Ім’я: В’ячеслав Бутусов

Дата народження: 15 жовтня 1961 р. (55 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Бугач

Діяльність: рок-музикант, засновник і лідер груп «наутілус помпіліус», «ю-пітер», письменник

Вага: 68 кг

Зріст: 173 см

Біографія В’ячеслава Бутусова

З-за батьківською специфіки роботи сім’я Бутусовых змушена була часто переїжджати з міста до міста. В результаті В’ячеслав постійно змінював не тільки вдома, але школи. До дев’ятого класу майбутній музикант навчався в різних сибірських містах, приміром, Красноярську, Ханти-Мансійську, Сургуті. А ось після закінчення дев’ятирічки Бутусов переїхав і влаштувався в Свердловську (Єкатеринбурзі). Тут же він вступив в Свердловський архітектурний інститут.

Жива легенда

Одночасно з цим В’ячеслав Бутусов починає захоплюватися музикою. Втім, він слухав все підряд, що крутили на радіо «Голос» і «Юність». Але пристрасті сформувалися ще в школі, коли в сьомому класі у майбутньої зірки з’явився магнітофон. Тоді більше інших груп на касетах було «Led Zeppelin».

Студентський «Переїзд»

Вже на першому курсі В’ячеслав Бутусов познайомився з Дмитром Умецкий. Молодий чоловік виявився однокурсником. Обидва були серйозно захоплені музикою і не один раз збиралися і грали. З’ясувалося, що у Слави досить не поганий голос, а ось у Дмитра не поганий англійська, так, до того ж, маса дефіцитних пластинок. Новоявлені музиканти підбирали мелодії, у фаворі були західні «Лед Зеппелін» і «Криденс Уотер Ривайвал», а так само вітчизняні Костянтин Нікольський і «Неділя» і «Машина часу».

На випускних курсах студенти записали любительський альбом під назвою «Переїзд». Втім, він виявився не дуже вдалим. Тут же В’ячеслав зустрівся з Іллею Кормильцевим. Разом з ним Бутусов у 1985 році записав першу професійну платівку. Вона отримала назву «Невидимка».

Слід у свердловському метро

Всепоглинаюче захоплення музикою не завадило Бутусову закінчити інститут. А після, почалися робочі будні – В’ячеслав працював у проектному інституті архітектором. До речі, музикант проектував свердловське метро. І як пояснював пізніше, «це позначилося на хворий зовнішності інтер’єру частини станцій».


В’ячеслав Бутусов — Я хочу бути з тобою Життя була рутинна і безпросвітна. Щоранку Слава йшов на роботу, а ось вільний час проводив разом з Умецким в Свердловському рок-клубі.

Наступний плід тандему з’явився через рік – альбом «Розлука». Він і поклав початок всеросійської популярності групи «Наутілус Помпіліус». «Розлука» показала музикантам, творчість більше не можна «втекти», їм треба займатися професійно. Дмитро Умецкий згадував, що обом вибір давався нелегко. Адже обидва вже виховували дітей, так, до того ж, рок був у країні чи не нецензурним словом. Однак пріоритети були розставлені і музиканти написали заяву за власним бажанням про звільнення з основної роботи.

На роздоріжжі

У 1987 році почався бум навколо альбому «Розлука». А «Наутилусомания» охопила майже всю країну. Два наступних роки тривав безперервний гастрольний марафон. Але в кінці 1988 році Бутусов офіційно розформовує групу і вирішується відновити роботу над спільною творчістю з Умецким, який пішов з колективу кількома місяцями раніше. Весь 1989 році товариші працюють над проектом «Людина без імені», записують саундтрек, а потім засновники «Нау» розбігаються другий раз. В цей час Бутусов намагається жити на два міста – Москву і Санкт-Петербург.

«Наутілус Помпіліус»

Весь 1990 рік В’ячеслав присвячує пошуку нового колективу «Нау», випускає альбом «Народжений в цю ніч» і відправляється на гастролі. Через рік Бутусов одружується на ленинградке Анжеліці і переїжджає в Північну столицю. З цього моменту починається «петербурзький» етап музиканта. За цей час він написав пісні, які складають альбоми «Чужа Земля», «Титанік», «Крила». Саме ці пластинки і визначили сучасний музичний вигляд колективу.

Інтерв’ю В’ячеслава Бутусова Втім, епоха «Наутілуса» закінчується в 1997 році. Тоді В’ячеслав Бутусов почав сольну кар’єру і разом з Юрієм Каспаряном (екс-«Кіно») записав альбом «Незаконнонароджений», а через рік платівку «Овали». Одночасно Бутусов зіграв епізодичну роль у культовій стрічці «Брат» Олексія Балабанова. Для цього фільму був записаний і саундтрек. У другу частину фільму «Брат 2» потрапила композиція «Гібралтар-Лабрадор». Її Слава записав на вірші Джорджа Гуницкого для «Тераріуму», проекту Бориса Гребенщикова.

«Ю-Пітер»

У 2001 році Бутусов разом з групою Deadушкі записує «Элизобарра-торр». Цей альбом – вже суміш російського року та електронної музики. І в тому ж році В’ячеслав з музикантами групи «Кіно» створив платівку «Зоряний падл». Альбом переважно складався з пісень Євгена Головіна. Тут же музикант зібрав групу «Ю-Пітер». В колектив, крім самого Бутусова, потрапили суцільно зірки — Георгій (Юрій) Каспарян, Євген Кулаков (колишній музикант групи «Спіймані мурахоїди»), Олег Сакмара (колишній музикант групи «Акваріум»). У цьому складі колектив записав сингл під назвою «Ударний любов» у 2001 році, а через два роки повноцінний альбом «Ім’я річок». Після виходу платівки групу покидає Сакмара.

У 2004 році «Ю-Пітер» записала альбом «Биографика». Два хіта з платівки до цих пір розбурхують чутки шанувальників і крутяться в радіоефірах. Це «Дівчина по місту» і «Пісня йде додому».

У 2005 році творчість В’ячеслава Бутусова відзначили на найвищому рівні. Музикант отримав премію «Муз-ТВ». Нагородою співака віддячили за внесок у розвиток вітчизняної рок-музики. У цьому ж році в прокат вийшла картина «Піжмурки», музику до якої почасти писав Бутусов.

Архітектор-письменник

У 2007 році В’ячеслав Бутусов став письменником. На полицях книжкових магазинів з’явилася його книга «Виргостан». Вона включала в себе дві повісті, а так само словник життєвих станів. А через кілька місяців побачила світ ще одна книга, під назвою «Антидепресант. З-Шукання». Втім, це підсумок творчість Бутусова разом з Миколою Якимчуком. У 2011 році з’явилася третя книжка – «Архия».

З улюбленою родиною

У 2008 році Бутусов прийшов в якості запрошеного вокаліста для запису пісень молодих виконавців. Продюсером проекту став Василь Гончаров, лідер групи «Чебоза». Вийшов альбом «Модель для складання». Трохи пізніше з’явився і альбом «Ю-Пітера» «Богомол». Ще одна пластинки з’явилася в кінці 2010 року – «Квіти і терни» (Спочатку «Неохиппи»).

Особисте життя

В’ячеслав Бутусов одружений вдруге. У нього четверо дітей. Старша, від першого шлюбу, Анна народилася в 1980 році. У 1991 році на світло з’явилася Ксенія, через 8 років Софія, а наймолодшою дитиною став Данило, він народився в 2005 році. Варто зазначити, що перша і друга дочки народилися обидві 31 липня, але з різницею в 11 років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: