Ім’я: Яків Кучеревський

Дата народження: 3 листопада 1975 р. (41 рік)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: смт Новотроїцьке, Херсонська область, УРСР

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 173 см

Біографія Якова Кучеревського

Яків Кучеревський — заслужений артист України, актор театру і кіно. Один із найбільш затребуваних акторів в країні. Служить в Одеському музично-драматичному театрі.

Знаменитий український актор Яків Кучеревський

Дитинство

Біографія актора починається в селищі Новотроїцьке Херсонської області, «там, де самі смачні кавуни і міцні хлопці», як говорить сам Яків. Ріс він серед хуліганів і гопників, і це оточення диктувала свої закони. Яша думав, що виросте або міліціонером, або автогонщиком. Він не мріяв про акторську кар’єру і уявлення про свою майбутню професію мав досить поверхневе.

«Пам’ятаю, вчителі в школі не могли мене переговорити, тоді за поведінку мене вигнали, і я перейшов у нову школу, а там мене втягнули в місцевий КВК», – згадував про перші кроки на сцені Яків. Пізніше хтось з викладачів Яші порадив йому поступити в театральний вуз і навіть приніс газету з оголошенням про прийом, але Яків вирішив почекати з надходженням, побачивши, що конкурс становить десять осіб на місце.

Яків Кучеревський в передачі «Звана гість» Тим не менше, відразу після школи Яків потрапив у Дніпропетровське театральне училище. Примітно, що майбутній артист театру до свого вступу в коледж жодного разу не був на цій виставі – ні глядачем, ні тим більше актором, як діяти і що робити на іспиті — не знав. Йому сказали: «Потрібно розповісти вірш, заспівати пісню, станцювати і щось ще зробити».

На Україні Якова Кучеревського знають і люблять

Згадуючи своє надходження, Кучеревський говорив, що відразу отримав би «Ківіна» за свою імпровізацію. Несподівано для самого себе Яша отримав найвищий бал, що набагато перевершує прохідний. Спочатку потрапив у групу, у якій постійно змінювалися педагоги. До кінця першого курсу, майже нічого корисного для себе не отримавши, вирішив піти в армію. Міг би й залишитися, і цілком законно, але вирішив, що кожен справжній чоловік повинен пройти через цю школу життя.

Яків Кучеревський навчався в Дніпропетровському театральному училищі

Навіть в армії Яша встигав грати в КВК і завойовувати брати призи: у Бердянську їх програма взяла приз глядацьких симпатій, який на наступний день хлопці благополучно пропили. «Ну, тому що в армії все робиться так», – сміючись, зауважив актор в одному з інтерв’ю.

Відгулявши дембель, Яків вирішив продовжити навчання. Дізнавшись, що групу набирає Неллі Михайлівна Пинська, пішов знову на перший курс, щоб потрапити до прославленого педагога. Згодом він став одним з кращих учнів Нелі Михайлівни, яка відразу помітила особливу харизму і дивовижну пластику Кучеревського. Сам актор з великою вдячністю згадував роки навчання у Пінської: «Спасибі велике за серйозну школу, спасибі Нелі Михайлівні за те, що з „гопника з підворіття“» зробила мене тим, ким я сьогодні є».

Кадр з фільму «Одружити Казанову»

Під час роботи над дипломним спектаклем йому запропонували роботу в Одеському музично-драматичному театрі імені Ст. Васылько, а точніше — забрали «з ногами і руками», оскільки вже під час навчання Кучеревський відрізнявся переконливістю, шаленим темпераментом і здатністю смішити публіку до сліз.

Акторська кар’єра

Для Кучеревського театр став по-справжньому другим домом. Багато разів йому пропонували перебратися до Києва і навіть Москви, але Яків відмовлявся — він не був готовий покинути Південну Пальміру. «Люди бачать те, чим славний Український театр ансамбль. Ми дійсно команда, сім’я… не хочеться нікуди їхати… це ж Одеса! Тут тепло, сонячно, весело, тут море, тут столиця гумору… Тут живуть нормальні адекватні люди», – говорив він. Згодом театр, в якому й донині служить Яків, став академічним, а сам актор отримав звання заслуженого.

Найбільшу популярність серед вистав його участю отримали «Один» по п’єсі Беккета, «Дія без слів» (Яків грав там головну роль), «Ледіс найт», «Ерміна» і «Надто одружений таксист».

Яків Кучеренко і його дружина Ольга служать в одному театрі

Дебютною роботою Якова в кіно стала комедійна роль у фільмі Кіри Муратової «Чеховські мотиви» (2002). А далі одна за одною пішли роботи в серіалах, які і зробили Якова відомим на весь російськомовний світ: гучна «Ліквідація» Сергія Урсуляка, «Сильніше вогню», «Бабло», «Життя і пригоди Мишка Япончика», кілька серіалів про спецагента Синдбада, де Яків виконав роль капітана Неверова.

Кадр з комедії «Бабло» (2011 рік)

У багатьох картинах Яків грав міліціонера або поліцейського, тим самим наполовину виконавши дитячу мрію. Наприклад, у 2014 році на НТВ вийшов детективний серіал «Курортна поліція», де крім Кучеревського у фільмі знімалися Андрій Стоянов, Юрій Кузнєцов, Валентин Смирницький та Еммануїл Віторган.

Яків Кучеревський в серіалі «Курортна поліція»

Особисте життя Якова Кучеревського

Яків Кучеревський одружений на актрисі Ользі Петровської, яка працює в тому ж театрі, що і Яків. Хоча познайомилися вони, якщо вірити Кучеревському, випадково, на вулиці, а зовсім не в театрі. Зустрівши близько п’яти місяців, стали жити разом. У листопаді 2001 року в них народився син Платон, а через чотирнадцять років — донька Дарина.

Яків Кучеревський з дружиною і сином

Яків Кучеревський зараз

Поки його дружина перебувала в декреті з довгоочікуваною донечкою, Яків продовжував активно грати у рідному театрі і зніматися у фільмах. В кінці 2016 року відбулася прем’єра військової драми «28 панфіловців», яка розповідала про подвиг бійців 316-ї стрілецької дивізії під командуванням генерала В. В. Панфілова. Якову Кучеревському дісталася роль сержанта Добробабина. Разом з ним над картиною працювали Олексій Морозов (політрук Клочков), Олександр Устюгов (рядовий Москаленко), Олег Федоров (старшина Шемякін) та інші.

«28 панфіловців»: Яків Кучеревський у ролі Івана Добробабина

Трохи раніше, влітку 2016 року, актор отримав головну роль в українсько-турецькому серіалі про любов «Схід – Захід». Разом з ним на майданчику працювали Аднан Коч і Євгенія Лоза.

У 2016 Яків Кучеревський працював в серіалі «Схід–Захід»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: