Ім’я: Яніна Жеймо

Дата народження: 29 травня 1909 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Волковиськ, Білорусія

Дата смерті: 29 грудня 1987 р. (78 років)

Діяльність: радянська кіноактриса

Біографія Яніни Жеймо

Яніна Жеймо — легендарна радянська актриса польського походження. Її триумуом стала роль Попелюшки, яку вона зіграла в 1944 році у віці 37 років

Чудова Яніна Жеймо

Дитинство Яніни Жеймо

Яніна Болеславовна Жеймо народилася 29 травня 1909 року в місті Волочиськ, який на той час входив до складу Російської Імперії, а нині є частиною Гродненської області Білорусії. Батько був поляком, а мати – російської. Батьки були цирковими артистами, Яніна стала їх четвертою дочкою. Отець Болеслав Жеймо був керівником трупи циркових акробатів. Разом з батьками дівчинка з трьох років виступала в цирку – музичним ексцентриком, гімнасткою, наїзницею і балериною, а також давала платні уроки балету учням набагато старше себе.

Яніна Жеймо - Попелюшка радянського кіно

Після тривалої хвороби Болеслав Жеймо помер у 1923 році, і мати залишилася одна з дочками. Працювати в цирку вони більше не могли, оскільки батько був «стрижнем» номери. Сім’я переїхала в Петроград, де почала підкорювати естраду. Яніна зі своєю сестрою Елів навчались грі на ксилофонах і разом з матір’ю створили музичну трупу «Тріо Жеймо». Їхній номер «Музичні ексцентрики» мав великий успіх у глядачів.

Про цей період свого життя Яніна Жеймо писала: «Дивно, до 14 років я росла нормально, а потім… Я впевнена що мій ріст зупинився із-за того що мені доводилося носити важкі ксилофони на голові, я так їх носила щоб руки не втомлювалися».

Дебют Яніни Жеймо в кіно

У 1924 році Яніна надійшла на ленінградський кинокомбинат «Фабрика ексцентричного кіноактора», де займалася в акторській студії під керівництвом режисерів Леоніда Трауберга і Григорія Козинцева. На той момент її акторський стаж становив 12 років – значно більше, ніж у своїх керівників, ніж вона занурила їх у шок.

Кумири. Яніна Жеймо В 1925 Яніна Жеймо дебютувала в кіно у фільмі «Ведмедики проти Юденича» в ролі Мишки. На зйомках фільму вона познайомилася з актором Андрієм Костричкиным, який став її першим чоловіком. У шлюбі у них народилася дочка, названа на честь мами Яніною. Однак шлюб незабаром розпався.

У 1926 роки Жеймо зіграла головну роль в комедії режисерів Козинцева і Трауберга «Братик».

Яніна Жеймо у фільмі «22 нещастя» . 1930 рік

У 1929 році Яніна Жеймо закінчила ФЕКС — місце, де «робили» «ексцентричних» акторів. Тридцяті роки стали найбільш щасливим періодом у творчості актриси, режисери активно запрошували її зніматися. У 1934 році їй дісталася головна роль школярки в картині «Розбудіть Оленку».

Після виходу фільму «Подруги», де актриса зіграла роль Асі на прізвисько Ґудзик, захоплені глядачі завалили кіностудію листами, на яких було вказано невигадливий адреса: «Ленфільм, Гудзику». Шанувальники натовпами ходили за нею.

Кадр їх фільму «Гарячі дні». 1935 рік

1938 рік виявився невдалим для Яніни Жеймо. Вона знялася в невеликій ролі лише в одному фільмі, а два інших фільму з її участю були припинені. За то в цьому році актриса зустріла свою нову любов — режисера Йосипа Хейфіца, який став її другим чоловіком. У них народився син Юлій, згодом став кінооператором.

1 лютого 1939 року Яніна Жеймо була нагороджена орденом «Знак Пошани», за роль Асі у фільмі «Подруги».

Яніна Жеймо з дітьми

Яніна Жеймо в блокаду

Волею долі в Ленінграді на початку війни залишилася тільки Яніна: діти і чоловік були в евакуації в Ташкенті. Поїхати разом з ними вона не змогла — сильно захворіла сестра Еля. Пізніше, коли блокадне кільце замкнулося, її не раз хотіли вивезти на літаку – вона відмовлялася, вважаючи, що це не по-товариськи.

Бойовий киносборник №12. 1942 рік

Одного разу після виступу перед червоноармійцями її запитали, чому вона не поїхала. «Але ж має ж хтось захищати місто!»- такий був її відповідь. Зал вибухнув реготом . Сміялися не зло, розуміючи, що в грудях казкової Яніни Жеймо б’ється відважне серце.

Тендітна, змарніла Попелюшка у валянках, в кожусі і з гвинтівкою на плечі допомагала наблизити перемогу — несла нічні чергування, ставши частиною винищувального батальйону. У найважчі блокадні дні вона продовжувала виступати перед пораненими в госпіталях, грала в агітаційних фільмах юних дівчат, як і інші ленінградці, отримуючи 125 грам хліба. Звичайно, було смертельно важко, але вголос вона жартувала: «Гітлер зробив одну добру справу – я схудла».

Кадр з фільму «Два бійці». 1943 рік

Тільки в 1942 році Яніна змогла евакуюватися в Ташкент. Проте зустріч з чоловіком опинилася нерадісним. Ешелони бомбили, вони довго стояли. Яніна добиралася 2 місяці. Тим часом в Ташкент прийшло повідомлення про те, що тихвинський ешелон з артистами розбомбили, і Жейно загинула.

Кадр з кінозбірника «Білоруські новели». 1943 рік

Вважаючи себе вільним людиною, Йосип Хейфіц одружився. Яніна не змогла пробачити чоловікові зраду і пішла від нього, а пізніше від образи тяжко захворіла. Перебуваючи в депресії, вона не розуміла, де знаходиться і не впізнавала своїх знайомих. В цей важкий період її підтримали доктора і її давній приятель, режисер Леонід Жано, за якого вона потім вийшла заміж.

Останні роботи Яніни Жеймо, Попелюшка

Оговтавшись від особистої трагедії, Яніна Жеймо продовжила акторську діяльність. У 1944 році вона приступила до зйомок у фільмі-казці «Попелюшка», де виконала головну роль. “Попелюшка“ принесла актрисі нову хвилю популярності. Картина вийшла в 1947 році і мала величезний успіх.

Яніна Жеймо — Попелюшка 1947 Після «Попелюшки» Жеймо займалася дубляжем вітчизняних мультфільмів і зарубіжних фільмів. Голосом Яніни говорили Софі Лорен, Джульєтта Мазіна і Герда з «Снігової королеви».

Особисте життя Яніни Жеймо, особисте життя

Свою останню роль Жеймо зіграла у фільмі «Два друга» в 1954 році. Через три роки вона разом з чоловіком і сином переїхала у Польщу. Дочка, яка вже мала свою сім’ю, вирішила залишитися в Москві.

Разом з чоловіком Яніна оселилася у Варшаві, де прожила наступні тридцять років свого життя. Вона вивчила польську мову, була знайома з істориком кіно і кінокритиком Єжи Теплицем, який кілька разів намагався умовити її повернутися до зйомок, але ці пропозиції актриса відхилила.

Померла Яніна Жеймо 29 грудня 1987 року і була похована в Москві на Востряковському кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: