Ім’я: Вупі Голдберг

Дата народження: 13 листопада 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Нью-Йорк, США

Діяльність: актриса

Вага: 97 кг

Зріст: 167 см

Біографія Вупі Голдберг

Вупі Голдберг (справжнє ім’я Керін Елейн Джонсон) – це одна з найяскравіших актрис в історії сучасного кінематографа. Залишаючись палкою прихильницею комедійного жанру, ця талановита афроамериканка в той же час не втомлюється дивувати глядачів і кінокритиків і більш глибокими драматичними ролями. В її кар’єрі є все – сміх і сльози, радість і печаль. Саме тому нашу сьогоднішню героїню можна з повною впевненістю назвати абсолютно унікальною актрисою. Дивлячись на список її екранних ролей, можна впевнено сказати, що серед її робіт кожен зможе легко знайти ті картини, які здадуться йому цікавими. Адже Вупі Голдберг – це актриса від Бога. Жінка, яка стала справжньою легендою світового кіно.

Ранні роки, дитинство і родина Вупі Голдберг

Майбутня зірка американських комедій з’явилася на світло в Нью-Йорку в одному з найбідніших кварталів Великого Яблука. Її сім’я постійно відчувала проблеми з грошима, а тому з ранніх років вона навряд чи могла мріяти про те, що одного разу стане популярною і відомою актрисою. Її батько — Роберт Джеймс Джонсон – був священиком в одній з неортодоксальних церков. Мама Вупі Голдберг працювала спочатку медсестрою, а потім вчителькою.

Вупі Голдберг без брів

Через постійну зайнятість батьків Вупі проводила багато часу на самоті. Вона росла на нью-йоркських вулицях, спілкуючись переважно з афроамериканцями. Саме її тодішні друзі і придумали для чорношкірої актриси смішне прізвисько Вупі (в перекладі з англійської щось на кшталт «подушка-пердушка»). Сама дівчинка не заперечувала проти нього, а тому дуже скоро зробила жартівливе прізвисько «Вупі» частиною свого сценічного псевдоніма.

Другу частину – а саме прізвище «Голдберг» — нашої сьогоднішньої героїні придумала її мама. На думку майбутньої зірки, її власна прізвище — Джонсон — була не досить європейській для цієї актриси. Саме тому талановита уродженка Нью-Йорка вирішила взяти для себе такий дивний псевдонім. Можливо, саме той контраст між дурним ім’ям «Вупі» і помпезною прізвищем «Голдберг» і заклав основи того багатогранного образу, який згодом зробив актрису справжньою зіркою.

Проте до цього було ще далеко…

Незважаючи на той факт, що в дитячому театрі Вупі дебютувала вже у вісім років, зовсім скоро в її акторській кар’єрі настав тривалий перерву. З-за тяжкого становища своєї сім’ї, майбутня зірка була змушена залишити школу і піти на роботу. Свою трудову діяльність актриса почала з роботи нічним сторожем. Після цього вона довго працювала на будівництві, а згодом навіть гримувала небіжчиків в морзі.

Актриса Вупі Голдберг у ванні з молоком

У цей період у Вупі Голдберг були серйозні проблеми з наркотиками. Вона кілька разів намагалася кинути, проте кожного разу подібна витівка терпіла фіаско. Знову встати на ноги юній дівчині допоміг її перший чоловік активіст руху проти наркотиків Елвін Мартін. Вупі змогла позбутися згубної залежності і, наче в нагороду за це, отримала пропозицію від одного з молодих театрів Сан-Дієго. У дев’ятнадцять років вона залишила Нью-Йорк і відправилася в Каліфорнію, де, власне, і відбулося її становлення в якості актриси.

Зоряний шлях, фільми з Вупі Голдберг

Свою театральну кар’єру наша сьогоднішня героїня початку в міському театрі Repertory Theatre. Після цього вона також деякий час виступала в Сан-Франциско, де її основним місцем роботи став Black Street Theatre. Саме тут талановитої актрисі вперше прийшла ідея незвичайного моновистави, в якому вона виконувала б відразу шість ролей (від жебрачки до мільярдерки). Подібна ідея дуже сподобалася представникам каліфорнійського театру, і вже дуже скоро шоу Вупі Голдберг стало однією з головних родзинок тамтешньої сцени.

Після цього театральна актриса стала брати участь і в багатьох інших яскравих постановках. Так, найбільш відомими стали її ролі в мюзиклі «Ісус Христос – суперзірка», а також у постановці «Любовні листи», в якій наша сьогоднішня героїня грає в парі з Тімоті Далтоном.

Воскова Вупі Голдберг у музеї мадам Тюссо

Дебютувати в кіно Вупі Голдберг вдалося в 1982-му році, однак перший по-справжньому яскраву роль акторка виконала трьома роками пізніше. У цей період актриса виконала роль в картині «Квіти лілових полів». Прониклива акторська робота в драматичній стрічці Стівена Спілберга принесла актрисі першу номінацію на Оскар, а разом з нею премію «Золотий глобус» і кілька менш значних призів. З цього моменту Вупі Голдберг стала справжньою зіркою Голлівуду.

У період з 1985-го по 1990-й роки на екрани вийшло безліч нових фільмів актриси, які зміцнили її славу голлівудської знаменитості. Однак по-справжньому зоряною стала робота актриси в кінокартині «Привид». За комічну роль другого плану в цій зворушливій мелодрамі актриса отримала премію Оскар, Золотий глобус», BAFTA, а також деякі інші призи. У цей момент Вупі Голдберг остаточно утвердилася в якості повноправної зірки Голлівуду.

Вельми примітно, що згодом наша сьогоднішня героїня грала переважно комедійні ролі. Найбільш популярними фільмами з її участю стали картини «Дій сестра», «Країна фей», «Щурячі перегони», «Скажені перегони», «Хлопці по цимбалах» та багато інших. Незважаючи на той факт, що Вупі Голдберг частіше працювала в якості комедійної актриси, більш серйозні ролі відшукати в її біографії також досить просто. До числа найбільш помітних робіт варто віднести фільми «Перерване життя», «Привиди Міссісіпі» та інші.

Крім усього іншого в більш зрілому віці актриса стала також часто працювати ведучою на різних церемоніях і телепроектах, а також працювати над створенням фільмів у якості продюсера.

Актриса Вупі Голдберг стала бабусею у 34 роки - онуків їй подарувала донька Олександра

Особисте життя Вупі Голдберг

У своєму житті актриса була заміжня тричі. Першим її чоловіком і батьком її єдиної дочки Олександри став активіст анти-наркотичного руху Елвін Мартін. Згодом популярна американська актриса була одружена з фотографом Девідом Кессеном і бізнесменом Майклом Трахтенбергом. Дані подружні союзи тривали два і один рік відповідно.

У тридцять чотири роки актриса стала бабусею. Її дочка, якій на той період було шістнадцять років, народила доньку Амару. В даний час у Вупі Голдберг є ще два онуки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: