони євро, проте в кінцевому підсумку отримали лише значні тюремні терміни. Після п’яти днів ув’язнення Іван був визволений з полону співробітниками правоохоронних органів Москви.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: