Ім’я: Єлизавета Туктамишева

Дата народження: 17 грудня 1996 р. (20 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Глазов, Республіка Удмуртія

Діяльність: фігуристка

Вага: 42 кг

Зріст: 159 см

Біографія Єлизавети Туктамышевой

Дитинство Єлизавети Туктамышевой

Дівчинка Ліза народилася в місті Глазов. З самого дитинства вона була рухливою, енергійної і витривалою. Характером дівчинки тільки дивувалися: впавши, вона ніколи не плакала. Ліза багато часу проводила на гімнастичній стінці. Будучи зовсім маленькою, могла підтягнутися сім разів. У п’ятирічному віці Єлизавету записали в секцію фігурного катання.

Тренером, а потім і близьким людиною, для дівчинки стала Веретенникова. Дуже скоро Ліза почала робити успіхи і стала кращою в групі. Тоді і тренер, і батьки юної спортсменки зрозуміли, що майбутнє її повинно бути пов’язане з професійним спортом.

Коли Єлизаветі було десять, вона виступала на «Кубку Мішина» в Білгороді. Талановиту дівчинку не міг не помітити сам засновник змагань, адже вона була тією, хто зайняв перше місце. Він відразу запропонував їй стажування в Санкт-Петербурзі. Природно, що пропозицію тут же було прийнято.

Фігуристка Ліза Туктамишева - молоде дарування

З цього моменту почалися поїздки в Пітер. Ліза зі своєю наставницею і тренером Веретенниковою кожні два тижні їздили туди з метою коригування техніки. Веретенникова завжди була поруч з дівчинкою, одночасно вивчаючи передову методику Мішина. Так тривало п’ять років, поки родина не переїхала в Пітер.

Єлизавета Туктамишева у великому фігурному катанні

Мішин, бачачи як дівчинка намагається, яка вона працездатна і відповідальна, намагався зі свого боку надавати їй будь-яку підтримку, навіть фінансову. Допомога в переїзді і забезпеченні житлом Лізи, її мами і сестри, а так само Веретенниковою, була надана фондом «Олімпійські надії». Але якщо б не Мішин, цього переїзду не було б. Лізину молодша сестра Женя теж займалася фігурним катанням, а зараз серйозно захопилася танцями. «Троїсту» співпраця швидко принесло плоди, хоча на медалях ні Мішин, ні Веретенникова не наполягали.

Єлизавета за характером була безконфліктною, усміхненим і доброю дитиною. За її словами хореографа, працювати з нею одне задоволення. Займаючись фігурним катанням, Туктамишева заочно вступила в испаноговорящий ліцей.

Єлизавета Туктамишева Набір потрійних стрибків вона подужала вже в дванадцять років і виконувала їх просто блискуче. Починаючи з 2009 року, срібні та бронзові медалі слідували одна за одною. Із-за існуючих обмежень за віком, Ліза могла бути допущена до міжнародних змагань тільки з 2010 року. Дебютним і відразу переможним виходом на лід виявився виступ на етапі Гран-Прі. У фіналі Єлизавету обійшла тільки Сотникова з її команди.

Вперше у «дорослій лізі» Туктамишева виступила на турнірі «Japan Open», де здобула перемогу.

У 2012 році, коли юної Лізі виповнилося п’ятнадцять років, Перші юнацькі Олімпійські ігри закінчилися для неї впевненою перемогою.

Єлизавета Туктамишева про майбутньому сезоні Оксана Домніна, говорячи про Туктамышевой, зазначила, що робота з Мішиним їй однозначно пішла на користь. Поки видно з рухів, що вона все-таки ще дитина. Хотілося б, щоб подорослішавши, Ліза продовжувала б з тією ж легкістю виконувати складні стрибки.

Олександр Горшков вважає, що у Єлизавети чудове катання, і це вселяє великі надії.

Олексій Мішин зазначає, що при порівнянні Лізи з юними суперницями, видно, що її катання стало більш дорослим і жіночним. Притому, що Туктамишева перетворюється в дорослу дівчину, її вміння боротися і її координація рухів залишаються колишніми. Є такі техніки стрибків, при яких складний стрибок можливий лише тоді, коли його виконує тоненька дівчина. Придбавши жіночі форми, вона вже не зможе його виконати. За словами Мішина, техніка стрибків у його групі така, що дозволяє не втрачати спортивну кондицію навіть після значного набору ваги.

Мішин вірить у свою вихованку, в її майбутні перемоги. Вже сьогодні можна стверджувати, що немає на світі дівчини, яку не змогла б перемогти Єлизавета – так вважає її іменитий наставник.

Особисте життя Єлизавети Туктамышевой

Навесні 2011 року в родині Туктамышевых сталося велике горе — помер батько. Ліза дуже важко це переживала. Він був для неї близькою людиною. Свої перемоги вона присвячувала йому, в душі відчуваючи, що тато ніколи не залишить її. Те, що сім’я в тому ж 2011 році переїхала остаточно в Пітер, в сім’ї трохи відволікло, полегшивши горі. Мама з дочками просто змушені були займатися переїздом.

Ліза Туктамишева в 2013 році готувалася до Сочі-2014

Тепер сім’я Лізи – це мама і молодша сестричка, два самих рідних і близьких людини. Мама для неї намагається бути одним, підтримуючи свою талановиту дочку. Вона з дитинства вірила в Лізу, хоча, за її твердженням, не розраховувала, що кар’єра так швидко піде вгору.

У Глазові Лізина мама працювала вчителем. Після переїзду в Санкт-Перебург, знову влаштувалася в школу, допоміг Олексій Мішин. Розуміючи, що Лізі складно багато тренуватися і часто перебувати далеко від дому, вона ніколи не намагалася забрати дівчинку з секції. Сама ж Ліза скаржитися не звикла, це не в її правилах. Як би важко їй не було, вона все тримає в собі, продовжуючи наполегливо тренуватися. Мама каже, що це у неї з дитинства, навіть в грудному віці Єлизавета не плакала, хоча й могла розридатися, коли її починали жаліти.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: