Ім’я: Володимир Епіфанцев

Дата народження: 8 вересня 1971 р. (45 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 182 см

Біографія Володимира Єпіфанцева

Єпіфанцев Володимир Георгійович – російський актор театру і кіно, зірка серіалів «Втеча», «Все почалося в Харбіні», «Фартовий», фільмів «Genetarion П», «Непереможний», «Зелений слоник» і багатьох інших.

Актор Володимир Епіфанцев

Дитинство і родина

Володимир епіфанцев з’явився на світ у вересні 1971 року в Москві. Його батько – Епіфанцев Георгій, актор Мхату, відомий по роботах у кінострічках «Фома Гордєєв» (1959), «Угрюм-ріка» (1969), «З коханими не розлучайтеся» (1979). Мати майбутнього актора, Тетяна Василівна Єпіфанцева, також присвятила своє життя театру.

Володимир Епіфанцев – продовжувач акторської династії

Коли Володимир з’явився на світ, у родині вже підростав син Михайло, який народився у 1968 році. Трохи пізніше, в 1974 році у подружжя народилася донька Наталя.

Не дивно, що виріс у творчій атмосфері Володимир вирішив продовжити справу батька. У 5 років він вперше вийшов на сцену Мхату в акторському складі «Качиної полювання» і «Сталеварів».

В школі Володимир навчався погано, був запеклим двієчником і хуліганом. Після дев’ятого класу його перевели в школу робітничої молоді. Працював він у майстернях Мхату.

Сімейна трагедія Єпіфанцева

Життєвий фінал глави сімейства обернувся трагедією. «Початок у тебе буде добре, середина бурхлива, а кінець страшний!», – передрікали його герою в «Угрюм-ріки». Ця репліка виявилася пророчою. У 1992 році Георгій, перебравши алкоголю, переходив через залізничні колії, не помітивши наближення товарний склад.

Георгій Епіфанцев загинув у 1992 році

Не менш страшна доля спіткала старшого брата Володимира. Михайло Епіфанцев в юності знявся в культовому серіалі «Місце зустрічі змінити не можна» в ролі хлопчика, якого бандити вбили за те, що він занадто багато бачив. Але подальша акторська кар’єра не склалася: театральний його не взяли, довелося відслужити в армії та працювати продавцем. Коли з’ясувалося, що син Петя народився з ДЦП з-за лікарської помилки, Михайла кинула дружина. Після цього в його житті з’явилися алкоголь і наркотики. 9 листопада 1998 року він помер – зупинилося серце.

Старший брат Єпіфанцева в «Місце зустрічі змінити не можна»

Георгій Епіфанцев і його старший син поховають на Троєкуровському кладовищі.

Володимир Епіфанцев в театрі

У 1990 році Епіфанцев з другої спроби вступив в Щукінське театральне училище, на курс Володимира Іванова.

Як згадувала мама актора, театральне співтовариство його не прийняв, так як Володимир не боявся порушувати усталені канони. Наприклад, коли він грав у курсової «Чайці», присутній на прем’єрі Володимир Етуш з обуренням гукав: «Опускайте завіса! Знущання над класикою!» і поривався відрахувати студента Єпіфанцева, якого від вильоту не врятувало лише втручання наставника.

Молодий Володимир Епіфанцев

Закінчивши «Щуку» у 1994 році, Володимир вступив на режисерський факультет Гітісу (майстерня Петра Фоменко). В той же період він створив театральний проект «Прок-театр», в рамках якого дав волю своєму незвичайному баченню класичної драматургії, поставивши безліч дуже незвичайних вистав: «Ісус плакав», «Скорочення норовливої», «Страйк на текстильній фабриці», «Струмінь крові», «Ромео і Джульєтта».

Незабаром він став помітною фігурою в російському авангардному мистецтві. Єпіфанцев — режисер ніколи не був нудний для глядачів, а Єпіфанцева-актора називали кращим серед нового покоління. Творчість Єпіфанцева було неможливо віднести до якогось певного відгалуженню культури. У його постановках був присутній радикальний, експресивний авангардний жанр в поєднанні з жорстким музичним і шумовим супроводом. Його роботи були просякнуті філософією Антонен Арто і «театру жорстокості», але разом з тим критики знаходили в його роботах цнотливість і трагічність.

Епіфанцев у виставі «Чайка» (театр Вахтангова)

Зазначимо, що Епіфанцев виконував соло в «Калігулі», «Макбеті» та «Чайці», поставлених на сцені театру ім. Вахтангова.

Володимир Епіфанцев на ТБ

У 1997-1998 Володимир Епіфанцев став ведучим авторської програми «Дрімота» на каналі ТВ-6. Шоу замислювалося як музичний хіт-парад, проте в проміжках Епіфанцев встигав показувати ще і сценки а-ля «Прок-театр». До речі, його співведучою стала Анфіса Чехова, вносившая в передачу відвертий колорит. Згодом він брав участь у програмах «Культиватор» і «Музобоз».

«Дрімота»: Володимир Епіфанцев і Анфіса Чехова На початку 2000-х Епіфанцев зарекомендував себе як кліпмейкер після роботи над музичними роликами для Ляпіса Трубецького і групи «Таргани». Широко відома його відеопародія на рекламу прального порошку «Тайд», де замість усміхненого шоумена з коробкою порошку в руках до перехожих підбігав Епіфанцев з бензопилою. Ролик став справжнім хітом епохи мобільних телефонів з ІЧ-портами – його передавали один одному школярі, студенти, дорослі.

Володимир Епіфанцев: Тайд або відрубування голови? У 2008-2009 роках Володимир Епіфанцев брав участь у російських шоу «Танці з зірками» та «Король рингу». У 2010 році він став ведучим програми «Геніальний детектив» на телеканалі Рен-ТВ. В ефірі шоу транслювалися розслідування реальних злочинів без прикрас і міфів. Всього світло побачили 18 серій передачі.

Єпіфанцев брав участь у «Танцях з зірками» в парі з Анастасією Новожилової

Кар’єра в кіно

Дебют Володимира Єпіфанцева в кіно був пов’язаний з фільмом Світлани Басковой «Зелений слоник». Стрічка в жанрі «треш» знайомила глядачів з конфліктом двох молодших офіцерів російської армії, замкнених у карцері. Єпіфанцев зіграв простого російського людини, якого не цікавить все нове, він традиційний і вважає, що все йде своєю чергою. Сусідом героя Єпіфанцева виявився «поехавший» офіцер, роль якого виконав Сергій Пахомов.

Володимир Епіфанцев про фільмі «Зелений слоник» Режисер заявляла про глибокому антимилитаристическом посиланні картини, але в 1999 році її зміг оцінити лише вузьке коло любителів жанру. Раптова популярність накрила «Зеленого слоника» на початку 2010-х і повний шок-контенту фільм миттєво розлетівся на цитати. Серед масового глядача стрічка здобула славу самого мерзенного фільму в історії, а критики стверджували, що забороняти «Слоника» у жодному разі не варто, адже рідко хто здатний додивитися його хоча б до половини.

Перша роль Володимира Єпіфанцева в кіно («Зелений слоник»)

Через пару років Епіфанцев знову знявся в артхаусі режисури Басковой «П’ять пляшок горілки», сюжет якого будувався на взаємини керівництва і співробітників одного з московських барів.

Кадр з фільму «П'ять пляшок горілки»

Забігаючи вперед, відзначимо, що в 2012 році тандем Єпіфанцева і Пахомова знову можна було побачити в драмі Басковой «За Маркса» – про конфлікт між «новими росіянами» і простими робітниками після розпаду СРСР. У порівнянні з попередніми роботами режисера картина втратила в «артхаусности», але зберегла гостру соціальність і була із захопленням зустрінута критиками.

Кадр з фільму «За Маркса»

Володимира Єпіфанцева не хочеться заганяти в рамки «зірки бойовиків», але не можна не перелічити ряд його ролей у гостросюжетних бойовиках вітчизняного виробництва: «Антикілер-2», «Мама, не горюй-2», «Смертельна сутичка», «Собача робота», «Захоплення», «Кремінь», «Непідкупний». Однією з найбільш помітних робіт актора кілька років була роль спецагента Єгора Кремньова в блокбастері «Непереможний», поки «пальму першості» не перехопив його герой серіалу «Втеча».

«Кіно в деталях» з Володимиром Епіфанцевим В «Втечі» Епіфанцев зіграв Кирила Паніна, старшого брата персонажа Юрія Чурсіна. Його персонаж сидить у в’язниці за вбивство політика. Молодший брат навмисно потрапляє у в’язницю, щоб влаштувати Кирилу втечу.

Юрій Чурсін і Володимир Епіфанцев в серіалі «Втеча»

Серед інших пам’ятних фільмів за участю Володимира Єпіфанцева – «Все почалося в Харбіні» з Данилом Козловським і Ганною Чиповской, де він зіграв комісара НКВС Валентина Крахмальникова, а також драма «Будинок» з Сергієм Гармашем і Богданом Ступкою.

Кадр з фільму «Дім» (2011)

Добре відомий актор і шанувальникам творчості Віктора Пелевіна – у 2011 році на екрани вийшла екранізація містичного роману «Generation П», де Епіфанцев зіграв роль рекламщика Вавілена Татарського.

Володимир Епіфанцев в ролі Вавілена Татарського («Generation П»)

Особисте життя Володимира Єпіфанцева

Першою дружиною Володі стала Джульєтта з його студентської «Ромео і Джульєтти» — Юлія Стебунова. Вона брала участь у його проекті «Дрімота», знялася в багатьох роликах коханого.

Зараз Володимир Епіфанцев одружений на актрисі Анастасії Веденської, випускниці Щукінського училища (курс Володимира Поглазова) Весілля відбулося, коли вона була студенткою другого курсу, а Володимир, який старше Анастасії на 13 років, лише починав свій шлях до популярності.

Володимир Епіфанцев і Анастасія Веденская

Зараз вони виховують двох дітей — Гордія (2005 р.) і Орфея (2008 р.).

На фото: дружина і діти Володимира Єпіфанцева

В кінці 2009 року квартиру Єпіфанцева пограбували. На щастя, в цей момент нікого з сім’ї актора вдома не було, так що ніхто не постраждав. Сам Епіфанцев був на зйомках в Білорусії, а діти гостювали у бабусі. Коли Анастасія повернулася пізно вночі з Театру Моссовета, то виявила, що з будинку зникли всі коштовності, загальну вартість яких подружжя оцінили в 800 тисяч рублів.

Володимир Епіфанцев зараз

Володимир Епіфанцев знявся в найгучнішою вітчизняної прем’єрі 2016 року – історичному блокбастері «Вікінг», що оповідає про життєвий шлях князя Володимира. Єпіфанцев отримав роль варяга Федора, який, згідно з легендою, був першим християнським мучеником на Русі.

«Вікінг»: Володимир Епіфанцев зіграв варяга Федора

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: