Ім’я: Євген Чичваркін

Дата народження: 10 вересня 1974 р. (42 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: російський підприємець

Вага: 90 кг

Зріст: 185 см

Біографія Євгена Чічваркіна

Євген Чичваркін – це талановитий підприємець і просто цікава людина. У середині 2000-х років авторитетний журнал Forbes включив його в число найбагатших бізнесменів Росії, а в 2008-му ще й назвав одним з найбільш ексцентричних і навіжених мільйонерів планети.

Але чим же примітний цей усміхнений «полуленинградец-полумосквич»? Розібратися в тонкощах життєвого шляху засновника мережі магазинів «Евросеть» ми постараємося сьогодні.

Ранні роки, дитинство і родина Чичваркіна

За словами самого Євгена Чічваркіна, «фізично з’явитися на світло» йому довелося в Ленінграді, однак у більшості джерел і донині в якості місця народження часто вказується Москва.

Причина подібної плутанини полягає в тому, що батьки нашого сьогоднішнього героя перевезли його в Москву відразу після народження. У цьому місті він був зареєстрований в компетентних органах; тут же він прожив, фактично, більшу частину свого життя. Батьки майбутнього підприємця були родом з двох найбільших міст Росії, а тому Євген Чичваркін нерідко сам називав себе «полуленинградцем-полумосквичом».

Емігранти путінської Росії. Євген Чичваркін Розвиваючи тему сім’ї, зазначимо, що батьки майбутнього бізнесмена ніяк не були пов’язані з бізнесом і комерцією. Батько нашого сьогоднішнього героя був льотчиком цивільної авіації, а мама працювала інженером-економістом у Міністерстві промисловості і торгівлі (раніше – Міністерство зовнішньої торгівлі СРСР). Говорячи про своє походження, одного разу Євген також зазначив, що його далекі предки ставилися до народу мокшан.

Після закінчення середньої школи, майбутній підприємець надійшов у Державну академію управління. У цьому Вузі він почав вивчати «Економіку управління на автотранспорті». Однак скупий студентської стипендії постійно не вистачало, а тому дуже скоро Євген почав підробляти продавцем на речовому ринку. Тут він зумів поглянути зсередини на світ роздрібної торгівлі, зрозуміти закони «вуличної економіки», а також набути необхідний досвід.

У 1996-му році наш сьогоднішній герой поступив в аспірантуру Державної академії, а паралельно з навчанням почав виношувати плани про створення власного бізнесу.

У квітні 1997-го року наш сьогоднішній герой разом зі своїм приятелем Тимуром Артем’євим створив компанію під назвою «Евросеть», яка згодом стала бурхливо зростати і стрімко розвиватися.

Зростання особистого стану і наступний скандал власника «Евросети»

Перший магазин стільникового рітейлера з’явився в Москві на Ленінському проспекті. У наступні кілька років мережа салонів почала стрімко збільшуватися. Перші точки продажу з’явилися за межами Москви. Через деякий час представництва компанії стали виникати навіть за межами Росії. Рекордним у цьому плані став 2006-й рік, коли всього за дванадцять місяців було утворено 1976 (!) нових салонів.

В кінці дев’яностих – початку двохтисячних років Євген Чичваркін розробив концепцію рекламного просування своєї компанії, яка будувалася на використанні епатажних, неординарних і явно провокаційних маркетингових ходів. Яскравим прикладом є рекламний слоган компанії – «Евросеть – ціни просто …уеть!». Крім того, заслуговують згадки також скандальні PR-акції «Роздягнися за телефон», «Міс груди» і деякі інші. Подібний підхід привернув величезну увагу до компанії «Евросеть» і заклав необхідний базис всіх подальших успіхів.

Скандальна реклама «Евросети»

Мережа салонів стільникового зв’язку стрімко зростала, однак саме в цей момент навколо бізнесу Євгена Чічваркіна почали розпалюватися неабиякі скандали. Все почалося з звинувачень в заниження митних зборів при ввезенні телефонів в Росію. Крім цього, компанія «Евросеть» опинилася в центрі розгляду, пов’язаного зі зникненням її колишнього експедитора Андрія Власкіна, який перед цим був викритий у крадіжці мобільних телефонів. У 2009-му році Чічваркіну було пред’явлено звинувачення за статтею «Викрадення людини».

Повертаючись трохи назад, зазначимо, що ще в 2008-му році Євген Чичваркін активно підтримував всі політичні кампанії Володимира Путіна і Дмитра Медведєва, проте вже кілька років докорінно змінив свої політичні погляди. Причиною тому став тиск з боку офіційних властей, які наполягали на продажу компанії «Евросеть» і нібито вимагали у підприємця гроші.

Так чи інакше, у вересні 2008-го року прибутковий бізнес з продажу мобільних телефонів все-таки був проданий. Чичваркін погодився на запропоновані умови і передав повний пакет акцій інвестиційній групі ANN і підприємцю Олександру Мамуту. Місяць через наш сьогоднішній герой залишив посаду голови компанії «Евросеть», а вже в грудні того ж року вилетів у Лондон.

Євген Чичваркін - власник «Евросети»

У цей період Євген Чичваркін ще перебував у статусі керівника відділення партії «Правое дело», однак згодом фактично перервав свою політичну діяльність у Росії через виїзду за межі країни. Перебуваючи в Лондоні, Чичваркін виступив із звинуваченнями на адресу російського уряду, відзначаючи, що після затримання у його давнього соратника Бориса Левіна був виявлений гепатит С. Крім того, Євген ставив під сумнів випадковість загибелі своєї матері, яка була знайдена мертвою в своїй московській квартирі у квітні 2010-го року.

Євген Чичваркін сьогодні

Донині багато обставини того гучного політичного процесу приховані завісою таємниці. Відомо лише те, що в січні 2011-го року кримінальну справу стосовно Чичваркіна було припинено. Що послужило причиною такого рішення достеменно невідомо.

Цитати Євген Чичваркін В даний час підприємець володіє в Європі прибутковим бізнесом з продажу вин. За словами Євгена Чічваркіна, його повернення в Росію можливо лише при зміні чинного режиму.

Особисте життя Євгена Чічваркіна

Ось вже багато років Євген Чичваркін полягає в шлюб зі своєю давньою подругою – Антоніною. В даний час сім’я проживає в Лондоні і виховує двох дітей – сина Ярослава і дочку Марту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: