Ім’я: В’ячеслав Малежик

Дата народження: 17 лютого 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Москва

Діяльність: співак, поет

Вага: 76 кг

Зріст: 181 см

Біографія В’ячеслава Малежика

Дитинство і родина В’ячеслава Малежика

Батьки В’ячеслава опинилися в післявоєнній Москві. Це були голодні часи. Мама, Ніна Іванівна, приїхала з-під Тули. Вона працювала вчителькою. Батько, Юхим Іванович — родом з села Білоусівка Чорнухинського району, що перебуває на Полтавщині.

Він втік до Москви в часи колективізації і все життя працював шофером. Сім’ї жилося бідно. Дуже виручали продукти, які періодично надсилала бабуся: м’ясо поросяти або вівці, картоплю, мед і яблука. Прізвище батька при видачі паспорта випадково спотворили, записавши другу букву «а». Так і вийшло інше звучання замість первісного «Мележик». Дід В’ячеслава по батьківській лінії працював кравцем. Він був осуджений і репресований. На Україні у цій сім’ї залишилося багато родичів.

В'ячеслав Малежик в молодості любив бардівські пісні

У школі В’ячеслав вчився добре і був майже відмінником. Йому добре давалися точні науки – математика, фізика. Батьки хлопчика вважали, що вміння грати на баяні дасть йому надалі можливість додаткового заробітку. Правда, в музичну школу В’ячеслава брали на струнне відділення, а він вирішив все ж закінчити клас баяна. Це навчальний заклад знаходився поблизу від Бутирській в’язниці.

Хлопчик став виступати в колі сусідів, родичів і знайомих, грав також на весіллях. Він співав «Самотню гармонь», «Летять перелітні птахи» та інше. В якості основного заробітку такий варіант навіть не розглядався. Сім’я в той час жила недалеко від клубу імені Зуєва. В’ячеслав закінчив і педагогічне училище по класу гітари. У 1965 році він вступив в інститут.

Юність і перші пісні В’ячеслава Малежика

Молодий чоловік обрав для себе МІІТ і повинен був стати залізничним технологом. Перед цим він встиг провалити іспит в МІФІ. Згодом він серйозно захопився грою на гітарі. Інтерес до цього йому прищепила сестра зі своїм першим чоловіком, який показав майбутньому виконавцю основні акорди.

Початок шістдесятих років ознаменувався розквітом бардівського творчості. Пісні Клячкина, Висоцького і Окуджавыбыли у всіх на слуху.

Батько В’ячеслава сердився на свого сина-студента, який багато часу присвячував не навчанні, а музикування. Виникнення рок-н-ролу і виступ «Бітлз» буквально заінтригували В’ячеслава. У той час журнал «Крокодил» надрукував розгромну статтю про цю групу.

Даний факт лише підхльоснув бажання розібратися самому у всіх премудростях нового виконавства. В’ячеслав спробував виступити з піснями з цього репертуару прямо на Червоній площі, і молоді слухачі його підтримали. Це було ще дилетантство, як зізнавався пізніше сам співак.

Повторити успіх йому захотілося разом з групою хлопців вже на сцені інституту, але стався провал. Надалі В’ячеслав був радий, що ідеологи від музики не задіяли його на офіційних заходах: хрипкий голос зовсім не підходив для цього. В іншому випадку, у Малежика склалася б зовсім інша доля – його б просто стандартизували.

Особисте життя В’ячеслава Малежика

Майбутня дружина В’ячеслава виявилася родом з Донецька. Вона там грала в самодіяльному театрі, де і відбулося знайомство молодих людей. У той час Малежик приїхав у це місто у складі ансамблю «Веселі хлопці». Згодом Тетяна прибула до Москви, щоб поступити в школу-студію МХАТ. Вони з В’ячеславом знову зустрілися, тоді і почався їхній роман. Вже через кілька місяців відбулася весілля.

Зараз дружина Малежика працює його адміністратором. Заради сім’ї вона залишила професію актриси. У них є свій осередок в Олімпійському селі. Цей район цілком влаштовує Малежиков оптимальною відстанню до центру столиці. У їхній родині все добре, В’ячеслав вважає себе щасливим. Є два сина – Микита і Іван. Різниця в їхньому віці – 13 років. Вже ростуть дві внучки. Старший син закінчив Університет Дружби Народів і працює в дочірній фірмі «Газпрому».

Молодший теж встиг знайти себе і створив групу Weloveyouwinona. В ній вокал виповнюється англійською мовою. В’ячеслав зазначив, що це все знаходиться на стику британської і російської музичних традицій. Між тим, викладачка по грі на фортепіано колись відзначала, що здібностей у Івася немає ніяких. Тим не менш, ця дитина полюбив слухати класику, а особливо Моцарта. Пізніше виявилося, що у нього оригінальний голос. Батько не прогнозує його долю, але будь-яким успіхам неодмінно радіє.

В'ячеслав Малежик з дружиною Тетяною

В’ячеслав стверджує, що до 32 років не вживав алкоголю. Але коли його сестра оселилася в місті Гагра, вона запропонувала йому пізнати смак абхазьких вин. До цього питання він ставиться дуже вибірково, а в Москві ніколи не купує продукцію такого роду.

Кар’єра В’ячеслава Малежика

Малежик працював в таких колективах, як «Хлопці», «Мозаїка», «Веселі хлопці», «Блакитні гітари», «Полум’я». Він сам складав тексти пісень і привернув увагу публіки власними альбомами. У 80-му році В’ячеслава потрясли наступні події: смерть Джона Леннона, смерть Володимира Висоцького, а також дуже значущий концерт «Машини часу».

«Перше плавання» Малежика в якості самостійного виконавця відбулося в 1987 році. Між тим, він вів телевізійну програму «Ширше коло» в парі з співачкою Катериною Семенової. У 1994 році В’ячеслав побував у США (Каліфорнію), де дуже плідно попрацював. В’ячеслав Малежик є заслуженим артистом РФ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: