Ім’я: Володимир Самойлов

Дата народження: 15 березня 1924 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Одеса, Україна

Дата смерті: 8 вересня 1999 р. (75 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Володимира Самойлова

Володимир Самойлов – це відомий радянський актор, життя якого, напевно, могла б стати матеріалом для непоганий художньої книги. У ній було все – мир і війна, театральні роботи і екранні ролі.

Радянський актор Володимир Самойлов

Саме тому навіть через багато років після смерті легендарного актора, його всі люблять і цінують багато тисяч глядачів у різних куточках СНД. І наша сьогоднішня стаття цілком і повністю присвячена життю і творчості Володимира Самойлова – це ще одне яскраве підтвердження цьому.

Ранні роки, дитинство і родина Володимира Самойлова

Володимир Самойлов з’явився на світ у південному українському місті Одеса. Про ранні роки його життя відомо зовсім небагато. Деякі цікаві відомості можна відшукати лише у спогадах друзів і рідних. Так, зокрема, в одному із джерел зазначається, що головними відмінними якостями майбутнього актора завжди було здорове впертість і невгамовне цікавість, яке проявлялося буквально у всьому.

Актор Володимир Самойлов в молодості

З ранніх років життя наш сьогоднішній герой мріяв про «цікавої професії». Довгий час він думав пов’язати своє життя з професійним спортом, однак згодом все-таки вибрав мистецтво. Вже в старших класах він почав займатися в гуртку самодіяльності, але на шляху до наміченої мети в якийсь момент стала Друга Світова війна.

Вже в сімнадцять років наш сьогоднішній герой вирушив на фронт, добре проявивши себе в боях з німецькими і румунськими військами. Згодом за свої бойові заслуги Володимир Самойлов був нагороджений різними почесними орденами. Проте в нашій сьогоднішній статті ми спеціально залишимо за дужками дану тему. Ведучи мову про нашого сьогоднішнього героя, як про яскравого артиста, варто відзначити той факт, що повернутися в мистецтво Володимир вирішив одразу ж після закінчення бойових дій.

У 1945-му році актор вступив в Одеське державне театральне училище, однак, наче не в силах утриматися, почав грати на сцені театру ще задовго до офіційного отримання диплома. Але ця невгамовність аж ніяк не завадила акторові отримати прекрасну освіту. Театральне училище актор закінчив з відзнакою, а після цього відразу ж влаштувався на роботу у престижний Одеський театр Радянської Армії, де згодом і виступав.

Володимир Самойлов на сцені Одеського театру Радянської армії

Тут Володимир Самойлов став головною зіркою місцевої сцени. На його виставах завжди збирався аншлаг. А тому дуже скоро нашого сьогоднішнього героя запросили в головний театр міста — Одеський російський драматичний театр ім. О. Іванова.

Після цього в кар’єрі талановитого молодого актора були також Кемеровський обласний драматичний театр ім. Луначарського А. і Горьковський обласної театру ім. Горького. З трупою останнього з названих театрів актор наш сьогоднішній герой об’їздив багато міст, в кожному з яких його виступу виробляли незмінний фурор. Високі оцінки визнаних майстрів театру Володимир Самойлов заслужив також після виступу в Ленінграді і Москві.

Після цього одесит почав регулярно отримувати пропозиції з кращих театрів Радянського союзу. В кінцевому підсумку талановитий українець зважився на переїзд до Москви, де згодом виступав у Московському академічному театрі імені Маяковського більшу частину свого життя.

Зоряний шлях актора, фільмографія Володимира Самойлова

До моменту початку перших виступів на сцені театру Маяковського наш сьогоднішній герой вже мав за плечима багатий досвід роботи в кіно. Свою дебютну роль у фільмі «Неоплачений борг» актор виконав ще в 1959 році, коли ще працював в горьківському обласному театрі. Після цього були також ролі в картинах «На завтрашній вулиці», «найперші», «Вірте мені, люди», «Двадцять шість бакинських комісарів».

Щоб пам’ятали…Володимир Самойлов В 1966-му році талановитий одесит отримав звання Народного артиста РРФСР. Буквально слідом за цим на екрани Радянського союзу вийшов, напевно, головний фільм довгої акторській кар’єрі Володимира Самойлова – комедія «Весілля в Малинівці», яка згодом стала дуже популярна. Виконавши в даній стрічці одну з головних ролей, наш сьогоднішній герой моментально отримав всенародну любов, разом з якою до нього прийшли також престижні кінематографічні премії (приз Всесоюзного кінофестивалю та ін). Вельми примітно, що досі комедія Андрія Тутишкіна займає п’яте місце в списку найкасовіших картин в історії радянського кінематографа.

Згодом наш сьогоднішній герой часто знімався в кіно і грав у театрі. За свою блискучу кар’єру наш сьогоднішній герой виконав близько 250 ролей на театральній сцені, а також зіграв близько ста ролей в кіно. До числа найбільш відомих і популярних праць Володимира Самойлова варто віднести фільми «Премія», «Тіні зникають опівдні», «Батьки і діти», «Дні Турбіних», «Білий сніг Росії», а також багато інших.

За свої численні яскраві ролі у кіно в 1984 році актор був удостоєний звання Народного артиста СРСР. Крім того, у різні роки він двічі ставав лауреатом Державної премії СРСР, а також неодноразово був нагороджений госпремией РРФСР імені Станіславського.

Володимир Самойлов знімався в кіно до глибокої старості

Вельми примітно, що Володимир Самойлов, на відміну від багатьох інших радянських акторів, не загубився і в світі кінематографа незалежної Росії. У дев’яності роки він знявся в чотирнадцяти нових фільмах. Остання кінематографічна роль нашого сьогоднішнього героя датується 2000-м роком.

В останні роки життя актор грав переважно в історичних фільмах, а також з’являвся в російських серіалах в образах високопоставлених військових, прокурорів і міністрів. Крім того, починаючи з 1992-го року, талановитий одеський актор грав на сцені Московського драматичного театру імені Гоголя.

Особисте життя актора Володимира Самойлова і останні роки життя

Все своє життя актор був одружений на актрисі на ім’я Надія Самойлова. У шлюбі з нею в 1952 році на світ з’явився син Олександр, який також згодом став актором. Продовжити сімейну династію вирішив навіть онук нашого сьогоднішнього героя – Володя.

Вже в десять років він виконав одну з ролей у серіалі «Дві долі». Життя Володимира Самойлова символічно обірвалося на театральній сцені. Актор помер під час репетиції вистави «Король Лір». В даний час могила актора розташована на Ваганьковському кладовищі в Москві.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: