Ім’я: Яак Йоала

Дата народження: 26 червня 1950 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Вільянді, Естонська РСР

Дата смерті: 25 вересня 2014 р. (64 роки)

Діяльність: співак, музикант-мультиінструменталіст

Вага: 72 кг

Зріст: 170 см

Біографія Яака Йоал

Яак Йоала – це один з найвідоміших радянських співаків покоління вісімдесятих. В той період він був справжньою зіркою. Його концерти збирали тисячі глядачів, а пластинки розпродавалися мільйонними тиражами. Колись ім’я цього талановитого естонської виконавця було відомо в усіх куточках СРСР, проте через багато років він, немов би загубився в минулому. Але як же все-таки складалася доля цього неординарного співака? Чим займався відомий музикант після відходу зі сцени? І як протікає його життя сьогодні? Дізнатися це, а також простежити за перебігом кар’єри нашого сьогоднішнього героя ми спробуємо прямо зараз.

Дитинство і родина Яака Йоал

Яак Арнович Йоала з’явився на світ 26 червня 1950 року в невеликому естонському містечку Вільянді. Його батьки були музикантами, а тому з самого дитинства музика була невід’ємною частиною життя молодого хлопця. Вже з п’ятирічного віку він навчався грі на флейті та фортепіано. Багато уроки проводилися під чуйним керівництвом його матері. Талановита жінка працювала музикознавцем у Державній філармонії радянської Естонії.

Перші пісні Яака Йоал

Пластинки Яака Йоал були популярні за часів Радянського Союзу

Проте класична музика захоплювала молодого хлопця значно менше, ніж популярний у ті роки рок-н-рол. Вся справа в тому, що вже в ті роки пластинки західних виконавців найчастіше були в Естонії у вільному продажу. Тому Бітлз, Rolling Stones завжди залишалися для молодого хлопця предметом для наслідування.

У підлітковому віці Яак Йоала вступив у Талліннське музичне училище, однак навчання тут так і не закінчив. Причиною тому стала давня любов до музики в стилі рок-н-рол. Часто нехтуючи навчальними заняттями, наш сьогоднішній герой виступав з різними естонськими ансамблями в якості соліста і бас-гітариста. У цей же період були зроблені його перші записи для талліннського радіо. Однак подібний успіх обрадував далеко не всіх. «Капіталістична» музика, а точніше відмова залишити рок-н-рол стали причиною для відрахування Яака з Талліннського музичного училища. Відразу після цього наш сьогоднішній герой був покликаний в армію.

Під час строкової служби Йоала виступав у складі армійського ансамблю, але грав тут все-таки більше «ідеологічно правильну» музику. Разом з музичним колективом своєї військової роти він часто гастролював по Естонії та інших країн Прибалтики, виступаючи в різних військових частинах з невеликими концертами.

Яак Йоала «Підберу музику» Пісня року — 1979 Після демобілізації Яак Йоала знову повернувся до виступів у складі своїх колишніх «рок-н-рольних груп. У сімдесяті роки, виконувана їм музика стала трохи м’якше, а тому вже дуже скоро талановитий естонський хлопець зумів не тільки виступити, але і перемогти на конкурсі комсомольської пісні. Всього рік потому в його кар’єрі стався ще один важливий успіх – перемога на республіканському фестивалі молодих артистів естради.

В даному контексті варто звернути увагу наших читачів на той цікавий факт, що в сімдесяті роки артист активно виступав як соліст з групами «Radar» і «Lainer». Однак, незважаючи на це обставина, найбільших успіхів Яак Йоала домагався все-таки в якості сольного виконавця. Так в його особистій колекції з’явилися багато престижні нагороди, серед яких найбільш значущим був приз Сопотського музичного фестивалю. Перемога на міжнародному конкурсі в Польщі відкрила естонському хлопцеві двері у світ радянської естради. На нього звернули увагу відомі композитори, а тому вже дуже скоро в його репертуарі стали з’являтися справжні хіти.

Зоряний шлях співака Яака Йоал

У другій половині сімдесятих років наш сьогоднішній герой виконував переважно пісні Давида Тухманова, Раймонда Паулса, Олександра Зацепіна. Саме їх композиції принесли естонцю перший успіх.

У 1979-му році на екрани вийшов фільм «31 червня», велика частина композицій для якого була записана Яаком Йоалой. Згодом дані пісні кілька разів прозвучали в ефірі центрального телебачення СРСР. В цей момент до співака з Естонії прийшла всесоюзна слава.

Яак Йоала — Я тебе малюю У вісімдесяті роки артист почав часто гастролювати, а також брати участь у різних телепередачах. За численними заявками глядачів його виступу часто включали в програму святкових концертів. Вельми примітно, що в цей момент його фірмова «рок-н-рольна» манера виконання стала сприйматися глядачами і визнаними метрами радянської естради виключно позитивно. Його стиль співу називали свіжим, живим і оригінальним. Напевно, саме цей факт і є головним доказом успіху естонської виконавця.

У першій половині вісімдесятих років наш сьогоднішній герой часто ставав лауреатом телефестивалю «Пісня року». Крім того, у певний момент він став часто зніматися в музичних картинах естонського виробництва («Зірки олімпійської регати» «Двійники» та ін).

Наприкінці вісімдесятих років Яак Йоала став рідше з’являтися на телеекранах. Деякий час він ще давав концерти в країнах Прибалтики, однак згодом після розпаду СРСР перестав гастролювати.

Останні роки життя Яака Йоал

Після закінчення естрадної діяльності наш сьогоднішній герой деякий час викладав основи вокалу і гітарної гри в Талліннському музучилищі (з якого колись був відрахований). На початку двохтисячних років Яак Йоала став також займатися розкручуванням і просуванням молодих естонських виконавців, для яких нерідко також складав пісні.

Яак Йоал зараз працює продюсером

Крім цього з 2000-го року талановитий музикант займається захистом авторських прав в рамках Естонського союзу виконавців. Довгий час артист був його керівником, проте згодом відійшов на другі ролі. Нині Яак Йоала є одним з членів правління цієї організації.

Особисте життя Яака Йоал

В житті відомого естонського музиканта було безліч романів, але тільки два шлюбу. Першою дружиною артиста стала дівчина на ім’я Доріс. З нею артист познайомився на зйомках фільму «Дует-дуель». У цьому шлюбі на світ з’явився їхній спільний син Янар.

Другою дружиною Яака стала молода співачка по імені Майре. Роман з нею зав’язалася після того, як артист деякий час співпрацював з естонським хором Тину Кальюсте, солісткою якого вона була.

Смерть Яака Йоал

Артист переніс два серцеві напади, останній відбувся в травні 2011 року. Він був госпіталізований в кардіологічне відділення. Але після проведеного лікування він був виписаний.

Через три роки після госпіталізації, 25 вересня 2014 року артиста зупинилося серце. Влітку йому виповнилося 64 роки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: