Ім’я: Володимир Шаїнський

Дата народження: 12 грудня 1925 р. (91 рік)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Київ р.

Діяльність: композитор

Вага: 73 кг

Зріст: 170 см

Біографія Володимира Шаїнського

Російський і радянський композитор Володимир Якович Шаїнський народився в Києві 12 грудня 1925 року.

Володимир Якович з дитинства тяжів до музики. З 1936 року він почав навчатися скрипці в музичній школі при Київській консерваторії. Через те, що почалася війна сім’ю евакуювали в Ташкент, тому його навчання музиці довелося призупинити. Але Шаїнський не хотів зупинятися на досягнутому і продовжив своє навчання улюбленій справі Ташкентської консерваторії. Але продовжити навчання не вдалося — юнака призвали в армію. Вся військова атмосфера викликала в нього бурю емоцій. Служити Володимира відправила в Середню Азію і саме там він почав складати музику, в якій намагався виражати свої емоції.

Прийшло повоєнний час. Шаїнський в 1945 році вступив на оркестровий факультет в Московську консерваторію. Пізніше закінчення вузу він три роки працював в оркестрі Леоніда Утьосова. А свою викладацьку кар’єру Шаїнський почав в музичній школі — він учив дітей грати на скрипці. Маючи за плечима чимало досвіду, Шаїнський працює музичним керівником різних естрадних колективів, оркестровщиком, композитором. Надалі, до 2000 року він живе в Москві. Тут він і написав свої неймовірні хіти, які полюбилися вже декільком поколінням людей. Володимир Якович, як багато композитори, працював і за кордоном. Це був Ізраїль, США. У Штатах він отримує посвідку на проживання і в даний час живе на дві країни: Росія, США. Крім того, у нього є громадянство Ізраїлю.

Творчість

Володимир Якович – це легенда в сучасній музиці. Першими творами композитора стали струнний квартет і симфонія. Все це він написав, коли вчився в консерваторії. Шаїнський дуже любить дітей, тому так багато творів він пише саме для них. Він написав оперу для дітей «Троє проти Марабука».

Талановитий композитор

У список його творів входять ще й мюзикли: «Аз, Буки, Веді», «Восьме диво світу», «Наречений для приданого». Великий композитор створює свої шедеври з усією любов’ю. Любов’ю до музики. Шаїнський пише мелодії до художнім фільмам, так само до мультфільмів. Особливо популярні твори з картин: «Аніскін і Фантомас», «Шкільний вальс», «Фініст — ясний сокіл». За мультфільмів «Чебурашка», «Шапокляк», «Крихітка Єнот» ми дізнаємося його мелодії. Персонаж «Чебурашка» має особливу популярність. Кожен твір наповнений особливою, своїм життям. Не було рівних відомому композитору в дитячій музиці. Він був лідером у своїй творчості. Музика Шаїнського використовується в різних творах будь-якого покоління. Наспівати, зіграти його музику може кожен, наскільки вона відрізняється простотою і красою. Композитор нерідко говорив, в мелодіях і його аранжуванні пісень помітно вплив віденської класичної школи. Майстер дуже чітко опрацьовував своїх персонажів.

Сам Володимир Якович віддає перевагу класичну музику. Особливо близькі йому Бетховен, Моцарт, Чайковський. Але Шаїнського не залишає ідея створити свій власний музичний стиль стиль — «мелодійного модернізму».

Композитор цінує і інші види творчості. В мистецтві та скульптурі виділяє Шаїнський Мікеланджело, Рафаеля. Також він любить провести час з гарною книгою і воліє російську і зарубіжну класику. Його улюблені письменники Антон Чехов, Лев Толстой і Шекспір.

З гумором у Володимира Яковича особливі відносини. Одного разу він навіть був членом журі в гумористичній програмі КВК. До речі, пісню до програми КВК так же придумав Шаїнський, рядки її багато наспівують досі: «Ми починаємо КВН…». Не оминає він і політику — є членом партії «Єдина Росія».

Музика

Шаинским було написано понад 300 різних пісень, які згодом стали популярними. Його пісні виконували великі виконавці. Легендарними стали «А він мені подобається» у виконанні Ганни Герман і «Завтра буде краще, ніж учора» у виконанні Аїди Ведищевой. Знаменитий і «Батьківський дім» у виконанні Льва Лещенка.

Володимир Шаїнський з родиною

З дитячих пісень ми пам’ятаємо: «Антошка», «Білі кораблики», «Коник-стрибунець», прекрасна «Пісенька мамонтенка», незабутня «Чунга-Чанга», прекрасна «Посмішка» і звичайно «Пісенька крокодила Гени».

Кіно

Володимир Якович знявся в декількох фільмах. Це ще раз демонструє багатогранність його талантів. Прекрасні його роль Лесика в кінофільмі «Вісім з половиною доларів». У комедії ДМБ він постав в образі генерала-ветерана, і впорався з цією роллю дуже навіть непогано. Але все таки основна його робота в кіно пов’язана з музикою. Він написав свої твори до знаменитих фільмів: «І знову Аніскін», «Аврора», «Фантомас», «Шапокляк», і всіма нами улюблений «Шкільний вальс».

Нагороди

Володимир Якович Шаїнський за своє життя був удостоєний багатьох нагород. В їх число входять: орден за заслуги, орден Пошани», нагороджений орденом Дружби, не обійшла стороною його нагорода заслуженого діяча мистецтв РРФСР. Шаїнський один з небагатьох, хто неодноразово був лауреатом телефестивалю «Пісня року», лауреат багатьох конкурсів пісень як вітчизняних, так і міжнародних.

Володимир Шаїнський на відео Шаїнський входить в член спілки композиторів СРСР. Він є членом Московського фонду світу. Володимир Якович президент Фонду пам’яті композитора Арно Бабаджаняна.

Особисте життя

В особистому житті великого композитора так само чудово, як у творчості. Чоловіком він був два рази. Від першої дружини Наталії у Володимира Яковича є син Йосип. Він не пішов по стопах свого знаменитого батька, а захопився військовою технікою. В даний час він є провідним фахівцем з обладнання військових літаків. Шаїнський пишається своїм сином Йосипом, і тим шляхом, який він обрав.

Друга дружина Світлана молодша за свого чоловіка на 41 рік. Коли вони познайомилися їй було всього 17 років. Вона народила Шаїнському двох прекрасних дітей. Син В’ячеслав — пішов по стопах свого батька, пише музику, вірші, працює звукорежисером. Звичайно, Володимир Якович дуже гордий, що у сина є талант. І нарешті, у маестро з’являється перша донька — Анна. В даний час навчається у США в лінгвістичному коледжі.

Концерт Ст. Шаїнського Шаїнського постійно запитують, чи щасливий він людина? Прекрасний відповідь він надає своєму глядачеві: «А як ви думаєте, якщо мені досі в кайф робота, пірнання в крижану ополонку, дружні застілля, якщо я нікому не в тягар і веселюся з дошколятами, як рівний?». Володимир Якович дійсно в прекрасній фізичній формі. Він ходить на лижах, плаває, хвацько бігає на ковзанах. Якщо застуджується, таблеток не довіряє. Лікується дуже смачним малиновим варенням, липовим чаєм. Шаїнський так само гастролює по країні з концертами. У творчих вечорах теж приймає участь. Володимир Якович каже: «Я відчуваю себе набагато молодше своїх років». Зараз Володимир Шаїнський живе в Сан-Дієго.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: