Ім’я: Вуді Аллен

Дата народження: 1 грудня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Нью-Йорк, США

Діяльність: актор, режисер, сценарист, продюсер, композитор

Вага: 63 кг

Зріст: 165 см

Біографія Вуді Аллена

Коли розмова заходить про кінорежисер, то перше, що приходить на розум, то це шок, подив і захват від цього злого і невеликого зросту людини. Рідкісні волосся з явно прослеживающей залисиною, окуляри як то по-особливому виділяються на худому і блідому обличчі, мішкуваті штани – вилитий інтелігент. Таким його пам’ятали сорок років тому, таким він залишається і понині. Та незважаючи на поважний вік Вуді Аллен залишається бути творцем, з юнацьким оптимізмом і напором, занурюючись у свої нові творчі кинопоиски. Скільки їх було за ці роки? По-різному до нього ставляться критики, журналісти, звичайні любителі кіно. Одні обожнюють його самобутній талант, називаючи його творчість шедевральним, інші – називають його неврастеніком, а його кіно – непорозумінням. Але роки розсудять і тих, і інших. Але всі сходяться на одному, Вуді – людина, яка не знає ні спокою, ні відпочинку. І те, і інше йому замінила його головна пристрасть у житті – кіно. Звідки цей, не відрізняється здоров’ям людина, яка черпає свою нескінченну життєву енергію?

Дитинство як один великий темний кінозал

Аллен Стюарт Кенігсберг, який згодом трансформувався у Вуді Аллена, народився 1 грудня 1935 року в Брукліні (Нью-Йорк) в бідній єврейській родині. Батько і мати заробляли дуже мало, ледве вистачало, щоб якось прожити. Таких єврейських сімей в Брукліні було предостатньо. Книг, крім релігійних, не було. Вуді з дитинства був замкнутим і хворобливим хлопчиком. Школу люто ненавидів і вулицю теж не дуже жалував, як пізніше сам згадував. Лише одна світла пляма була у нього в житті — темний кінозал, де він був готовий пропадати добу безперервно, занурюючи себе повністю у вир пристрастей, що відбуваються на екрані. Він уявляв себе на місці героїв в космічних мандрах, піратських розборках, в скажених вестерновских перегони по безкрайніх преріях.

Вуді Аллен в молодості

Батьки мріяли, щоб син був щасливіший за них і вибрав професію, яка б змогла прогодувати його і рідних. Вони мріяли і бачили Аллена адвокатом або медичним працівником. Але він уже тоді робив так, як бажав саме він. Його усвідомленим вибором став шоу-бізнес. Чотири роки виступів в різних нічних клубах дали йому неоціненний досвід. Він навчився розуміти, які дотепи і жарти чекають глядачі від нього. Це дало йому потім легко писати діалоги в наступних фільмах. Його гумористичний талант оцінили, він частенько посилав свої жартівливі розповіді в газети, які досить часто друкували. Його перші зароблені гроші мали яскраво виражений літературний підтекст.

Зустріч з справжнім кіно

Потім був невеликий період роботи на телебаченні. А з 1965 року відбулася його зустріч з кіно, дебютна режисерська комедійна робота «Що нового, кицька?». А потім творчий геній Аллена став видавати фільми на гора, частенько встигаючи робити два фільми на рік. Запам’яталися: «Казино Ройяль», «Банани», «Хапай гроші і тікай» та інші кінострічки. Здавалося, десь в його крихкому тілі був захований вічний двигун, що дає йому невгамовну енергію.

Вуді Аллен з 1965 року працює в кіно

Перший великий успіх

У 1977 році його чекав приголомшливий успіх. Чотири «Оскара» за кінострічку «Енні Холл», в якому він з іронією і сарказмом повідав всьому світу про свою долю, причому як актор зіграв самого себе. У 1979 році вже в стрічці «Манхеттен» знову своє життя виставляє через призму кінематографа на глядацький суд. Фільм являє собою суцільний монолог про себе. Здавалося, що може зацікавити глядача в цій сповіді для психоаналітика людину, що лежить на кушетці. Але всупереч логіці все це якимось чином притягує і просто по-шамански магнетизирует глядача, викликаючи сміх від всієї цієї нісенітниці на екрані. Подібне бачення Аллена як режисера продовжується і в наступних картинах, де він зачіпає теми, що хвилюють кожного, досліджуючи потаємні сторони людини: страждання, біль, заздрість, невдачі, любов. Але все це набуває у нього гротесковий характер, викликаючи у глядача відповідні суперечливі почуття – все ті ж біль, страждання і сміх.

Фільми, які міг тільки зняти Аллен

Його улюбленим фільмом вважається «Пурпурна троянда Каїра», що вийшла у світовий прокат у 1985 році. Розповідати про його фільми – порожня витівка, їх треба бачити і розуміти, а це дано не кожному. Але кожен вільний вибирати свій кінематограф. Але віддаючи належне невгамовної працездатності Вуді Аллена, варто назвати найбільш знакові роботи, які достукалися до глядацьких сердець: «Інша жінка», «Дрібні шахраї», «Сон Кассандри», «Ханна і її сестри», «Прокляття нефритового скорпіона». Всі вони хрестоматійні, що представляють долі звичайних людей, з їх сподіваннями, турботами, втрати. Все частіше в його фільмах стали простежуватися тривожні нотки за життя, в якій є місце насильства, терору. Це підноситься режисером вже не трагедійно, а з відчайдушною болем, неприємною іронією, супроводжуваної жахом відбуваються у світі подій.

Вуді Аллен - улюбленець жінок

Малобюджетний кінематограф

Не секрет, що всі фільми Вуді Аллена позбавлені величезних фінансових впливів, розкішних зйомок і багатотисячних масовок. Але це не відлякує багатьох знаменитостей, які вважають за честь доторкнутися до творчого генію Аллена і знятися в його стрічках. Він сам до кінця не розуміє, яким чином у нього народжується кіно. Адже, як він сам згадує, ніж йому гірше на душі, тим веселіше виходить стрічка. Парадокс, не піддається розумінню. Частенько він у своїх фільмах дозволяє акторам йти від сценарію, дозволяючи їм імпровізувати. Всі свої знакові картини він зняв у рідному Нью-Йорку. Хоча він більше тяжіє до європейського кіно і ставить його на порядок вище голлівудського. Із співвітчизників визнає тільки Чарлі Чапліна та Бастера Кітона, хоча він почитаємо на батьківщині як «оскароносний» кінокласик.

Особисте життя його як і його кіно

Його особисте життя, як продовження його авторських кінострічок, загадкове, непередбачуване і незрозуміла своїми подіями. Перша дружина Вуді Аллена була Харлін Розен, з якою шлюб тривав п’ять років. Друга дружина — Луїза Лассер. Три роки шлюбу з 1966 по 1969 рік. У 1980 розпочався 12-річний бурхливий роман з акторкою Міа Ферроу, яка знялася у нього в головних ролях у тринадцяти фільмах. У 1997 році, немов в індійському кіно, Аллен одружується на прийомної дочки Міа Ферроу Сун-І, неэффектной і негарною кореянці, яку Вуді виховував до цього разом з Міа.

Вуді Аллен був одружений кілька разів

Син – Ронан Ферроу, народжений у цивільному шлюбі з Міа в 1988 році. Вуді Аллен також удочерив дочка Мелоун і сина Мозес Ферроу. Після великого скандалу, викликаного романом і одруженням на прийомної дочки Ферроу, батько з сином більше не спілкуються. В шлюбі Вуді Аллен удочерив ще двох дівчаток. Ось така непроста життя склалася у майстри світового кінематографа Вуді Аллена. Сам він і понині залишається великим оптимістом, не озираючись на прожиті роки. Він не може зупинитися, відпочити від цього шаленого ритму, який супроводжує його всі ці роки. Він продовжує писати сценарії та знімати кіно. І коли його питають про здоров’я, у відповідь звучить знаменита жарт Вуді Аллена: «Маркс помер, так і я себе погано почуваю…»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: