Ім’я: Єгор Гайдар

Дата народження: 19 березня 1956 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 16 грудня 2009 р. (53 роки)

Діяльність: економіст, політичний діяч

Біографія Єгора Гайдара

Дитинство і родина Єгора Гайдара

У 1956 році в сім’ї військового кореспондента Тимура Гайдара і його дружини Аріадни Бажовой народився син — Єгор Гайдар. Дідусями Єгора і по батьківській, і по материнській лінії були відомі радянські письменники Аркадій Гайдар і Павло Бажов.

З 1962 року хлопчик жив разом з батьками на Кубі. В їх кубинському домі бували Рауль Кастро і Ернесто Че Гевара.

З 1966 року деякий час Єгор жив з батьками в Югославії. Саме в Югославії десятирічний хлопчик зацікавився економічними проблемами.

У шкільні роки Єгор серйозно захоплювався шахами, брав участь у юнацьких змаганнях.

На Єгора Гайдара малювали карикатури

Закінчивши середню школу із золотою медаллю Єгор Гайдар надходить в МГУ на економічний факультет. Це відбулося в 1973 році, а через п’ять років Гайдар закінчив навчання в університеті, отримав червоний диплом і продовжив навчання в аспірантурі.

Початок трудової діяльності Єгора Гайдара

Захистивши кандидатську дисертацію в 1980 році, Єгор Гайдар починає працювати у Всесоюзному НДІ системних досліджень. Гайдар і його колеги розробляють проекти економічних перетворень в країні. Через три роки Гайдар знайомиться з Анатолієм Чубайсом, економістом з Ленінграда, так само хотіли реформувати економіку СРСР.

Проектів Гайдара в той період не судилося здійснитися. Побудова ринкової економіки в умовах соціалізму не вписувалося в рамки існуючих реалій.

У 1986 році група, в якій працює Гайдар готує аналітичні матеріали для керівництва СРСР.

Егоп Гайдар — Останнє інтерв’ю На наступний рік Гайдар переходить на роботу в журнал «Комуніст» і очолює відділ економіки.

У 1990 році Гайдар створює Інститут економічної політики, починає працювати в газеті «Правда» і захищає докторську дисертацію.

Єгор Гайдар у великій політиці

Під час путчу 1991 року Гайдар знайомиться з Геннадієм Бурбулісом. Саме Бурбуліс рекомендуетГайдара Єльцину як освіченого економіста, здатного розробити план економічних реформ.

На V З’їзді народних депутатів Росії Єльцин виступає з програмною промовою, економічна частина якої була розроблена групою Гайдара.

11 листопада 1991 року Гайдар стає віце-прем’єром, відповідальним за економічну політику країни. За рік роботи вдалося запустити ринкові механізми, викорінити дефіцит, провести приватизацію житла і валютну реформу. Не менш істотно, що при участі Гайдара вдалося призупинити осетино-інгушський конфлікт.

Роздратування народу і частини верхівки уряду Росії змусили Гайдара подати у відставку 15 грудня 1992 року.

Помер Єгор Гайдар В період боротьби між Верховною Радою Росії і Єльциним Гайдар став на бік останнього і закликав москвичів вийти на захист демократії. Партійна діяльність

У 1993 році Гайдар очолює передвиборчий блок «Вибір Росії». На виборах в держдуму блок займає друге місце за партійними списками, а разом з депутатами, які перемогли в одномандатних округах, стає найбільшою фракцією в Думі.

Гайдар стає міністром економіки і проводить політику, що передбачає скорочення інфляції. У січні 1994 року на знак незгоди з лінією прем’єра Черномирдіна Гайдар подає у відставку. Після відставки Гайдар стає головою партії «Демократичний вибір Росії», але на виборах 1995 року партія не долає п’ятивідсотковий бар’єр.

Особисте життя Єгора Гайдара

Першою дружиною Єгора була Ірина Смирнова. Гайдар одружився у 22 роки ще студентом п’ятого курсу МДУ. Знайомство з майбутньою дружиною відбулося давно — в селі Дунино, куди бабусі вивозили своїх онуків на літній відпочинок. У шлюбі народилося двоє дітей Петя і Маша. Незабаром після народження дівчинки батьки розійшлися. Дітей «поділили»: син залишився з батьком, а донька з матір’ю.

Другою дружиною Єгора Гайдара стала Марія Стругацкая, дочка відомого радянського письменника-фантаста Аркадія Стругацького. Для Марії це теж був другий шлюб. У нього підростав син Іван. В шлюбі Єгора і Марії народився син Павло.

Єгор Гайдар в останні роки, причини смерті

В останні роки життя Гайдар в основному писав книги і статті з економічних проблем. Його літературно-економічна спадщина налічує не один десяток монографій і публікацій. Виступав Гайдар проти справи ЮКОСА, вважаючи, що уряд, розправившись з компанією, яка завдає економічної шкоди країні.

У 2007 році намагався відрадити офіційні структури США від розміщення системи ПРО в Європі.

Перебуваючи в 2006 році в Дубліні на міжнародній конференції Гайдар був госпіталізований. У нього знайшли важке отруєння. Сам Гайдар вважав, що за цим отруєнням явно стоять люди, які хочуть дискредитувати російську владу.

У день своєї смерті Гайдар зустрічався з А. Чубайсом і Є. Ясиным, обговорював з ними питання розвитку передових технологій в країні. Потім допізна працював над своєю книгою.

Серцевий напад став причиною смерті Єгора Гайдара - Пам'ятник політику

В 9 годин ранку 16 грудня 2009 року в селі Успенському Московської області лікарі констатували смерть реформатора від серцевого нападу.

Відгуки про економічної діяльності Гайдара

Ставлення до будь-реформатору завжди неоднозначне. Як ставилися і ставляться до спадщини Гайдара, можна судити по тих прізвиськ, які йому давали друзі і недруги.

Однодумці прозвали Єгора Тимуровича «Залізним Вінні-Пухом». Це прізвисько він отримав у власній партії «Демократичний вибір Росії». Послідовники його економічних поглядів, називали його і реформатором №1.

Націонал-патріоти порівнювали Гайдара з героєм твору його діда, який продав Батьківщину за банку варення і печиво, і прозвали Мальчишом-плохишом.

Депутати держдуми між собою називали Гайдара Чмокер і Упир, натякаючи на нечисту силу, вселившуюся в реформатора №1 Росії. Народне прізвисько було простіше – росіяни називали Гайдара Хрюшею.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: