Ім’я: Володимир Зельдін

Дата народження: 10 лютого 1915 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Козлов, Тамбовська обл.

Дата смерті: 31 жовтня 2016 р. (101 рік)

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 76 кг

Зріст: 170 см

Біографія Володимира Зельдіна

Володимир Зельдін – це актор, не поважати якого просто не можливо. У віці 101 року він як і раніше виходив на сцену театру. Його творчий шлях був воістину унікальним.

У його житті було все – злети і падіння, успіхи й негаразди воєнних років. Але кожен з цих періодів він завжди залишався вірним собі і акторському мистецтву. Саме тому його життя і доля можуть бути чудовим прикладом для наслідування.

Ранні роки, дитинство і родина Володимира Зельдіна

Володимир Зельдін народився у сім’ї, життя якої була нерозривним чином пов’язана з мистецтвом. Його батько — Михайло Євгенович – був професійним диригентом, а також чудово грав на тромбоні. Не менш «музичної» особистістю була також і мама майбутнього актора – Ніна Миколаївна – все своє життя працювала вчителем музики. Як згадує сам Володимир Зельдін, в його домі завжди панувала творча атмосфера. З ранніх років його батьки прищеплювали своїм дітям любов до мистецтва. Саме тому, напевне, Володимир у майбутньому вибрав для себе творчу стезю.

Володимир Зельдін в молодості

Незважаючи на той факт, що з’явитися на світ акторові довелося в Козлові, все дитинство Зельдіна пройшло в Твері. Однак і в цьому місті родина Володимира не затрималася назавжди. Вже в 1924 році сімейство Зельдиных покинуло Твер і переїхав у Москву. Але щасливе життя на новому місці тривала недовго.

майбутньому актору було лише чотирнадцять років, його батько помер. Через три роки не стало й матері. Залишившись без піклування батьків, Володимир, однак, не став беспризорником. Врятуватися від згубного впливу вулиці допомогла воєнізована школа. Тут актор займався футболом, тенісом, волейболом, лижами і багатьма іншими видами спорту. Військово-патріотичне виховання стало для нашого сьогоднішнього героя основою всього. Після кількох років навчання в спеціалізованій школі він навіть серйозно подумував про надходження на флот, проте кар’єра військового виявилася неможливою із-за недостатньо хорошого зору. Саме тому нашому сьогоднішньому герою в якийсь момент довелося шукати для себе іншу дорогу в житті.

Деякий час він працював слюсарем на заводі, а вечорами давав виступи для колег у місцевому гуртку самодіяльності. Так Володимир Зельдін вперше почав серйозно подумувати про театральну кар’єру. Залишивши в один прекрасний день, роботу на заводі, він прийшов на прослуховування в Театр імені МГСПС (сьогодні – Театр Моссовета) і несподівано для самого себе опинився в числі зарахованих студентів.

Володимир Зельдін. Мій герой Так наш сьогоднішній герой вперше потрапив у справжню театральну середу, яка згодом стала для нього рідною на довгі роки. Закінчивши в 1935-му році театральне училище, Володимир Зельдін став виступати в театрі Моссовета. Але в цьому місці актор затримався всього на три роки, згодом промінявши його на тільки що створений Центральний театр транспорту. В останньому з названих установ актор пропрацював до самої війни.

Зоряний шлях актора Володимира Зельдіна, фільмографія

У 1941 році наш сьогоднішній герой вперше потрапив на знімальний майданчик. Роль Мусаиба Гатуева в картині «Свинарка і пастух» моментально принесла акторові популярність і славу. Однак після першої кінематографічної роботи в кар’єрі актора настало певне затишшя. Під час бойових дій театр транспорту, в якому виступав Зельдін, був евакуйований до Казахстану, де актор згодом пропрацював трохи більше року. У 1943-му році Володимир повернувся до Москви, де знову став виступати на знайомій театральній сцені, влаштовуючи вистави для солдатів і простих жителів російської столиці. В якості театрального актора наш сьогоднішній герой став дуже популярний, а згодом навіть отримав спеціальну медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні».

Володимир Зельдін - найстаріший учасник естафети Олімпійського вогню

У 1945-му році Володимир Зельдін перейшов у Центральний академічний Театр російської армії. У цьому місці він згодом працював протягом всієї своєї кар’єри.

Граючи в театрі, талановитий російський актор також не забував і про кінематограф. За свою видатну кар’єру Володимир Зельдін виконав ролі у більш ніж п’ятдесяти семи різних кінофільмах. Серед його кінематографічних робіт особливо виділяються картини «Учитель танців», «Карнавальна ніч», «Жінка в білому», «Дядя Ваня», «Десять негренят», «Таємниця чорних дроздів», «Парк радянського періоду» і багато інших.

Володимир Зельдін на сцені Театру російської армії (2015 рік)

Пізніше він отримав широку популярність завдяки ролі в популярному українському серіалі «Свати», в рамках якого він виконував роль Миколи Миколайовича (батька Ольги).

Володимир Зельдін. «В гостях у Дмитра Гордона» За своє багаторічне служіння театрального і кінематографічного мистецтва Володимир Зельдін неодноразово ставав лауреатом різних престижних нагород. Так, в його особистій колекції є три ордени «За заслуги перед Вітчизною» (другої, третьої та четвертої ступеня), премії НІКА, «Кришталева Турандот», «Золота маска», а також багато інших. Крім того, Володимир Зельдін був визнаний Народним артистом СРСР, став лауреатом престижної Сталінської премії. Наведений список нагород актора не є вичерпним.

До останніх днів життя Володимир Зельдін своїм прикладом надихав

Володимир Михайлович встановив рекорд як найстаріший «грає» актор на планеті. Даний факт був зафіксований до Книги рекордів Гіннеса. У 2013 році Зельдін взяв участь в естафеті Олімпійського вогню, ставши найстарішою людиною, коли-небудь брали участь в грандіозному дійстві. .

Особисте життя Володимира Зельдіна

У житті актора було три подружжя. Першою дружиною актора стала жінка на ім’я Людмила Мартинова, разом з якою наш сьогоднішній герой прожив, однак, лише рік. Подружній союз з другою дружиною – актрисою Генріеттою Островської — виявився більш тривалим, але, зрештою, також розпався.

З 1964 року Володимир Михайлович жив з жінкою по імені Іветта Капралова.

Смерть Володимира Зельдіна

Володимир Зельдін пішов з життя на 102-му році життя. Про це 31 жовтня 2016 року повідомили в НДІ Скліфосовського, куди актор був госпіталізований після трьох тижнів лікування у Військовому госпіталі. О дев’ятій ранку серце великого Актора перестало битися. Останні дні Володимир Михайлович перебував без свідомості і був підключений до апарату ШВЛ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: