Ім’я: В’ячеслав Зайцев

Дата народження: 2 березня 1938 р. (78 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Іваново

Діяльність: художник-модельєр, живописець

Вага: 67 кг

Зріст: 170 см

Біографія В’ячеслава Зайцева

Дитинство майбутнього модельєра проходило у воєнні роки та у типових для того часу, умовах. Батько В’ячеслава пішов на фронт і матері, простий і працьовитої жінки, доводилося ставити на ноги сина одного. Марія Іванівна мріяла про сцену, при цьому була обдарованою людиною. Свої фантазії втілити в життя не вдалося, тому вона прищеплювала інтерес до краси природи, навколишнього світу, читання, народної пісні, В’ячеславу.

У 1945 році Слава Зайцев пішов в іванівську середню школу, а в 1952 році продовжив навчання в хіміко-технологічному технікумі. У 1956 році він отримав червоний диплом за спеціальністю «художник текстильного малюнка». Професія була обрана традиційна для Іваново, адже вона гарантувала роботу в столиці ситцю.

Втім, В’ячеслав Зайцев малювати любила з дитинства. А в технікумі відрізнявся не тільки талантом, але і старанністю. Суворі педагоги ставили перед учнями нелегкі завдання. Вони вимагали не лише виразності ліній на тканини і наповненості малюнка, але і «оживання» орнаменту. При цьому, виконуючи завдання, майбутній модельєр постійно задавався питанням, як тканини з його малюнком виглядали б на готових виробах.

Розвивати свої навички і знання Зайців вирішив в Москві – у текстильному інституті. У столиці він приїхав в 1956 році і був зовсім не схожий на місцевих абітурієнтів. Він відрізнявся уявленнями про життя, людей, мистецтві. В’ячеслава відразу взяли на факультет прикладного мистецтва за спеціальністю моделювання одягу. У Москві майбутній модельєр знав, що йому розраховувати треба тільки на себе, тому почав поєднувати роботу з навчанням. А в хвилини вільного часу ходив на виставки, в театри і музеї.

В'ячеслав Зайцев зі своїми моделями

У вузі В’ячеслав Зайцев збагнув не тільки майстерність прикладного текстильного мистецтва як професійний каліграф, але і вивчив малюнок як основу графіки. До того ж він копіював старих західних і російських майстрів, малював античність і єгипетські фрески, а так само середньовічні орнаменти і перську мініатюру. Це і використав під час роботи над першими моделями.

Вже в інституті В’ячеслав виступав в ролі модельєра і демонстратора одягу одночасно. Нерідко незвичними речами по силуету і поєднанню кольорів шокував однокурсників і викладачів. Пізніше такий стиль почав входити в моду.

Під пильну увагу Зайцево потрапило російське народне мистецтво. Модельєр їздив по древнім містам і вивчав суть мистецтва: пропорції, поєднанню кольорів, ритм, груба людяність і мажорність колористичного ладу.

Мізерні 50-е

У 50-ті роки минулого століття всі художники мали убоге уявлення і світовій моді. Необхідну інформацію черпали в зарубіжних журналах. Видання отримала на заняттях у Театральній бібліотеці. Саме під час них Зайців познайомився з іменитими майстрами моди. Його вразили Поль Пуаре, Габріель Шанель, Крістіан Діор.

В основу диплома В’ячеслав Зайцев хотів покласти нарядний одяг. Але модельєрові віддали жіночі ділові костюми. Зі своїм завданням випускник впорався на відмінно.

Московський текстильний інститут В’ячеслав закінчив в 1962 році і потрапив за розподілом до місто Бабушкін на Експериментально-технічну швейну фабрику Мособлсовнархоза. Його призначили художнім керівником. Відразу ж модельєр почав створювати колекцію одягу для працівниць області та села. Крій і колірне рішення почали руйнувати стереотипи про образі трудівниць, і після обговорень моделі були відкинуті. Але лінію пізніше опублікували в журналі «Парі матч» разом зі статтею під назвою «Він диктує моду Москві».

Перший ведучий Модного вироку

У 1965 році за статтею Марк Боан і П’єр Карден розшукали В’ячеслава Зайцева. А до зустрічі модельєр добре себе проявив, і його запросили на посаду художнього керівника експериментально-технічного цеху Загальносоюзного Будинку моделей одягу в Москві. Паризькі кутюр’є ознайомилися з творчістю російського колеги визнали його професіоналом. В результаті була опублікована стаття «Королі моди» у виданні «Women Wear Daily».

У Будинку моделей одягу Зайцев працював 13 років і завершив там кар’єру як заступник художнього керівника. За дюжину років модельєр виконав величезну роботу зі створення сезонних колекцій для підприємств легкої промисловості союзу і країн РЕВ. Група художників під керівництвом Зайцева враховували і рівень промисловості, і якість тканин, і клімат регіонів, і вік споживачів.

А паралельно В’ячеслав Зайцев працював над авторськими моделями. У 1965-1968 роках демонстрували знамениту «Руську серію», в 1976 році колекції з іванівських ситцев, а так само зведені колекції в США, Японії, Канаді, Франції, Югославії та Італії. Правда, всі покази проходили без участі самого модельєра.

«Червоний Діор»

У цей час за кордоном В’ячеслава Зайцева сприймали як лідера радянської моди, його прозвали в західній пресі «Червоним Діором». У 1974 році за версією чехословацького видання «Кветі» в «Огляді моди за 100 років» Зайців зайняв почесне місце в галереї портретів видатних художників моди. Його ім’я стояло нарівні з Полем Пуаре, Габріель Шанель, Фредеріком Ворт і Крістіан Діор.

В’ячеслав Зайцев на відео Будинок моделей модельєр залишив тому, що при системі багатоступеневих радою, держстандарту та індустрії моди, авторський задум спотворюється, моделі застарівають у виробництві, не дійшовши до споживача.

В’ячеслав Зайцев почав займатися просвітництвом, залучати людей до естетики одягу, писати, виступати і влаштовувати покази моделей, привертаючи уваги до проблем моди.

До речі, ще у 1969 році після перегляду моделей одягу Зайцева для жінок в Нью-Йоркському музеї модельєрові запропонували відкритті модні магазини художника у всіх країнах. Пропозиція отвергнули чиновники.

У 1970 році художник починає співпрацювати з популярними артистами естради і театру. Це Муслім Магомаєв, Тамара Синявська, Йосип Кобзон, Едіта П’єха, Олександр Стрельченко, Алла Пугачова, Людмила Зикіна, Філіп Кіркоров, «Машина часу», «На-на» та інші.

Після Будинку моделей одяг Зайцев перейшов на фабрику індпошиву і став працювати над асортиментом нового Будинку моди, художнім керівником якого він став у 1982 році. Через шість років його обрали директором. Пізніше Будинок моди став першим в країні Будинком Моди європейського стилю і отримав ім’я В’ячеслава Зайцева.

В’ячеслав Зайцев. Весна-літо 2012 У Будинку моди відкривається перший в Росії професійний театр моди. Театр починає успішно гастролювати по містам світу. У 1996 році Слава Зайцев став президентом ВАТ «Московський Будинок Моди Зайцева». Під його керівництвом починає працювати Лабораторія моди (для перспективних модельєром) та Агентство моделей.

Найбільш відомі колекції модельєра: «1000-річчя Хрещення Русі» у 1987-1988 роках (Париж, Нью-Йорк), «Російські сезони в Парижі» у 1988 році, моделі одягу з європейський тканин в 1988 році (Мюнхен), чоловічі моделі в 1989 році (Флоренція), жіночий одяг з вітчизняних тканин у 1990 році (Токіо).

У Москві, містах Росії і ближнього зарубіжжя в 90-е роки показані колекції «Агонія перебудови», «Ностальгія за красою», «Мрії», «Спогад про майбутнє», «Пробудження», «Чума», «Як молоді ми будемо», «Спокуса», «Подія», «Гортаючи сторінки пам’яті», хутряна колекція «Прозріння», прет-а-порте і від кутюр.

Зараз Слава Зайцев завідує Будинком Моди і моделює одяг для Людмили Путіної, Світлани Медведєвої, провідних російських артистів, спортсменів.

Влітку 2007 року він очолив програму на Першому каналі «Модний вирок», де пропрацював до середини 2009 року.

Родина

В’ячеслав Зайцев був одружений на Марині Володимирівні Зайцевої (шлюб закінчився розлученням).

З сином Єгором

У нього є син Єгор, який теж став дизайнером, а також онуки Маруся і Настя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: