Ім’я: Володимир Співаков

Дата народження: 12 вересня 1944 р. (72 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Черниковск, Башкирія

Діяльність: скрипаль-віртуоз, диригент

Вага: 68 кг

Зріст: 170 см

Біографія Володимира Співакова

Володимир Співаков – це людина, що зуміла стати справжньою легендою в своїй професії. Талановитий скрипаль, віртуозний диригент, засновник популярного оркестру – але чи це лише відомо про нашого сьогоднішнього героя? Звичайно, немає. Адже цікаві сторінки можна відшукати в біографії практично будь-якої людини. І Володимир Співаков є прекрасним підтвердженням істинності цих слів.

Дитинство і родина Володимира Співакова

Майбутній відомий музикант з’явився на світ у містечку Черниковске (нині передмістя Уфи) 12 вересня 1944 року. За своїм походженням Володимир Теодорович належить до єврейської національності, проте в Ізраїлі музикант буває досить рідко. Розкриваючи тему сім’ї диригента, зазначимо, що з музикою тісним чином була пов’язана лише мати нашого сьогоднішнього героя. До війни жінка жила і виступала в Ленінграді, з’являючись на сцені переважно як піаністки. Що стосується батька Володимира Співакова, то він все своє життя працював інженером.

Володимир Співаков - творець колективу Віртуози Москви

Після закінчення військових дій в СРСР сім’я Спиваковых переїхала назад в місто над Невою. У Ленінграді майбутній диригент почав відвідувати спеціальну музичну школу, що діє при Ленінградській консерваторії. Саме тут Володимир вперше почав проявляти свої неординарні творчі здібності. Вже в тринадцять років він став лауреатом премії «Білі ночі», а через деякий час дебютував в якості скрипаля на легендарній сцені Ленінградської консерваторії.

Після закінчення музичної школи наш сьогоднішній герой переїхав до Москви, де згодом протягом кількох років відточував своє вроджене майстерність в Московській консерваторії. Варто зазначити, що і тут Володимир Співаков чітко виділявся з-поміж інших студентів. Ще в студентські роки він став переможцем міжнародних конкурсів у Парижі і Генуї. Після цього деякий час спеціальні уроки для молодого скрипаля давав видатний музикант Давид Ойстрах. Багато в чому саме завдяки йому вже в 1969-му році Співаков отримав премію фестивалю імені Чайковського, а також став лауреатом конкурсу музикантів в канадському Монреалі.

Кар’єра скрипаля Володимира Співакова

У 1975-му році Володимир Співаков почав вперше професійно виступати на сцені в якості соліста-скрипаля. Дебютним для нашого сьогоднішнього героя в цьому плані став виступ у нью-йоркському Лінкольн-центрі. Після цього було тривале турне по містах Америки, після якого молодий музикант отримав безліч захоплених відгуків, а також став справжньою зіркою класичної сцени. Його почали запрошувати кращі оркестри світу. І таким шансом скрипаль скористався сповна.

Володимир Співаков і Віртуози Москви В різні роки він з’являвся на сцені разом з оркестрами Санкт-Петербурга, Москви, Берліна, Відня, Нью-Йорка, Лондона, Парижа, Чикаго, Філадельфії та багатьох інших міст. В якості скрипаля наш сьогоднішній герой став дуже популярний. Проте в якийсь момент Володимир Співаков відчув, що здатний на більше. Скоротивши інтенсивність виступів, Володимир Теодорович почав вчитися диригентського мистецтва і вже скоро постав перед захопленими глядачами в принципово новому амплуа.

Кар’єра диригента Володимира Співакова

Як зізнається сам музикант, його професійному становленню в новій якості допоміг досвід роботи з такими відомими диригентами як Є. Свєтланов, М. Ростропович, Р. Муті, Тобто Мравинский, К. М. Джулини, К. Аббадо та ін.

У 1979-му році наш сьогоднішній герой зібрав навколо себе групу однодумців, разом з якою згодом почав гастролювати по містах Європи та Америки. Колектив отримав назву «Віртуози Москви». Варто відзначити, що і донині Володимир Співаков працює з ним в якості диригента, художнього керівника і соліста.

Володимир Співаков і Віртуози-Брамс-Угор.танець З перших виступів оркестру нашому сьогоднішньому герою супроводжував успіх, який не залишає його вже більш тридцяти років. Сьогодні Співаков і «Віртуози Москви» часто дають концерти в різних містах планети, а також беруть участь у різних міжнародних фестивалях. Серед найбільш відомих виступів концерти в Зальцбурзі, Единбурзі, Нью-Йорку, Флоренції і багатьох інших регіонах Землі.

Варто відзначити, що в якості диригента наш сьогоднішній герой виступає також і з іншими колективами. У різні роки він з’являвся на сцені з Чиказьким, Кливлендским, Лондонським, Філадельфійським та Будапештським оркестрами. Крім того, талановитий музикант виступав також з оркестром театру «Ла Скала», музичними трупами Французького радіо і Кельнської філармонії. Протягом чотирьох років наш сьогоднішній герой також був керівником Російського національного оркестру.

У січні 2003-го року Володимир Співаков очолив добре відомий нині Національний філармонічний оркестр Росії, який колись сам же і створив.

Володимир Співаков в даний час

На даний момент вражаюча дискографія Володимира Співакова включає в себе більше сорока музичних творів. Спектр його музичних стилів варіюється від мелодій європейського бароко до класичних авторських партій Канчелі, Прокоф’єва, Пярта, Шнітке, Шостаковича та багатьох інших композиторів. Виступи Володимира Співакова нерідко проводяться на благодійній основі.

Віртуоз Володимир Співаков з родиною

За видатний внесок у музичне мистецтво наш сьогоднішній герой був удостоєний численних нагород. Так, зокрема, в його особистій колекції є звання Народного артиста СРСР, орден «За заслуги» III ступеня (Україна і Росія), орден Дружби народів, звання кавалера ордена Почесного легіону, а також багато інші регалії.

В даний час Володимир Співаков все також гастролює по світу. На момент написання даної статті диригент разом зі своїм оркестром перебував на гастролях в країнах СНД (Білорусь та Україна).

Особисте життя Володимира Співакова

Ось уже двадцять вісім років музикант одружений на телеведучій Саті Саакянц (нині – Співакова). У Володимира і Саті є три дочки Катерина, Тетяна і Ганна. Крім того, у нашого сьогоднішнього героя є також старший син Олександр, який народився під час першого шлюбу музиканта з піаністкою Вікторією Постниковой.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: