Ім’я: В’ячеслав Шалевіч

Дата народження: 27 травня 1934 р. (82 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: артист театру і кіно, режисер

Вага: 65 кг

Зріст: 170 см

Біографія В’ячеслава Шалевича

Складне дитинство В’ячеслава Шалевича

В’ячеслав Шалевіч народився Москві. Мати В’ячеслава, Олена Іванівна, на момент знайомства з батьком працювала друкаркою в Міністерстві оборони. А батько майбутнього артиста, Анатолій Іванович, колишній білий офіцер, який пізніше перейшов у НКВС одружився, щоб помститися іншій жінці. Коли мама В’ячеслава Шалевіч дізналася про те, чому чоловік на ній одружився, вона вже була на восьмому місяці вагітності. Тоді Олена Іванівна прийняла сміливе рішення і переїхала в Москву. Там і народився майбутній артист. Свого батька він вперше побачив, коли йому було 38 років. Мама припиняла всі спроби колишнього чоловіка побачити сина.

В'ячеслав Шалевіч в дитинстві з мамою

Коли В’ячеславу було всього сім років, почалася Велика Вітчизняна Війна, його евакуювали в дитбудинок під Саратовом, де він прожив до 1943-го, потім його повернули матері.

Шкільні роки В’ячеслава Шалевича

Навчався майбутній артист у середній школі №73 в Москві, потім у школі Метробуду №4. У шкільні роки Шалевіч багато хуліганив. Мама багато працювала і вихованням хлопчика займалася його тітка, яка була завзятою театралкою. Саме ця родичка і прищепила племіннику любов до театру. Також важливим фактором, що вплинув на вибір професії, стала близькість до його будинку театру Вахтангова і Щукінського училища. Він часто відвідував спектаклі, був знайомий з багатьма артистами, пробирався на репетиції.

Щукінське училище

Хлопець вибирав між двома близькими йому захопленнями – акторством і журналістикою. В’ячеслав був великим цінителем літератури, дуже грамотним і начитаним. Закінчивши школу, він подав документи в два Внз одночасно: Щукінське театральне училище і в педінститут на філфак. Вибрав Шалевіч театральне. Туди він вступив з першої спроби. Навчався на курсі режисера Йосипа Матвійовича Рапопорта, також своїм учителем актор називає великого Рубена Симонова.

Третьокурсником Шалевіч вже став грати у постановках театру імені Вахтангова, спочатку – в якості актора масових сцен.

Початок творчого шляху Шалевича в театрі

Шалевіч закінчив «Щуку» в 1958 році. Тоді він без запрошення сам відправився в театр ім. Вахтангова і наполіг на тому, щоб його слухали. Як говориться, «нахабство міста бере». Така наполегливість молодого артиста укупі з талантом зробили свою справу – Шалевіч був прийнятий в трупу. Цікаво, що молодого артиста могли розподілити в місто Норильськ, де збиралися відкрити філіал театру Вахтангова, але це рішення пізніше скасували.

Біжить річка Фото Тетяна Дороніна Олег Єфремов Ст. Шалевіч Три тополі на плющисі — Наталія Муравйова Дебютував Шалевіч з роллю Степана у постановці Рубена Симонова «Неписаний закон». У цьому спектаклі артист працював у парі з актрисою Юлією Борисової, яку він сам називає своєю ідеальною партнеркою по сцені. Пізніше з Борисової В’ячеслав Анатолійович зіграв ще в кількох спектаклях: «Втрачений син», «Без вини винні» та ін

Кінороботи Шалевича, фільмографія

Зніматися в кіно Шалевіч почав на 4-му курсі. Першою його роллю на кіноекрані став Швабрин в «Капітанської дочці» (1958) режисера Володимира Каплуновского. Олег Стриженов зіграв у цій стрічці протагоніста Гриньова. Актори були дуже схожі зовні, що викликало сумніви режисера при підборі виконавців на протилежні ролі, тому проби Шалевича опинилися під загрозою. Але пізніше це подібність було визнано вигідним, так як всі акценти переносилися на відмінності в характерах зображуваних персонажів.

У 1959-му у Шалевича була роль у фільмі «Врятоване покоління», який зняв режисер Георгій Побєдоносцев. У 1961-му артист зіграв головну роль – льотчика-випробувача в науково-популярній художній стрічці режисера Микити Курьохіна «Бар’єр невідомості».

Потім були ролі Стена в стрічці «Тепер нехай йде» (режисер – Сергій Алексєєв, 1963) та Волошина в спортивному фільмі «Срібний тренер» (режисер – Віктор Івченко, 1963).

У 1964-му Шалевіч зіграв одну зі своїх найвідоміших ролей – капітана команди «Ракета» Анатолія Дуганова, — у стрічці «Хокеїсти» (режисер – Рафаїл Гольдін). Що цікаво, до участі в зйомках артист жодного разу не катався на ковзанах. Цей образ художник приніс всесоюзну славу.

В'ячеслав Шалевіч став відомий на всю країну завдяки роботі в театрі і в кіно

У 1967-му актор грає ще одного антагоніста – Григорія, чоловіка-тирана головної героїні Нюри у стрічці Тетяни Ліознової «Три тополі на Плющисі».

У 1968-му Шалевіч грає Якова Блюмкіна в історичній картині «Шосте липня», режисера Юлія Карасика.

У 1970-му артист виконав у фільмі «Червона площа» роль начдива Миколи Кутасова. У 1973 знімався в легендарному багатосерійному фільмі «Сімнадцять миттєвостей весни» режисера Тетяни Ліознової. В епопеї Ліознової артист грає роль Аллена Даллеса, керівника американських розвідувальних служб, у якого був реальний прототип

У 70 -80-х роках артист створив ряд яскравих персонажів як позитивного, так і негативного складу.

У 90-х артист знімався мало. У 2000-х Шалевича знову стали запрошувати в кіно, здебільшого в історичне. Він зіграв Косигіна у фільмі «Брежнєв» 2005-го, другий раз за кар’єру знявся у фільмі під назвою «Червона площа» (2005), де йому дісталася роль генерального прокурора СРСР Олександра Рекункова.

У 2005-му була робота в серіалі «Зірка епохи». До цього, в 2001-му, артист знімався серіал «Марш Турецького-2». У 2011-му актор зіграв Леоніда Ілліча Брежнєва в серіалі «Справа гастронома №1». винні» та ін

В’ячеслав Шалевіч: Бризки шампанського

Театральні роботи В’ячеслава Шалевича

Знімаючись в кіно, Шалевіч не припиняв працювати на сцені театру Вахтангова. Артист зіграв пана-англомана у постановці за Ф. М. Достоєвського «Ідіот», одночасно три ролі – ведучий, Герцог, Дон Карлос, — в «Маленьких трагедіях». Крім цього, в його послужному списку є і ще десятки ролей у цьому театрі. Закінчивши 79-му Вищі режисерські курси Гітісу, Шалевіч прийшов на сцену театру ім. Вахтангова вже в якості режисера. Він поставив спектакль «Тринадцятий голова» за п’єсою Азата Абдулліна з Василем Лановим у головній ролі.

З 1998-го В’ячеслав Анатолійович очолює Московський театр ім. Р. Симонова. У театрі, якому до приходу Шалевича загрожувало закриття, за 2 сезони випустили відразу 11 нових вистав. Під управлінням Ст. Шалевича на сцені театру ставляться спектаклі за творами А. Пушкіна, М. Цвєтаєвої, М. Зощенко, М. Рощина, Ю. Полякова та інші, які займають призові місця на міжнародних театральних виставах, виграють престижні премії і незмінно користуються великою популярністю у глядачів.

Особисте життя В’ячеслава Шалевича

Шалевіч зараз одружився в четвертий раз. Його дружина — лікар-гінеколог Тетяна Виноградова. В цій родині виховується донька. Останній раз артист став батьком у 2001 році.

Перший раз В’ячеслав Шалевіч одружився ще на першому курсі. Його юнацька любов була палкою, але недовгою. Шлюб тривав всього 15 днів.

В'ячеслав Шалевіч з дружиною Тетяною Виноградової та донькою

Другий шлюб виявився більш довгим — він тривав 3 роки і закінчився з причини захоплення В’ячеслава актрисою Валентиною Титової. Друга дружина народила йому сина. Третій раз артист одружився на художниці-модельєра Галині, їх шлюб тривав 31 рік. На жаль, його третя дружина померла, від третього шлюбу у артиста є син.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: