Ім’я: В’ячеслав Тихонов

Дата народження: 8 лютого 1928 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Павловський Посад, Московська обл.

Дата смерті: 4 грудня 2009 р. (81 рік)

Діяльність: радянський і російський актор

Біографія В’ячеслава Тихонова

В’ячеслав Тихонов – це великий актор, який завжди залишиться для мільйонів глядачів втіленням образу першокласного радянського шпигуна. Роль Штірліца принесла акторові величезний успіх, зробивши його справжньою іконою кінематографа СРСР.

Як правило, ведучи мову про творчість В’ячеслава Тихонова, всі згадують саме про його культової ролі в картині «Сімнадцять миттєвостей весни». Однак, незважаючи на це, у фільмографії нашого сьогоднішнього героя можна знайти також безліч інших цікавих ролей. Завдяки ним, В’ячеслав Васильович Тихонов завжди залишиться близький мільйонам шанувальників радянського кіномистецтва.

Ранні роки, дитинство і родина В’ячеслава Тихонова

В’ячеслав Тихонов народився 8 лютого 1928 року в місті павлівському посаді (Московська область). Його батько працював на фабриці, а мама працювала в якості виховательки в дитячому садку.

Спочатку трудову спеціальність обрав для себе і сам В’ячеслав. Після закінчення школи він став відвідувати заняття ремісничого училища, а згодом влаштувався на роботу токарем. У цій якості він пропрацював усю Другу світову війну. Практично цілий день В’ячеслав працював на військовому заводі і лише вечорами дозволяв собі розслабитися в тіні невеликого кінотеатру «Вулкан», який розташовувався по сусідству.

В'ячеслав Тихонов в молодості

У цей період майбутній актор почав серйозно захоплюватися кінематографічним мистецтвом. Героїчні фільми, що складали в ті роки основу кіноіндустрії СРСР, зачаровували і зачаровували молодого хлопця. Саме завдяки їм наш сьогоднішній герой вперше почав мріяти про кар’єру кіноактора.

Він вчився майстерності, намагаючись наслідувати кіногероям минулого. Однак часу для серйозних репетицій практично ніколи не було. А тому дуже багато чого в житті В’ячеслава трималося на ентузіазмі.

У 1945-му році після закінчення бойових дій Тихонов відправився в Москву, де дуже скоро зробив спробу вступити до ВДІКУ. Але на вступних іспитах він з тріском провалився. Отримати заповітний диплом молодому хлопцеві допоміг щасливий випадок. Вся справа в тому, що педагог Вдіку Борис Бібіков просто пожалів В’ячеслава і позапланово прийняв його на свій факультет. Так на радянському небосхилі зійшла одна з найяскравіших зірок кіно.

Зоряний шлях актора В’ячеслава Тихонова, фільмографія

Вперше з’явитися на кіноекрані нашому сьогоднішньому герою довелося в 1948-му році (на другому курсі Вдіку). У фільмі «Молода гвардія» Тихонов зіграв невелику роль і великої популярності, зрозуміло, не знайшов.

В’ячеслав Тихонов — Іволга Наступну роль в кіно молодий актор отримав лише після закінчення Вдіку. У 1950-му році В’ячеслав Тихонов отримав заповітних диплом, а разом з ним також і пропозицію зіграти в картині Володимира Брауна «Мирні дні». Після виходу даної кінострічки зніматися в кіно радянський актор почав значно частіше. Серед його робіт були фільми різних жанрів, однак назви більшості з них навряд чи щось скажуть сучасним читачам.

В тому ж 1950-му році В’ячеслав Тихонов також став грати на сцені Театру-студії кіноактора. На місцевій сцені він виступав протягом семи років, після чого отримав постійну роботу на Кіностудії імені Максима Горького. У цей період наш сьогоднішній герой залишив театр і повністю сконцентрувався на кінематографічних ролях.

У наступні роки В’ячеслав Тихонов зіграв у багатьох чудових фільмах. Серед його найкращих робіт значаться такі картини як «Сімнадцять миттєвостей весни», «Доживемо до понеділка», «Війна і мир», «Справа була в Пенькові», «Білий Бім чорне вухо», «ТАСС уповноважений заявити», а також деякі інші роботи. В’ячеслав Тихонов знімався дуже часто, а тому за п’ятдесят років, відданих радянському кінематографу зумів стати його головною зіркою і живим втіленням. Він грав князів і розвідників, шкільних педагогів і офіцерів КДБ.

Однак кожна роль давалося йому насилу. Ідеологічна машина Радянського союзу часто вставала перешкодою на шляху багатьох починань. Зовнішність актора називали «аристократичної», «неросійської» і «європейської», а тому часто «вибивати» для себе ролі доводилося з величезним трудом.

Помер В’ячеслав Тихонов Проте в потрібний момент на допомогу завжди приходили друзі актора. Він продовжував зніматися і радувати глядачів своїми новими екранними образами.

Згодом більшість із його фільмів було визнано класикою радянського кінематографа. За свою багаторічну працю на ниві кіноіндустрії СРСР В’ячеслав Тихонов отримав безліч престижних нагород. Так, зокрема, в колекції актора є Орден Леніна, Орден Жовтневої революції, Орден Пошани», ордена «За заслуги перед вітчизною» (3 і 4 ступеня), Державна премія СРСР, а також багато інші нагороди. У 1969-му році наш сьогоднішній герой був удостоєний звання Народного артиста РРФСР, а через п’ять років – звання Народного артиста Радянського союзу.

У 2006-му році В’ячеслав Тихонов зіграв роль Бога у фільмі «Андерсен. Життя без любові». Ця екранна робота символічно стала останньою в довгої долі актора.

Хвороба В’ячеслава Тихонова і смерть

У 2007-му році актор почав скаржитися на проблеми з серцем. Йому зробили нескладну операцію, після чого стан здоров’я актора нормалізувався. У 2009-му році у Тихонова почалися проблеми з судинами. Його знову поклали в лікарню, де В’ячеславу Васильовичу була зроблена чергова операція.

Хірургічне втручання пройшло добре, проте через деякий час у актора раптом почалися проблеми з нирками. Лікарі робили все необхідне для порятунку актора, але відсутність належного догляду протягом багатьох років позначалося на здоров’я пацієнта. В певний момент у актора почалися проблеми з легенями, ускладнені багаторічним курінням. В результаті комплексу проблем 4 грудня 2009-го року артист помер.

Особисте життя В’ячеслава Тихонова

В'ячеслав Тихонов з дружиною Нонною Мордюкової

У житті актора було два шлюби. Першою дружиною Тихонова була відома актриса Нонна Мордюкова, з якою наш сьогоднішній герой прожив у шлюбі тринадцять років. В рамках даного союзу на світ з’явився їхній спільний син Володимир, який сорок років передчасно помер (у 1990-му році).

Після розлучення з першою дружиною В’ячеслав Васильович наважився вдруге зв’язати себе узами шлюбу. Другою дружиною актора стала викладачка французької мови Тамара Іванівна. У цьому шлюбі, растянувшемся на сорок два роки, народилася дочка актора Ганна, яка згодом стала кінопродюсером.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: