Ім’я: Володимир Якунін

Дата народження: 30 червня 1948 р. (68 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: д. Захарово, Володимирській обл.

Діяльність: громадський і політичний діяч

Вага: 95 кг

Зріст: 188 см

Біографія Володимира Якуніна

Володимир Іванович Якунін – держслужбовець, екс-голова ВАТ «Російські залізниці», надзвичайний і повноважний посол РФ.

Forbes оцінив його дохід за 2014 рік в $11 мільйонів, помістивши на 9 місце в рейтингу найбільш високооплачуваних російських керівників. Однак Григорій Левченко, прес-секретар екс-глави монополії, спростував ці дані, заявивши в ЗМІ, що насправді сума заробітку Володимира Івановича була майже в 5 разів менше і становила $2,4 мільйона.

Якунін Володимир Іванович

Після свого відходу з влади влітку 2015 року колишній господар залізниць не дав згоди стати кандидатом у сенатори — за пропозицією керівника Калінінградській області Миколи Цуканова представляти його регіон в раді федерації. Відмовитися від попереднього наміру його, нібито, змусила юридична несумісність даного статусу з можливістю продовження діяльності у сфері міжнародних відносин, на якій він планує сконцентруватися після відставки.

Дитинство Володимира Якуніна

З’явився на світ майбутній високопоставлений керівник 30 червня 1948 року на батьківщині своєї матері у Володимирській області. У ті роки його тато-льотчик міністерства держбезпеки, служив в естонському місті Пярну, де була складна політична обстановка. Тому з міркувань безпеки той відправив дружину народжувати в село до її батьків. Після поліпшення ситуації вона разом із сином повернулася назад на місце служби чоловіка.

Володимир Якунін виріс в Естонії

Дитинство Володі пройшло на естонському узбережжі Балтійського моря, в портовому і курортному містечку. Його мама була бухгалтером, тато у вільні від служби години захоплювався грою в преферанс. У 1964 році батько звільнився, і родина переїхала з Пярну в місто на Неві. Там Володимир закінчив школу і вищий навчальний заклад «досліджень, зроблені».

Початок кар’єри Володимира Якуніна

Після отримання в 1972 році вищої освіти молодий інженер працював у Державному інституті прикладної хімії (з підпорядкуванням 6-го Управління), де розроблялися склади для боєприпасів, систем впливу на атмосферні явища.

У 1974 році він поступив на роботу в органи держбезпеки. У 1977 році він заочно закінчив Вищу школу КДБ і був направлений в держкомітет економічних зв’язків при Радміні. У період 1982-1985 рр. він керував відділом по роботі з іноземцями столичного Фізтеху, будучи офіцером контррозвідки КДБ.

Дача президента ВАТ «РЖД» Володимира Якуніна З 1985 року Володимир Іванович перебував на дипломатичній службі в США. По приїзду на батьківщину він подав рапорт про перехід в центральний апарат розвідки, але отримав відмову. Припускають, що це було причиною його подальшого рішення піти з органів.

Підприємницька діяльність Володимира Якуніна

В 43 роки Якунін зайнявся бізнесом. У партнерстві з колишніми товаришами по службі він заснував Міжнародний центр ділового співробітництва, брав участь у становленні банку «Росія», НВП «Темп», керував автоцентром «Бікар».

Володимир Якунін став президентом РЖД

Під контролем очолюваного Володимиром Путіним відділу зовнішніх зв’язків адміністрації Північної столиці Якунін займався експортом кольорових металів. Одночасно він працював в компанії «Стрім», експортуючи ліс, бавовна, нафтопродукти. Разом з майбутнім главою держави він став одним з восьми засновників «Озера», кооперативу-аналога московської «Рубльовки».

Всі його співвласники, включаючи Якуніна, Юрія Ковальчука, братів Сергія та Андрія Фурсенко, Миколи Шамалова, в період президентства Володимира Володимировича зайняли вагомі посади у владі та бізнесі.

Зокрема, Якунін 2002 році став заступником міністра шляхів сполучення, блискуче здійснивши реорганізацію відомства у ВАТ. У 2005 році він став главою Російських Залізниць.

Стан Володимира Якуніна: на чому розбагатів глава РЖД Аналітики відзначали, що кандидатура Володимира Івановича фігурувала в якості наступника глави держави. Але Якунін, нібито, не мав бажання балотуватися на президентський пост, поступившись місцем молодим претендентам, Дмитру Медведєву і Сергію Іванову.

Особисте життя Володимира Якуніна

Екс-глава РЖД одружений, має двох синів — Андрія, 1975 року народження, і Віктора, який народився у 1978-м. Зі своєю дружиною Наталією він познайомився ще в період навчання в ленінградській школі. Одружилися вони в 1971 році. Як і чоловік, вона закінчила «досліджень, зроблені».

Володимир Якунін з дружиною Наталею

На початку 2000-х вона зайнялася бізнесом, була одним з керівників «Міленіум банку». Сьогодні вона виступає в якості співзасновника «Геленджикского курортного комплексу-Меридіан», ТОВ «МСК Трейд», займається благодійною діяльністю. Разом з чоловіком вона стала головою заснованого в Женеві цільового фонду «Діалог цивілізацій».

Їх старший син – економіст, закінчив університет Санкт-Петербурга. Разом зі своєю сім’єю він проживає в Лондоні. У пари є син і донька. Йому належить готельна мережа з 20 готелів в містах Росії, він займається також низкою великих інноваційних будівельних проектів. Після скандального відходу від влади батька він запросив британське громадянство.

Старший син Володимира Якуніна Андрій займається бізнесом

Син Віктор – юрист, закінчив той же ВУЗ, що і брат. Потім він продовжив освіту в школі бізнесу Лондона, пізніше – у школі при Колумбійському університеті Нью-Йорка. Віктор – директор юридичного підрозділу найбільшої міжнародної енергетичної групи компаній Gunvor. Він проживає з дружиною і двома дітьми в Північній столиці.

Екс-президент РЖД – доктор політичних наук. Він є завкафедрою політології МДУ, професором економічної школи Стокгольма. Він входить до ради директорів низки компаній, включаючи «Вагонобудівний завод» в Твері, «Транстелеком», в багато піклувальні ради. Володимир Якунін має державні нагороди, серед яких орден «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня і орден Пошани.

Екс-керівник держмонополії любить полювання і риболовлю. Він – співвласник «Мельниківського суспільства полювання та рибної ловлі», розташованого на 70 тисячах гектарів в Ленінградській області. Правда, старший єгер цього господарства поінформував мас-медіа, що після відставки він до них не приїжджав.

Не навідувався «полуопальный» глава РЖД і в розташований там же, який належить його синові мисливський будиночок, з баром, названим на його честь «Іванич, де гостям подають фірмове блюдо з декількох сортів сала під назвою «Вінок Януковича».

Володимир Якунін сьогодні

У 2012 році в столиці Франції на засіданні генасамблеї Міжнародного союзу залізниць він був призначений головою цієї організації, що покликана гармонізувати відносини між залізницями країн Європи.

Володимиру Якуніну запропонували посаду сенатора

У 2013 році на очолюваному Якуніним підприємстві виникали фінансові проблеми. Для збереження грошових ресурсів робітників підприємства переводили на скорочений тиждень. На покриття збитків РЗ неодноразово виділялися кошти з Антикризового фонду.

У 2014 році глава держави присвоїв провідникові РЖД ранг надзвичайного і повноважного посла. Завдяки оптимізації логістики, Якуніну вдалося збільшити на чверть обсяг вантажоперевезень в контейнерах. У 2015 році рада директорів компанії своїм рішенням пов’язав розмір премій свого керівника з показниками фінансової діяльності. У серпні президент РЖД розпорядженням уряду був звільнений від займаної посади. Подейкували, що він піде в сенатори, але Якунін відмовився від цієї пропозиції.

Відставка Володимира Якуніна і його плани стати сенатором В листопаді він отримав в Казані знак почесного громадянина міста, якого був удостоєний ще в 2013 році одночасно з Ігорем Шуваловим і Віталієм Мутко.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: